Age of Empires 2: The Age of Kings Hileleri ve Hakkında Bilgi

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
Mesajlar
1,092
En iyi cevaplar
156
Beğeniler
512
Puanları
4,440
Ruh hali


Age of Empires II: The Age of Kings hakkında bilgi

Age of Kings, kasaba inşa etmeye, kaynaklar toplamaya, ordu oluşturmaya ve nihayetinde birimleri ve binaları yok ederek muhalifleri fethetmek oyunudur. Karanlık Çağ, Feodal Çağ, Kale Çağı ve Rönesans'ı andıran İmparatorluk Çağı - dört bin yıllık uygarlıktan birini geliştirerek rakip şehirleri ve imparatorlukları fethederler. Yeni bir Çağın gelişmesi, yeni birimleri, yapıları ve teknolojileri açığa çıkarır, ancak oyuncular öncelikle bazı binaları mevcut yaştan inşa etmeli ve daha sonra bir miktar kaynak ödemesi gerekiyor.
Kaynakları toplamak için "köylüler" olarak adlandırılan sivil birimler kullanılır; Onlar hem erkek hem de kadınlar. Kaynaklar birimleri yetiştirmek, bina inşa etmek ve araştırma teknolojileri gibi başka şeyleri yapmak için kullanılabilir; Örneğin, oyuncular piyade birlikleri için daha iyi zırh arayabilirler. Oyun dört çeşit kaynak sunuyor yemek, ahşap, altın ve taş. Yiyecek, hayvanları avlamak, çilek toplamak, hayvancılık yapmak, çiftçilik yapmak ve teknelerden kıyı balıkçılığı ve balıkçılık elde etmektir. Ağaç, ağaçları keserek toplanır. Altın, altın madenlerinde, bir manastırda ticaret veya toplama emanetlerinden elde edilir ve taş maden ocaklarından toplanır. Köylüler, toplanan kaynakları depolayabilecekleri kontrol noktaları, genellikle depo binaları (şehir merkezi, madencilik kampı, değirmen ve kereste fabrikası) istemektedir. Her uygarlık, bu kaynakları toplama oranını artıracak yükseltmeler satın alabilir. Oyuncular ticaret için bir pazar oluşturabilir; Oyuncular altın için ahşap, taş ve yiyecek ticaretinde bulunabilir ve diğer kaynakları satın almak için altın kullanabilirler. Piyasa fiyatları, her işlemde dalgalanmaktadır. Ayrıca, pazarlar ve rıhtımlar, dış pazarları ve limanları ziyaret etmek için kullanılan ticaret arabaları veya dişleri kullanarak altın üretebilir; Oyuncu piyasa / rıhtıma geri döndüklerinde stoka altın eklenir. Bir ticaret biriminin her turda kazandığı altının miktarı, bir dış pazara seyahat etmek zorunda kaldığı mesafe ile ilgilidir; Uzun yolculuklarda daha fazla altın kazanılır. Düşman pazarlarıyla veya rıhtımlarla ticaret yapmak mümkündür, ancak oyuncunun ticaret birimlerine düşman birimleri tarafından saldırı veya tahrip olabilir. Oyuncuların ticaret birimlerini sonsuza kadar ticarete devam ettikçe, limanları veya pazarı seçtikten sonra oyuncular elle ticaret yapmaya ihtiyaç duymazlar.
Cengiz Han'ın Avrasya'yı istila etmesi, Barbarossa' nın Haçlı Seferleri veya Selahaddin'in Kutsal Toprakları' nı savunması gibi tarihsel temelli senaryoları içeren Kral Çağında beş kampanya var. Joan of Arc ve William Wallace kampanyalarında, oyuncu adını temel alarak bir birimi kontrol edebilir; Diğerlerinde ise oyuncular, ordu komutanını temsil eden rehber ruhlardan emir alırlar.
[Age of Kings] oyuncusu için ek oyun modları mevcuttur. Bir mod, rastgele harita, Karanlık Çağ'da bir Şehir Merkezi, üç köylü (veya daha fazla medeniyete bağlı olarak) ile başlayan oyuncularla rastgele seçilen birkaç harita oluşturma komut dosyasından bir harita ve bir keşif birimi üretir. Oyun, bir Harikalar Diyarı olarak bilinen özel bir yapı inşa ederek ve belli bir süre ayakta durmayı sağlayarak veya belirli bir süre boyunca haritada tüm kalıntıların kontrolünü eline geçirerek askeri fethiyle kazanılabilir. Deathmatch modu, oyuncuların büyük miktarda kaynaktan başlayarak, askeri üstünlüğe odaklanmalarını sağlarken, regicide modundayken her oyuncuya diğer tüm hükümdarları öldürerek kazanan bir kral ünitesi verilir.

Age of Empires II: The Age of Kings Hileleri nelerdir
cheese steak jimmy's = 1000 yemek
robin hood = 1000 altın
rock on = 1000 taş
lumberjack = 1000 odun
I love the monkey head = Bir VDML adamı, Şehir Merkezinde görünecek
aegis = hızlı inşaat
how do you turn this on = Cobra arabası
wimpywimpywimpy = İntihar et
natural wonders = Hayvanları kontrol et
marco = Tam Harita
furious the monkey boy = Öfkeli Maymun Çocuğu
resign = Anında Kaybetme
i r winner = Ani Zafer
black death = Tüm Rakipleri Öldür
torpedo(1-8) = Belirtilen Rakibi Öldürün (Hangi slotta olduklarını kontrol edin)
polo = Gölgeler Yok
to smithereens = Saboteur Birimi
!nomute = Sessiz kodunu geri alır
!mute = Herhangi bir takıntı duymazlar
1024 = 1024 x 768 ekran çözünürlüğü
1280 = 1280 x 1024 ekran çözünürlüğü
800 = 800 x 600 ekran çözünürlüğü
autompsave = Oyunu Otomatik Olarak Kaydedin
NoMusic = TÜM müziği devre dışı bırak
NoSound = FMV dizileri dışında TÜM sesleri devre dışı bırak
NoTerrainSound = TÜM arazi seslerini devre dışı bırak
Msync = Fix SoundBlaster AWE donuyor
NoStartup = Oyun Öncesi FMV Dizisi Yok
NormalMouse = Standart fare işaretçisi
pepperoni pizza = 1000 yemek
coinage = 1000 altın
quarry = 1000 taş
woodstock= 1000 tahta
gaia = Tüm hayvanları kontrol et
steroids = Anında inşa
no fog = Savaşın Sisizliği Yok
reveal map = Tam haritayı göster
 Üst