Yardım Anakart ve RAM Alacağım

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Birkaç araştırma yapıyorum. Araştırma yaparken sizlerinde önerilerini almak istedim.

Normalde 8 GB RAM alacaktım fakat DDR3 RAM belleklerin piyasadan kalktığını görünce mecburen altyapıyı yenilememiz gerektiğini fark ettim. 2. el piyasalara da güvenemiyorum.

1000 ₺'lik bir bütçe belirledim. Anakartın yanında 2x8 GB yani 16 GB RAM alacağım. 800-900 ₺ arası bir fiyat tutuyor en uygun haliyle. Fakat ben yinede sizlerin önerilerini almak isterim. Sizler hangi modelleri önerirsiniz? Bunun dışında birkaç sorum olacak.

1. AMD yazılı anakartlar Intel işlemci destekliyor mu?
2. DDR4 RAM destekli bir anakart, eski modeller ile uyum sorunu yaşamaz değil mi? Intel Core 2 Duo işlemci ve Nvidia GF 210 ekran kartı kullanıyorum.
3. Konu hakkında eklemek istediğiniz ek bilgileri belirtebilirsiniz.

Son düzenleme:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
İşlemci modelini tam olarak söylermisin? Intel Core 2 Duo adı altında birçok işlemci var ve DDR4 ten vazgeçmeni tavsiye ederim çünkü Intel Core 2 Duo işlemcilerin DDR3 bile zor bulursun. Sebebini sorarsan şu destekledikleri MHz'ler dolayısı ile zaten Intel Core 2 Duo işlemciler genellikle 775pin oluyor bundan dolayı DDR2 destekler genelde ama DDR3'te bulunabiliyor bazen, ayrıca şu an ki anakart modelini söylermisin?

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
İşlemci modelini tam olarak söylermisin? Intel Core 2 Duo adı altında birçok işlemci var ve DDR4 ten vazgeçmeni tavsiye ederim çünkü Intel Core 2 Duo işlemcilerin DDR3 bile zor bulursun. Sebebini sorarsan şu destekledikleri MHz'ler dolayısı ile zaten Intel Core 2 Duo işlemciler genellikle 775pin oluyor bundan dolayı DDR2 destekler genelde ama DDR3'te bulunabiliyor bazen, ayrıca şu an ki anakart modelini söylermisin?
Intel® Core™2 Duo E6550 İşlemci (4M Önbellek, 2,33 GHz, 1333 MHz FSB) Ürün Teknik Özellikleri
Destek: G41M-P33 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
şu an ki anakartın alabileceğinin en iyisi gibi ve daha iyi bir şey almak istersen daha iyi bir işlemci al ilk şu an ki anakartına ram takviyesi yapabiliyorsan ram takviyesi yap onun haricinde o anakartın DDR3 desteği de varmış sanırım 1066 Mhz ddr3 ram alabilirsin ayrıca şu an ki işlemcin DDR4 desteklemez onu hatırlatayım.

Biraz da olsa iyileştirmek istiyorum dersen Ekran Kartını değiştirebilirsin, anakartın 8gb'a kadar destekliyormuş 1066mhz den ddr3 ram alabilirsin birde SSD yoksa SSD takabilirsin.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
şu an ki anakartın alabileceğinin en iyisi gibi ve daha iyi bir şey almak istersen daha iyi bir işlemci al ilk şu an ki anakartına ram takviyesi yapabiliyorsan ram takviyesi yap onun haricinde o anakartın DDR3 desteği de varmış sanırım 1066 Mhz ddr3 ram alabilirsin ayrıca şu an ki işlemcin DDR4 desteklemez onu hatırlatayım.

Biraz da olsa iyileştirmek istiyorum dersen Ekran Kartını değiştirebilirsin, anakartın 8gb'a kadar destekliyormuş 1066mhz den ddr3 ram alabilirsin birde SSD yoksa SSD takabilirsin.
Önerilerin için teşekkürler. Ben zaten DDR3 2+2 GB RAM kullanıyorum. Kargo firmalarına da güvenmediğim için buraya yakın bir teknoloji mağazasından kendim kontrol edip alacağım. O mağazada DDR4 satılıyor hep. Güncel modeller dışında eski bir şeyi satmıyorlar. Bütçeye göre uygun fiyatlı ürünler buldum.

Benim asıl ihtiyacım olan şu anlık RAM. Yani performanstan çok RAM takviyesi yapmam gerek. Bundan dolayı altyapıyı güçlendirip 16 GB RAM'e çıkarmak istiyorum. Eğer anakart değişince bu parçalarında değişmesi gerekiyorsa sorun değil. Bütçeyi kıstım biraz, para konusunda bir sıkıntımız yok yani.