Forum Dergisi Arif V 216 Hakkında İzleyiciler Ne Diyor?

MrHero

Ölmedim
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Forum Dergisi: Arif V 216 Hakkında İzleyiciler Ne Diyor?

Merhaba Arkadaşlar! Bu dergimde Arif V 216 hakkında bilgiler ve izleyicilerin düşüncelerini paylaşacağım.

Arif V 216 filmi, G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin çok sevilmesinden dolayı Cem Yılmaz tarafından devamı gelip gelmeyeceği tartışma olan bir film olmuştu. Cem Yılmaz'ın yeni bir film geleceğini paylaşmasının ardından (tabii bunu söyleyeni uzun bir zaman oldu) geçtiğimiz haftalarda yani 5 Ocak günü film vizyona girdi.

Screenshot_8.png

İlk hafta tam tamına 2 milyon izlenen film tam anlamıyla ne kadar beklenen bir film olduğunu gösterdi. Hatta birçok kişi yeni bir rekor mu kırılacağı hakkında konuşmaya başlamıştı. Şu an Cem Yılmaz'dan başka bir paylaşım gelmediğine göre film 2 milyon ve 3 milyon arası izlendiğini düşünebiliriz. Bu sayılar çok mu fazla veya az mı diye soracak olursanız benim fikrim şu an verilen emeğe karşın orta sıralarda olduğunu söyleyebilirim çünkü çalışan ekibe baktığımızda verilen paranın haddi hesabı yok. Film ayrıca Türkiye dışında Almanya gibi ülkelerde de vizyona girdi. Yani izlenmenin artmasındaki en büyük etkenlerden biri de başka ülkelerde yayınlanması oldu.

Arif V 216 Filminin Puanı

Screenshot_9.png

İlk olarak IMBD puanına baktığımıza 10 üzerinden 8 puan görüyoruz. Demek ki film birçok kişi tarafından çokça beğenilmiş. Ayrıca belirttiğim gibi filmin çok beklenmesi de başka bir etken. Burada benim güvenmediğim tek sıkıntı şu bazı kişiler film çıkmadan oy verirken, bazıları ise filme gitmeden oy veriyor. Mantık olarak aynı şeye denk geliyor yani. Ayrıca dikkat ettiğimizde film G.O.R.A ile aynı puanı almış. Filme bende gittim fakat ben puan konusunda pek emin değilim.

Arif V 216 Hakkında İzleyiciler Ne Diyor? ˚ Sayfa 1

Arif V 216 Hakkında İzleyici Yorumları

Gelelim asıl konumuza. Burada size bazı izleyici yorumlarını paylaşacağım. Tabii ki herkesin kendi fikri, kendi düşüncesi fakat eleştirirken bende kendime göre eleştireceğim.

Screenshot_1.png

Evet ilk önce bu yorumdan başlayalım. Bu kişi bana göre biraz fazla sallamış hatta filme bile gitmemiş olabilir. Belki komik olmayabilir ve gülmeyebilirsiniz fakat en sıkıcı film kesinlikle olmayacağını düşünüyorum.

Screenshot_2.png

Evet diğer yorumumuza geçelim. Bu yorumda hepsine katılıyorum yalnız serinin en iyi filmi olduğunu düşünmüyorum. Belki komiklik açısından önceki filmler bu filmi geçebilir.

Screenshot_3.png

İşte bu yoruma kesinlikle katılıyorum. Puan biraz daha yüksek olabilir fakat ilk yarısı filmin daha komikti. Bu doğru. Kadro ise bana göre mükemmeldi. Genel olarak yorumlara baktığımızda 1. yarı çok beğenilmiş.

Screenshot_4.png

İşte yukarıda da bahsettiğim durum bu. Önceki filmler kadar iyi olmamasında ki en büyük etken filmin komiklik oranı. Önceki filmler kesinlikle daha komikti. Bu filmde ise daha ince espriler bulunuyordu.

Screenshot_5.png

Gelelim bu yoruma. Bu kadar kişinin izlemesindeki en büyük etken önceki filmlerin insanlarda bıraktığı etki. Herkesin beğenip beğenmemesi kendi tercihi ama ben bu etken de izlenme sayısına etki etmiş.

Arif V 216 Hakkında İzleyiciler Ne Diyor? ˚ Sayfa 2

Tratsel

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence Arif V 216, A.R.O.G ve G.O.R.A kadar başarılı değildi(Komedi konusunda).
İçinde Komedi dışında aksiyona çok yer verilmiş. Olması gereken de buydu bence. Kötü de olmamış zaten, filmin sonunda verdiği mesaj kesinlikle izlemeye değer olduğunu gösteriyor zaten. Aşırı gönderme mevcut filmde, bir süre sonra insan göndermelere doyuyor. Beklediğim kadar komik değildi fakat yine de ara ara güldürdü. Güzel film kötü değil fakat kişiye göre değişir. Cem Yılmaz'ın filmi sonuçta insan giderken Komedi bekliyor. Zaten çoğu olumsuz yorum bu yüzden meydana geliyor. Komedi beklerken Aksiyon dolu bir film izlemiş oluyorsun. Komediyi düşürüp Aksiyonu arttırmış.
Kısacası film güzel, sırf komedi için gidiyorsanız hüsrana uğrayabilirsiniz fakat izlemeye değer bir film bence.