-Ancalagon Ne Kadar Büyük?-

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Orta Dünya'nın Ejderhalarından Sadece Smaug'u Filmlerde, hatta kitaplarda gördük. Fakat Geriye Kalan, Smaug'dan büyük ejderhalar olduğunu belki bir kaçınız bilmiyor olabilir.
Bu yüzden size küçük bir örnekleme vereyim:

Burada gördüğünüz şey birebir ölçü.
Tolkien'in Ancalagon'u bu kadar büyük düşünmesinin nedenini kimse daha önce merak etmemiş galiba.
Bunlar da her ejderhanın bilinen özel bilgileri.
İlk olarak en büyüğü, Ancalagon ile başlayalım:

Ancalagon, Orta Dünya'da yaşamış en büyük, ve büyüklüğü nedeni ile en güçlü ejderhadır.
Tolkien'in kurgusunda, Ancalagon, Earendil (özel karakterleri yazmadım ismindeki) tarafından öldürülünce, gökten düşüp yere çarptığı zaman oluşan deprem yüzünden volkanların içine çöküp patlaması ve bu patlamada Orta Dünya'nın kuzeybatısının "yok" olduğundan söz ediliyor.
Gazap Savaşı (War of Wrath) sırasında ölen Ancalagon, eğer öldürülmeseydi Orta Dünya'da kaosa neden olabilecek büyüklükteydi.

Ayrıca bu savaşta "Gazap Savaşı'nın Ejderhası" (Dragon of War of Wrath) ta yer almaktaydı ve Ancalagon gibi o da o savaşta çatıştı.

Glaurung, Ejderhaların Babası olarak da biliniyor.
Glaurung, Gazap Savaşı'nın Ejderhası'ndan daha hallice, daha güçlüydü. Tek kusuru uçamıyordu, fakat uçamaması onu daha yıkıcı bir hale getiriyordu.
Angband'da bir kaç yüzyıl büyüdükten sonra ortaya çıktı. Ard-galen, Dorthonion ve Hithlum'u yakıp kül etti.
Aynı zamanda kara büyü yapabilen, ve minyon yönetimi konusuna hakim olan Glaurung döneminin en yıkıcı silahıydı. Morgoth tarafından, yarım halde gücü ile savaşmasına izin verilmedi, ve bu neden ile daha sonradan, tüm gücü ile ortaya çıktı.
Turin tarafından, karnından kesilerek öldürüldü ve Turin'de onunla beraber ölü bulundu.

Hikayesi kısaca şu: Gondolin'in batı duvarlarına, sırtında Balrog'ları taşıyarak vardı. Daha sonradan Tuor tarafından bacağından yaralandı ve delirmeye başladı. Kuyruğu ile orkları öldürmeye ve etrafı yıkmaya başladı. Tuor ve Ecthlion bu yıkımdan kaçabilmişlerdi.
Kendisine ait pek fazla bilgi yok. Morgoth'un ejderhalarından biri.

Hakkında pek fazla şey bilinmiyor. İlk çağın başında ve Gazap Savaşı'nın sonunda kuzeydoğuya uçtu. Dain'in ve oğlu Fror'un katili olduğu bilinmiyor. Üçüncü Çağda, Gri Dağlar'ın civarlarında tekrar belirdi. İnsanları ve cüceleri bayağı rahatsız edip, hazinelerini çalıp onlara bir baş belası oldu. Eotheod tarafından katledildi.

Smaug hakkında bahsetmeme gerek yok, eğer merak eden varsa önce kitabını okusun, ardından filmini izlesin ve sonradan Lotr Wiki'den mitolojisine baksın/bakabilir.
Fakat ilk fotoğrafı görünce;

-yeselectro

ExtendedFox

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ancalagon arkadaşımız fazla yemiş biraz spor yapması şart

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne yiyip ne içiyordu bu Ancalagon? Ve ne kadar tüketiyordu? :ha:

Yeselectro

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ne yiyip ne içiyordu bu Ancalagon? Ve ne kadar tüketiyordu? :ha:
Vallahi o kadar büyüklükte nasıl fark edilmeden bir şeyler yiyordu bilmiyorum. Çünkü insanlar gördükleri yerde avlıyorlardı. Muhtemelen Glaurung gibi, önce beslenip, sonra (nereden:?) çıktı bir taraftan :/ Ama yuh yani bu şey de çıkamaz ki.

Muhtemelen ejderhaları ham yapıyodu :/[DOUBLEPOST=1424710899,1424710861][/DOUBLEPOST]
İngilizcen iyi ise aynı konuya burada da değinilmiş:

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Ancalagon'u avlarlar diyorsunda Yeselectro o kadar büyük bir canlıyı tüm insanoğlu toplansa bu teknolojide zor yener ._.

• Beğen
Reactions: DIO

erimiscan

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ancalagon'u avlarlar diyorsunda Yeselectro o kadar büyük bir canlıyı tüm insanoğlu toplansa bu teknolojide zor yener ._.

Paralel bir evrende geçtiği için çeşitli kara büyülürle yenilmiş olabilir, ayrıca en güçlü ejderha değilmiş örneğin midesi vs. bir zayıf yanı vardır kesin

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Peki bunu öldüren hangi melek? :D

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
İnsanlar zaten avlayamazlar, onu öldüren bir melek. Fakat insanlar denediler. Ve öldüler ._.
Melek reyizlere laf yok, öldürmüşlerdir :D
Paralel bir evrende geçtiği için çeşitli kara büyülürle yenilmiş olabilir, ayrıca en güçlü ejderha değilmiş örneğin midesi vs. bir zayıf yanı vardır kesin
Ejderhalar hakkında kitaplar okumuştum lakin çok zayıf noktası olan canlılar değiller, vücutlarındaki pullar bile 50 BMG olan bir mermiyi savuşturacak dayanıklıkta olan ejderhalar mevcut, herhangi bir patlayıcı veya kimyasal silah kullanılmadan böyle bir canlıya zarar verilemeyeceğini düşünüyorum.

AzlaazTR

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Melek reyizlere laf yok, öldürmüşlerdir :D

Ejderhalar hakkında kitaplar okumuştum lakin çok zayıf noktası olan canlılar değiller, vücutlarındaki pullar bile 50 BMG olan bir mermiyi savuşturacak dayanıklıkta olan ejderhalar mevcut, herhangi bir patlayıcı veya kimyasal silah kullanılmadan böyle bir canlıya zarar verilemeyeceğini düşünüyorum.
Atom bombasi tek atar mi? :D

Gomutan

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu konudaki mesajımı da silmişler. Oysaki mesajım ne kadarda kurallara uygun bir mesajmış. Yöneticilerin bana kastı var sanırım ? Yaptığınız ayıp.

abdullah2323

BOZKURT
En iyi cevaplar
0
Amca lolon ne kadar buyuk diye okudum ayrica ejderha duzgun biri olsa agzindan ates cikarmaz yani ne gerek var boyle seylere tamamen canilik burdan tum dragolari kiniyorum...bu caniliktir adiliktir gunu geldiginde hesap sormayida Cok iyi biliriz ve Smaugun buyuk oldugunu sizden ogrenecek degiliz...