5 Doğaüstü Güçler Konulu Anime Önerisi

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba okurlar, Aşağıda sizlere kendi seçtiğim 5 Doğaüstü Güçler konulu anime önerisinde bulunacağım. İyi okumalar.
PBK9Pt.png

1. Death Note
deathnote.jpg

Türler: Doğaüstü Güçler, Polisiye, Psikolojik, Gerilim, Gizem,
Yapımcı: Ashi Production, Konami, Nippon Television Network, Shueisha, VAP
Stüdyo: Madhouse
Kategori: TV Yayını
Yapım Yılı: 4 Ekim 2006 Başlangıç - 27 Haziran 2007 Bitiş
Bölüm Sayısı: 37

Listeye en bomba anime ile başlamak istedim. Bir ölüm meleğiyle tanışmak ister miydiniz ? Her istediğiniz insanın sadece ismini ve yüzünü görerek öldürebilmeyi ? O zaman bu anime tam size göre. Polisiye türüne sahip olmasıyla birlikte içerisinde bolca akıl oyunları ve dedektiflik bulunan animemizin adından da anlaşılacaği gibi Ölüm Defteri adlı bir deftere sahip olan Yagami Light'ın hikâyesini ele alıyoruz. Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiçbir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir." Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?
2. Bleach

bl.jpg

Türler: Aksiyon, Shounen, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, Komedi
Yapımcı: Aniplex, Dentsu, Shueisha, Studio Kelmadick, TV Tokyo Music, TV Tokyo
Stüdyo: Studio Pierrot
Yapım Yılı: 05 Ekim 2004 Başlangıç - 27 Mart 2012 Bitiş
Bölüm Sayısı: 366

Üstte yazmış olduğum Death note animesiyle biraz bir benzerlik var bu animede. (Benzerlikten kastım ölüm meleği - ölüm tanrısı olayı) Kılıç savaşlarını ve bir karakterin 0 dan başlayıp gelişimini görmek ve bu gelişimde bol bol power up alışını izlemek için mükemmel bir anime olduğunu söyleyebilirim. 366 bölüm gözünüzü korkutmasın her izlediğiniz bölümde keşke daha uzun olsa da bitmese diyeceksiniz ki 366 bölümün yarısı filler bölüm olduğu için ana hikaye 150 bölüm civarı sürüyor. (Filler ek bölüm anlamına gelmektedir izlemeseniz de ana konudan bir şey kaybetmezsiniz genellikle karakterlerin geçmiş hayatlarını konu alır.) Kurosaki Ichigo 15 yaşında normal bir lise öğrencisidir, ancak ölülerle iletişim kurma becerisine sahiptir. Ichigo'nun babası ve kardeşleri aileye ait bir klinik işletmektedirler. Bir gün, Shinigami (ölüm tanrısı) olan Kuchiki Rukia, Ichigo'nun odasına camdan girer ve Ichigo'nun onu görebildiğine çok şaşırır. O anın kargaşasında çevreye gelen hollow(kötü ruh) ile dövüşürlerken, Rukia güçlerini Ichigo'ya geçirir. Shinigami güçlerini alan Ichigo, Rukia ile beraber hollow'ları yok etmeye başlar.

3. Mirai Nikki
mi.jpg

Türler: Aksiyon, Shounen, Doğaüstü Güçler, Psikoloji, Gizem, Korku
Yapımcı: antis, Kadokawa Shoten,Rakuonsha, Kadokawa Pictures Japan,KlockWorx, chara-ani.com, 12 Diary Holders, Dwango, Sakura Create
Stüdyo: Asread
Yapım Yılı: 09 Ekim 2011 Başlangıç - 15 Nisan 2012 Bitiş
Bölüm Sayısı: 26 + Ova

Özellikle yandere (Psikopat kız karakter) sevenler için efsane bir animedir. Türkçe çevirisi Gelecek günlüğü olan animemizde Ortaokul 2. sınıf öğrencisi olan Amano Yukiteru klasik çoğu animede olduğu gibi arkadaş edinmekte güçlük çekmektedir. Kendini hayatın bir izleyicisi olarak tanımlar ve cep telefonu üzerinden günlük yazmaya başlar. Bu durum bir süre ilerledikten sonra Zamanın ve Mekanın efendisi Deus Ex Machina adında hayali bir arkadaş kurar peki bu arkadaşlık nasıl sonuçlanacak ?
4. One Punch Man

tBSevn.jpg

Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Süper Güçler, Doğaüstü Güçler, Komedi, Parodi
Yapımcı: TV Tokyo, Bandai Visual,Lantis, Asatsu DK, Banpresto, Good Smile Company, Shueisha, East Japan Marketing & Communications
Stüdyo: Madhouse
Yapım Yılı: 05 Ekim 2015 Başlangıç - 21 Aralık 2015, Bitiş
Bölüm Sayısı: 12

Bir önceki konumda Beelzebub'ı komedi olarak belirtmiştim. Burada da hem güç isteyenler hem de gülmek isteyenler için One Punch Man'i öneriyorum. Adından da anlaşılacağı gibi Tek Yumruk Adam anlamına gelmektedir. Ana karakterimiz Saitama görmüş olduğu her şeye tek atıyor. Evet gerçekten tek atıyor. Rakibi kim olursa olsun tek yumruk ile işini bitiriyor. Kendisi cansız duruşu, kel olması ve hiçte etkileyici birisi olmayıp sıradan bir insan olarak görünse de barındırdığı güç inanılmaz seviyelerde. . Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. Ne zaman umut vadedebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla amele sümüğü gibi yere yapıştırıyor. Acaba Saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir? Meydan okumak için yeni kötüler ararkenki Saitama'nın kolay ve komik zaferlerini sakın ola kaçırmayın!

5. Boku Dake Ga Inai Machi

gt5SXE.jpg

Türler: Gizem, Psikoloji, Doğaüstü Güçler, Seinen
Yapımcı: Aniplex, Dentsu,Kadokawa Shoten, Fuji TV, DAX Production, Kyoraku Industrial Holdings, Kansai Telecasting, Lawson
Stüdyo: A-1 Pictures
Yapım Yılı: 8 Ocak 2016 Başlangıç - 25 Mart 2016 Bitiş
Bölüm Sayısı: 12

İlk sırada Death Note önermiştim bu anime de Death Note ile benzer özelliklere sahip. Yine ortada çözülmesi gereken bir gizem var. Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar. Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki'nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo'yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek.

Yardım aldığım kaynaklar:
TurkAnime
MyAnimeList

Son düzenleme:

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
En son dun izlemistim ._. o da tokyo ghoul un yeni bolumuydu
tokyo ghoul da izleyin :lol:

ServetPro

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Death Note tavsiye ederim, 18 bölüme kadar güzel sonra kötüleşiyor.. :)

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tokyo Ghoul ve romantik komedi ????? 2 tag da animede yok. :/ + Tokyo Ghoul özel güçlü bir anime
Dogru ozel guc yok sadece cocugun sirtinda 4 tane daha fazla kolu cikiyor 9_9
ve ayrica tokyo ghoul e romantik komedi demedim ben ._.

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dogru ozel guc yok sadece cocugun sirtinda 4 tane daha fazla kolu cikiyor 9_9
ve ayrica tokyo ghoul e romantik komedi demedim ben ._.
Yok şimdi genelde romantik komedi izliyorum ve özel güçlü animeler izleyemiyorum dedin de. Tokyo ghoul istediğin hiçbir özelliği barındırmıyor. İstersen sana istediğin tarzda animeler öneriyim.

• Golden Time (FAVORİ ROMANTİZM)
  • İtazura Na Kiss
  • Kimi Ni Todoke
  • Shigatsu Wa Kimi No Uso
  • Kaichou Wa Maid Sama
  • Tonari No Kaibutsu-Kun
  • Kimi No Na Wa (Movie)
  • Koe No Katachi (Movie)
  • Ao Haru Ride
  • Sukitte ii Na Yo
Hepsi mükemmel denilecek romantizme sahipler. Kimi no na wa'da hafif bir güç var fakat öyle absürt bir şey değil. Hayal yani. (Hatta Kimi No Na Wa Türkiye'de sinemalarda yayınlandı).

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
belki bilmeyen vardır diye söyliyim dedim türkiyede benden daha iyi anime önerebilecek kimse yok bana gelin

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yok şimdi genelde romantik komedi izliyorum ve özel güçlü animeler izleyemiyorum dedin de. Tokyo ghoul istediğin hiçbir özelliği barındırmıyor. İstersen sana istediğin tarzda animeler öneriyim.

• İtazura Na Kiss
  • Kimi Ni Todoke
  • Kaichou Wa Maid Sama
  • Tonari No Kaibutsu-Kun
  • Kimi No Na Wa (Movie)
  • Koe No Katachi (Movie)
  • Ao Haru Ride
  • Sukitte ii Na Yo
Hepsi mükemmel denilecek romantizme sahipler. Kimi no na wa'da hafif bir güç var fakat öyle absürt bir şey değil. Hayal yani. (Hatta Kimi No Na Wa Türkiye'de sinemalarda yayınlandı).
bazilarini izlemistim kimi no na wa yi da izlemistim ama izlemediklerimi izlerim oneri icin saol ^_^

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

• İtazura Na Kiss
  • Kimi Ni Todoke
  • Kaichou Wa Maid Sama
  • Tonari No Kaibutsu-Kun
  • Kimi No Na Wa (Movie)
  • Koe No Katachi (Movie)
  • Ao Haru Ride
  • Sukitte ii Na Yo
mesela bu şekilde toplu öneri yapman büyük bi hata -_-

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
belki bilmeyen vardır diye söyliyim dedim türkiyede benden daha iyi anime önerebilecek kimse yok bana gelin
bana ters harem animesi onerebilir misin peki (en sevdigim turlerden biri :D) ters harem derken bi kizi seven bisuru erkek oluyo ya o tur