Arkadaş edinme problemi yaşıyorum

turkler

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Antidepresan, her gün alırsan, hiçbir şey kalmaz :)

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Meh, teşekkürler dostlar. Dediğiniz gibi her şeyi yapmaya devam edeceğim fakat tesadüflere inanmıyorum çünkü şu ana kadar hiç karşılaşmadım niyeyse. Bunun dışında antidepresan gibi ürünler pek doğal değiller. Onun yerine acımla olgunlaşırım daha iyi. Saolun varolun, iyi forumlar.

ilkeroyun

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hayalimdeki hayat ama eksiklik var. Arkadaş, gelecek ve dahası. Ne bir arkadaşım var ne bir çevrem. Bayağı yalnızım. Okulumda yok ki arkadaş edinebileyim. Çalıştığım iş yerinde de yaşlı başlı adamlar, psikolojim bozuldu onların tartışmalarını dinlerken. Normalde uzun saçlı gözlüklü bir bireyim tabii birazda nerd fakat şu sıralar gerçekten hayattan soğudum.

Dün 13.5km yürüyüp bir kütüphaneye gittim. Boş boş etrafa bakınıp 20 dakika kitap okuyup gittiğim yoldan geri döndüm. Bugün yazdığım frp lore'u için bir park buldum ve masalardan birinde oturup kitap okurken not almaya başladım. Bunları senelerdir tekrarlıyorum ve gerçekten beni üzüyor. Hiç arkadaşım yok. Sosyallik nedir onu bile anlayamıyorum.

Dışarıda geçenlerde birini durdurdum kendisi karşı cinsten yaşıt bir arkadaştı. Ona olayları anlattım, okul çıkışı sana eşlik edeyim konuşuruz falan dedim tabii araya yanlış anlamayı da sıkıştırıverdim. Gidiş o gidiş, ilk gün eşlik ettikten sonraki 3 gün boyunca onu bekledim gelmedi, daha da gelmez diye düşünüp okula gidip soruşturdum. Ne erken çıkıyorlar ne de geç. Ya servise biniyor artık ya da yolunu değiştirdi beni görüp. :kkk Nedenini bilmesemde durumlar bunlar dostlar.
O bak bu benim işte.

FakirBey

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Antidepresan, her gün alırsan, hiçbir şey kalmaz :)

Antidepresan hiçbir şekilde hiçbir şeyin çözümü değildir. İlaç bağımlılığına sürükler ve her seferinde dozu arttırmak istersin. Bu da seni şu an ki halinden daha kötü bir hale, tabiri caizse bir zombiye çevirir. İşler daha çok sarpa sarar.
İnternet, cep telefonu, oyunlar vs bu tarz şeylere çok kafa yormaman gerekir sosyalleşebilmek için. Küçüklükten yetiştirilme tarzına bağlı olarak da içe kapanıklık durumu görülebilir.
Dostluk belirli bir arayışla bulanacak bir şey değildir. Tesadüfler sizi karşı karşıya getirir. Yine tesadüfen kafa yapılarınız benzerse arkadaş olursunuz. Bir birinizi sever ve anlarsanız dost olursunuz. Basit görünse bile göründüğü gibi değil.

Seni düşünen ve seven bir insan hayatının her zamanında olmayabilir. Elinden bir şey gelmez, bunu sen de biliyorsun.

Benim tavsiyem; yaptığın şeyi yapmaya devam et. Kendini değiştirme, elbet bir gün karşına sevebileceğin bir insan çıkacak.

Bol şans...
Bu düşünce biçimi tamamen yanlış. Tesadüflerin dışında kendi isteği ve doğrultusundan ötürü de arkadaş bulabilir, edinebilir. Lütfen karşınızdaki insana tavsiye verirken biraz daha detaylı düşünerek verin. Umudunu kırmayın.
Evde durma çık gez dolaş. Spor yap, çeşitli aktivitelere katıl. Emin ol bunlar senin sosyalleşebilmen için en ideal şeylerden sadece bazılarıdır.

Yaka1998

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dostum affedersinde o okulu tercih eden sensin çalışsaydın daha iyi bi okul tercih edip daha kaliteli ortamlarda bulunabilirdin. Okuldakileri suçlayacağına ilk bi kendinden başla bence. Asosyellik virüs gibidir iyice kendi psikolojini bozmadan bir hobi spor gibi dallara yönel ordan arkadaş edin, bi arkadaş grubu oluşturmaya bak kendine bence. iyiside kötüsüde önemli çünkü hayatına yön verecek kararları dertleşebilceğin insanlar olur.
Benimde arkadaşım yok qlkmelqkm ve edinme gibi bir ihtiyacımda yok yalnızlık iyidir rahat olursun ama arkadaşların olunca onlara ayak uydurmak gibi bir durumun var. Bende okuldan soğudum 8. sınıf 2. dönemde 125 gün devamsızlığım var ve 2019 dahil 3 yıldır okumuyorum ama arkadaşım yok diyede dertlenmiyorum kendi kendime yetiyorum sana tavsiyem arkadaşım yok canını sıkma yalnızlık iyidir
Dediğin tamamen yanlış bence, İnsanın arkadaşı olunca asıl rahat olur moralin bozukken ararsın çıkarsın dışarıya kafa dağıtırsın. Mutluluğunu paylaşırsın o seninkini paylaşır. Kendinizi yanlızlıkla zehirlemeyin. Bide "ona ayak uydurmak gibi bi durumun var" bu ne saçma bi cümledir? Arkadaşlık dediğin olay jenga gibi gibidir o senin boşluğunu doldurur sende onun bunu işkence gibi görmek saçmalık bence.

OzanalpTR

Real Life | RPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İstanbul, Üsküdar oturuyorum sana yaşananlar aynısı banada yaşandı bir karşı cinsle konuşuyordum sonra okulda da konuşabiliriz istersen dedim gerek yok dedi o andan sonra sinirim bozuldu hatta 2 gün önce bütün sınıfla kavga ettim wp grubundan okul desen dandik bir okul 325 puan aldım teogdan yinede yakın diye buna geldim keşke daha düzgün bir okula gitseydim diyorum pazartesi günüde bir sıkıntı çıkmazsa 15 kişiye girişicem dertleşiriz istersen.

CakiMurat

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dostum affedersinde o okulu tercih eden sensin çalışsaydın daha iyi bi okul tercih edip daha kaliteli ortamlarda bulunabilirdin. Okuldakileri suçlayacağına ilk bi kendinden başla bence. Asosyellik virüs gibidir iyice kendi psikolojini bozmadan bir hobi spor gibi dallara yönel ordan arkadaş edin, bi arkadaş grubu oluşturmaya bak kendine bence. iyiside kötüsüde önemli çünkü hayatına yön verecek kararları dertleşebilceğin insanlar olur.

Dediğin tamamen yanlış bence, İnsanın arkadaşı olunca asıl rahat olur moralin bozukken ararsın çıkarsın dışarıya kafa dağıtırsın. Mutluluğunu paylaşırsın o seninkini paylaşır. Kendinizi yanlızlıkla zehirlemeyin. Bide "ona ayak uydurmak gibi bi durumun var" bu ne saçma bi cümledir? Arkadaşlık dediğin olay jenga gibi gibidir o senin boşluğunu doldurur sende onun bunu işkence gibi görmek saçmalık bence.

Ne yani arkadaşı olmayan rahat olmuyormu, arkadaşı olmayan morali bozulunca kafa dağıtamıyormu ne yani arkadaş olmak gibi bir zorunluluk mu var? Ben arkadaşlığı işkence olarak görmüyorum sadece çok gerekli bir şey olmadığını söylüyorum. Yalnızım rahatım dediğim gibi yalnızlık da iyidir ha çok arkadaş olmak isteyen biriysen ona bir şey diyemem.

Mount44

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İstanbul Fantazya ve Bilim Kurgu Kulübüne katıldım. Kadıköyde bir etkinlik vardı. Hayatımda ilk defa otobüse binip internetten tanıdığım biriyle yüz yüze tanıştım. Açıkçası bu saatten sonra beni kimse asosyal olarak tanımlamasın. Sosyalleşmek aşırı kolay ve rahat bir şey dostlar. Bu arada arkadaşın olunca iki İnsanın içindeki düşünceler yan yana gelince mucizevi fikirler çıkabiliyor ortaya. Tek başınayken hep karamsar mutluluğu yaşarsın. Bu yüzden konu orada. Bu arada Suçu okula değil kendine atmalısın diyen bir Dostum olmuş. Ona cevabım şu'dur ; Okulu seçen ben değildim. Çalışıyordum zaten fakat o kadar uzağa gitmek istemedim. Zaten çevremdeki tüm Okullar çukur izleyip serseriliğe dadanan elemanlar kaynıyor. Şu sıralar baya iyiyim işte. Kadıköyün o muhteşem havasını içime çekip sokaklarında yürürken yaşadığımı hatırladım. İyi forumlar, konu kilit.