Alacakaranlık Serisi

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
4 Kitaptan Oluşur.
Seri dışı kitapları da vardır. (Yaşam ve Ölüm, Gece Yarısı Güneşi)

ALACAKARANLIK

Üç şeyden kesinlikle emindim. Birincisi, Edward kesinlikle bir vampirdi. İkincisi, onun ne kadar güçlü olduğunu bilmediğim bu vampir yani benim kanıma susamıştı. Üçüncüsü, ona koşulsuz ve geri dönülemez biçimde aşıktım.

YENİ AY

Edward ve Cullen Ailesi’nin diğer üyeleri Bella’nın doğum günü için bir parti verirler, fakat Bella ısrarla karşı çıkar. Çünkü ortada büyük bir sorun vardır; Edward sonsuza dek genç kalacaktır, peki ya Bella? Kâbuslar, sırlar, imkânsızlıklar, seçimler ve kararlar... Bella ve Edward’ı yine zorlu bir mücadele bekliyor.

TUTULMA

Seattle bir dizi gizemli cinayetle çalkanırken ve hain bir vampir intikam peşinde koşarken, Bella yine kendisini tehlikenin tam ortasında bulur. Bütün bunların arasında, bir de Edward'a duyduğu aşk ve Jacob'la olan arkadaşlığı arasında seçim yapmak zorunda kalır. Vereceği kararın, vampirler ve kurt adamlar arasında yıllardır süregelen mücadeleyi körükleyeceğinin de farkındadır.
Mezuniyet günü hızla yaklaşırken Bella'nın vermesi gereken bir karar daha vardır: hayat ya da ölüm. Ama artık onun için bu iki kavram birbirine karışmıştır.

ŞAFAK VAKTİ

''Korkma.'' diye mırıldandım.
''Biz birbirimize aitiz.''
Kendi kelimelerimin doğruluğuyla ben de bir anda şaşkına dönmüştüm. Bu an öyle kusursuz, öyle gerçekti ki, hakkında şüphe etmenin yolu yoktu. Kolları bana dolanmış, beni öyle sarmalamışken... Vücudumdaki her hücrenin gerçekten canlı olduğunu hissedebiliyordum.
''Sonsuza kadar.'' diyerek onayladı beni.

Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?
Alacakaranlık, bir vampir ve insanın birbirine aşık oluşunun hikayesidir.
ayraç.png

SERİ DIŞI KİTAPLAR

YAŞAM VE ÖLÜM

Yaşam ve ölümde serideki tüm karakterlerin (Bella'nın annesi ve babası hariç) cinsiyeti değişir. Baş karakterlerden Bella, Beau olur. Edward ise Edythe.
Ama sadece cinsiyetler değişmez. Yazar bize bir sürpriz yapıp hikayenin sonunu da değiştirmiştir.
Alacakaranlık kitabının sonunda Edward, vampir zehrini Bella dönüşmeden vücudundan çıkarmıştı ama aynısını Edythe, Beau için yapamadı. Beau dönüştü.

GECE YARISI GÜNEŞİ
Bu kitapta olaylar Edwardın ağzından anlatılır - normalde Bella'nın ağzından- , yani kitap hakkında söylenecek pek bir şey yok. Sadece anlatıcı değişmiştir.
Ama ne yazık ki kitabın sadece ilk 13 bölümü yazılmıştır. O da internete sızdırılmıştır. (ben de internet üzerinden okumuştum)