Age Of Empires Hakkında Bilgi Tüm Seriler

Konumuz hakkinda görüşleriniz ?

• Biraz daha araştırıp daha fazla kaynak paylaşabilirsin .

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

BySemihFRKN

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Merhaba Arkadaşlar , bugün sizlere Age Of Empires oyununun sezonları hakkında bilgilendirmeler yapıcağım ...
╔══════════════════════╗

Age Of Empires 1
╚══════════════════════╝
Serinin ilk oyunu Age of Empires 1 sizlerle. İlk çıktığı yıldan bu güne kadar milyonlarca kullanıcıya erişmiş, tarihin en başarılı strateji oyunu şüphesiz Age of Empires serisidir. Serinin 3 adet oyunu bulunuyor. Bu oyunların yanı sıra ek paketlerini de indirebilirsiniz. Oyunda Türkler de dahil 7 adet uygarlık bulunuyor. Topraklarınızı geliştiriyor, üretim yapıyor, çağ atlıyor, geliştikçe gelişiyor ve efsanevi savaşlara imza atıyorsunuz. Mantık açısından ilk oyunu bilen bir şahıs serinin diğer oyunlarını da kolaylıkla oynayabileceklerdir. Benden söylemesi, oyun o kadar da zor değil. Oynadıkça da oynattırıyor kendisini. Vize haftası olanlar indirmesinler.

Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?
İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / Windows 10
İşlemci: Pentium III
Bellek: 128 MB
Ekran Kartı: Gerek bile yok

╔══════════════════════╗
Age Of Empires 2
╚══════════════════════╝
Age of Empires 2: Age of Kings oyunu 30 Eylül 1999 tarihinde oyun piyasasına sürülmüş gerçek zamanlı bir strateji(RTS) oyunudur. Oyun çıktığı yıl içerisinde 2 milyon kopya satarak birçok ödüle layık görülmüştür. Oyunun bu denli popüler olmasının asıl sebebi ise Orta Çağda bulunmuş olan 13 İmparatorluğu konu alıyor olmasıdır. Şüphesiz Orta Çağ Gerçek Dünya Tarihinde de en fazla savaşın ve mücadelenin ön plana çıktığı bir çağdı. Oyunda bundan ilham alarak 2000 yılların başlamasına az bir süre kala çıktı ve oldukça beğenildi.5 oyundan oluşacak Age Of Empires Serisinin 2. oyunu olma özelliğini taşıyan oyunda 13 adet Orta Çağ Uygarlığı bulunmaktadır. Bu uygarlıklar 4 ana coğrafya üzerine yayılmışlardır. Bu 4 coğrafyanın da mimari yapıları birbirinden farklıdır. Aynı coğrafyada bulunan ülkelerin mimarileri aynıdır.Ayrıca her ırkın birbirine karşı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Örneğin; Perslerin filleri çoğu ırk için yıkıcı bir güç olsa da Britonlar için bu pek de bir sıkıntı değildir. Atlı ve hızlı okçuları sayesinde bu ölümcül filleri rahatlıkla öldürebilirler. Age Of Empires 2 oyununda en iyi ırk diye bir tanımlama yoktur. Hangi ırka uyum sağlıyorsanız o ırkta devam etmenizi ve o ırkta gelişmenizi tavsiye ederiz.

• İşletim Sistemi : Windows 95/98/NT4
  • İşlemci : Pentium 166MHz
  • Ram : 32MB RAM
  • Hard Disk Boşluğu : 300MB
  • Ekran Kartı : 2MB Video SVGA 800×600 Resolution Card @ 256-colors
  • Ses Kartı : DirectX Uyumlu
  • DirectX: 6 veya üstü

╔══════════════════════╗
Age Of Empires 3
╚══════════════════════╝
Arkadaşlar anlatım uzun olduğu için trailer videosunu koyuyorum ...
Oyun hakkında bilgiler nelerdir ?

Oyun Adı : Age of Empires III Complete Collection
Oyun Çıkış Tarihi : 18/10/2005
Oyun Dili : İngilizce
Oyun Türü : Savaş & Strateji
Oyun Sürümü : v1.14

İşletim Sistemi : Windows XP / Windows Vista / Windows 7
Ekran Kartı : Nvidia GeForce FX 5500 – 512 MB / ATI Radeon X300 Series – 512 MB
İşlemci : Intel Pentium 4 @ 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2000
DirectX : DX9
RAM : 512 MB
HDD : 5 GB

▬▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Gelecek Sezonlar Nelerdir ?
▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬

Age Of Empires 4
Age Of Empires 5

┏╋━━━<◣│◢>━━━╋┓
Gelecek sezonlar hakkında ?
┗╋━━━<◣│◢>━━━╋┛

Arkadaşlar Age Of Empires 4 'te Askerler , Roketler , Gemiler , Savaş gemileri , Arabalar vs. olucakmış . Tamamiyle bizim şuanki zamanımızdır ...

Age Of Empires 5. Sezon hakkında pek fazla bilgi yoktur açıklamalara göre ışın silahları tamamiyle teknoloji çağı gibi olucak diye söylentiler mevcut fakat açıklama yapılmamıştır ...

NOT :
Konu tamamen bana aittir . Saygılarımla SemihFRKN

▬▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Konumu beğendiyseniz ve böyle paylaşımların devamını gelmesini istiyorsanız
1 BEĞENİ Ve 1 YORUMUNUZ
Yeterlidir Destek Olan Herkese Şimdiden Teşekkür Ederim
▬▬▬▬▬▬▬▬๑۩۞۩๑▬▬▬▬▬▬▬▬​