5 yıl sonra tekrar sunucu açacağım, Türkçe vs İngilizce ?

minecraft hayattır

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Birkaç gün önce PUBG aldım ve her maça girdiğimde yükleme ekranı çok uzun sürünce sinirlendim kapattım oyunu. Ne oynasam diye düşünürken yıllardır masaüstünde duran ama oynamadığım Minecraft'ı açayım dedim. Yeni açılmış/yapım aşamasında birkaç yabancı survival sunucusuna girdim ve bir anda kendimi ortaokul yıllarımda buldum :D 8. sınıfın sonrasındaki yaz hayvan gibi uğraştığım, yaz bitince lisenin başlamasıyla beraber kapattığım bir faction serverım vardı, o serverı hatırladım :D slotları arttırıp 40 düzenli oyuncuya ulaşınca hub servera dönüştürecektim. Güzel zamanlardı, eğer yanlış hatırlamıyorsam hiç vip satamamıştım ama önemli değildi çünkü eğleniyordum, serverla uğraşmayı seviyordum :D En son hatırladığım yeni bir spawn ve market yapıyordum.
Şimdi 19 yaşındayım ve yaklaşık 1-1,5 ay sonra üniversiteye başlayacağım ama bu önemli değil çünkü lisenin aksine bu sefer okul, serverımı öldüremeyecek :D

Forumda biraz dolandım ve açıkcası Türkiyedeki sunucu piyasasının durumu çok hoşuma gitmedi, bu yüzden İngilizce bir sunucu açmayı düşünüyorum ama o zamanda Türkiyeye kıyasla koca bir okyanusta rekabet ediyor olacağım.
Diyebilirsiniz ki "Madem Türk sunucuları beğenmedin o zaman düzgün bir tane sen açta görelim :D" oyuncular demekki bu sunucuları beğeniyor o yüzden piyasa bunlarla dolu.

Alışkın olduğum şekilde faction yada semi-survival olan ama teması piyasadakilerden çok daha farklı bir sunucu açacağım daha sonra birkaç minigame vb. ile bir ufak bir hub sunucuya dönüştürüceğim (ana temadan sapmadan) .
Amacım Vip satıp zengin olmak :D değil bir nevi eski günlerin hatrına nostalji amaçlı açacağım sunucuyu.

Hala biraz endişeliyim çünkü sanırım Pewdiepie geçenlerde Minecraft serisine başlamış ve bununla beraber oyun tekrar popüler oldu galiba ? Açıkcası bir balonun ortasında sunucu açmak istemem.

Sizce ne yapmalıyım ? Türkçe sunucu mu, İngilizce sunucu mu ?

Bu arada nitrado'nun sitesi Türkçe değil miydi ?
Birde 1.8 saplantısı mı var Türkiyede ?

Son düzenleme:

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Türkiyede sunucu açılmaz, onun dışında açabilirsin özellikle global ingilizce sunucular tutuyor. Geçenlerde girdiğim bir hub sunucuda 560 kişi vardı. Survival girdim hiçbir eklenti yoktu nerdeyse, 5-6 tane claim v.s vardı ve 120 kişi oynuyordu gayet eğlenceliydi. Bizim sunucular ise ortalama 50-70 eklenti kuruyor oyun amacından çıkıyor. Survival oynamak için giren bir oyuncu kendisini kumarın ortasında bulunuyor jackpot oynuyor.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Bence yabancı sunucu aç neden dersen seninde dediğin gibi Minecraft Türkiye ölüyor ha Türk sunucu açmışsın ha yabancı aynı zorluğa denk gelecektir diye düşünüyorum tabi ingilizcen iyiyse :D. Minecraft Türkiye ile hiç uğraşma derim bırak Minecraft Türkiye aklındaki gibi güzel kalsın bunu neden dedin dersen Minecraft Türkiye eskisi gibi kaliteli, saygılı vb. kriterleri olan oyunculara sahip değil tabi içlerinde iyi olanlarıda var (benim düşüncem böyle yani).
2017-2018 Yılları arasında kendi sunucumu işlettim kapanmadan 1 yıl boyunca ve bu süre boyunca her çeşit insana rastladım VIP vb. aldım diye sunucuyu kendinin sanandan tut başka bir sunucunun suçunu senden bulup sana DDOS lar ile saldırıp ücretsiz item vermek zorunda bırakanlara (Kimse ddos konusunda hosting ile görüşseydin demesin çünkü görüştüm ve pek yararı olmamıştı) kadar, reklam yapanları söylememe hiç gerek yoktur diye düşünüyorum. O zaman okuyordum tabi, okuldan her geldiğimde sunucuya girerdim bir dünya şikayet her gün kendini bilmişler ve reklam yapanlar ile uğraşırdım tabi en sonunda sunucum kapandı sürekli hosting den dolayı olan sorunlar yüzünden.

Bunları yazdım ama bunlar tamamen benim düşüncelerim yani açmak istiyorsan Türk sunucu aç sana tavsiye emek sunucu açma op sunucu aç emek açarsan birçok defa sunucu kirasını kendi cebinden vereceğini ve oyuncu toplamakta zorlanacağını sana söyleyeyim :) . Söylediklerimi kimse yanlış anlamasın ben sadece benim başıma gelenleri söylüyorum benim başıma geldi diye illaki sizinde başınıza gelecek diye bir kural yok.

Başarılar . . .

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
olabilir, aslında kafamda bir mmorpg sunucu fikri var ama önce işin teknik kısmıyla ilgili tecrübe edinmek istiyorum, sonuçta sunucumu kapatalı 5 yıl oldu ve sunucumla ilgili hatırladım tek şey ne kadar güzel zaman geçirdiğim :D

RPG piyasası bitti açarsan en fazla 10 oyuncu görürsün. Minecraft Türkiye tamamen bitti rpg ise yok oldu. Ve 5 yıl sonra neler neler çıktı bir bilsen zorlanacağını düşünüyorum forumda konu açarak yardım alabilirsin.

minecraft hayattır

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence yabancı sunucu aç neden dersen seninde dediğin gibi Minecraft Türkiye ölüyor ha Türk sunucu açmışsın ha yabancı aynı zorluğa denk gelecektir diye düşünüyorum tabi ingilizcen iyiyse :D. Minecraft Türkiye ile hiç uğraşma derim bırak Minecraft Türkiye aklındaki gibi güzel kalsın bunu neden dedin dersen Minecraft Türkiye eskisi gibi kaliteli, saygılı vb. kriterleri olan oyunculara sahip değil tabi içlerinde iyi olanlarıda var (benim düşüncem böyle yani).
2017-2018 Yılları arasında kendi sunucumu işlettim kapanmadan 1 yıl boyunca ve bu süre boyunca her çeşit insana rastladım VIP vb. aldım diye sunucuyu kendinin sanandan tut başka bir sunucunun suçunu senden bulup sana DDOS lar ile saldırıp ücretsiz item vermek zorunda bırakanlara (Kimse ddos konusunda hosting ile görüşseydin demesin çünkü görüştüm ve pek yararı olmamıştı) kadar, reklam yapanları söylememe hiç gerek yoktur diye düşünüyorum. O zaman okuyordum tabi, okuldan her geldiğimde sunucuya girerdim bir dünya şikayet her gün kendini bilmişler ve reklam yapanlar ile uğraşırdım tabi en sonunda sunucum kapandı sürekli hosting den dolayı olan sorunlar yüzünden.

Bunları yazdım ama bunlar tamamen benim düşüncelerim yani açmak istiyorsan Türk sunucu aç sana tavsiye emek sunucu açma op sunucu aç emek açarsan birçok defa sunucu kirasını kendi cebinden vereceğini ve oyuncu toplamakta zorlanacağını sana söyleyeyim :) . Söylediklerimi kimse yanlış anlamasın ben sadece benim başıma gelenleri söylüyorum benim başıma geldi diye illaki sizinde başınıza gelecek diye bir kural yok.

Başarılar . . .
öncelikle yazdıkların için teşekkürler.
OP açarsam Türkiyede açmam çünkü Türk OP sunucuları çok hoşuma gitmedi yabancıların OP sunucuları daha güzel ama demekki bu tutuyor piyasada. O zaman tek seçeneğim İngilizce sunucu açmak.
İngilizce hiç sıkıntı değil.

minecraft hayattır

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
RPG piyasası bitti açarsan en fazla 10 oyuncu görürsün. Minecraft Türkiye tamamen bitti rpg ise yok oldu. Ve 5 yıl sonra neler neler çıktı bir bilsen zorlanacağını düşünüyorum forumda konu açarak yardım alabilirsin.
RPG piyasası bitti derken Türkiyede mi bitti yoksa globalde mi ?
"Ve 5 yıl sonra neler neler çıktı bir bilsen zorlanacağını düşünüyorum forumda konu açarak yardım alabilirsin."
İşte bu yüzden dediğim gibi mmorpg işine girmeden önce daha soft bir sunucuyla işin teknik kısmıyla ilgili tecrübe edinmek istiyorum.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
RPG piyasası bitti derken Türkiyede mi bitti yoksa globalde mi ?
"Ve 5 yıl sonra neler neler çıktı bir bilsen zorlanacağını düşünüyorum forumda konu açarak yardım alabilirsin."
İşte bu yüzden dediğim gibi mmorpg işine girmeden önce daha soft bir sunucuyla işin teknik kısmıyla ilgili tecrübe edinmek istiyorum.

Türkiye'de bitti, Globalde ise oyuncu düşüşü yaşandı.

BlazeNetwork

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
olabilir, aslında kafamda bir mmorpg sunucu fikri var ama önce işin teknik kısmıyla ilgili tecrübe edinmek istiyorum, sonuçta sunucumu kapatalı 5 yıl oldu ve sunucumla ilgili hatırladım tek şey ne kadar güzel zaman geçirdiğim :D
MMORPG açarsan eğer ilk gelen ben olucağım ortada MMORPG yok ve global yaparsan tutar :)

RLC

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Global açıcaksan ciddi reklama ihtiyacın var. Türkiyede ki gibi forumlar kurtarmaz.

BlazeNetwork

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
ve tabii ki global açıcaksan sunucuna gelen tüm yabancılar ile iyi konuşabilmen lazım aksi takdir'de anlaşamazsınız ve o sunucu globallik'ten çıkar :)

minecraft hayattır

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Global açıcaksan ciddi reklama ihtiyacın var. Türkiyede ki gibi forumlar kurtarmaz.

birkaç sunucuda gördüm : sunucuyu server liste sitelerine ekleyip plugin yardımıyla bu sitelerde sunucuya oy verenlere oyun içi item, para, özel oy crateleri veriyor.

örn: Important - MineSuperior Voting Links

bu şekilde ve küçük-orta boyutlu youtube kanallarına sunucuda video çektirerek ilerleyebileceğimi düşünüyorum

ve tabii ki global açıcaksan sunucuna gelen tüm yabancılar ile iyi konuşabilmen lazım aksi takdir'de anlaşamazsınız ve o sunucu globallik'ten çıkar :)

yukarda da söylediğim gibi ingilizce hiç sıkıntı değil

BlazeNetwork

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
birkaç sunucuda gördüm : sunucuyu server liste sitelerine ekleyip plugin yardımıyla bu sitelerde sunucuya oy verenlere oyun içi item, para, özel oy crateleri veriyor.

örn: Important - MineSuperior Voting Links

bu şekilde ve küçük-orta boyutlu youtube kanallarına sunucuda video çektirerek ilerleyebileceğimi düşünüyorum

yukarda da söylediğim gibi ingilizce hiç sıkıntı değil
Sadece ingilizler girmiyecektir ama global yaparsan :D