Astroneer Tanıtım ve Sistem Gereksinimleri

Onuuk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

capsule_616x353.jpg

Astroneer Tanıtım ve Sistem Gereksinimleri

Merhabalar, Bugün size 25. Yüzyılda uzayda geçen açık dünyalı bir oyun olan Astroneer’ı tanıtacağım.

Astroneer Nedir?
Astroneer 2016 yılında beta çıkmış 2019’da tam sürüm olarak çıkmış, 25. Yüzyılda uzayda geçen bir açık dünyalı oyun. Oyunun geliştiricisi System Era Softworks. Oyunun Metacritic skoru 71. Oyun PC, Xbox One ve PS 4’te mevcut.

Önceden de bahsettiğimiz gibi oyun 25. Yüzyılda geçiyor ve sistemler arası kesifler yapıyorsunuz. Yeni gezegenler bulup onları keşfediyor, kaynak topluyor ve üs inşa ediyorsunuz. Oyunda bulunan zemin ile istediğiniz gibi oynayabilirsiniz, kazabilir veya yükseltebilirsiniz. Oyundaki eşyaları ve bileşenleri kullanarak üsler ve araçlar yapın bu sayede gücünüze güç katacaksınız. Oyunda kullanacağınız eşyaları üretebilirsiniz. Oyunda kaynaklarınız doğru ve tasarruflu kullanmanız gerekiyor. Yeterince güçlü olduğunuzda evrenin gizemlerini çözmeye başlayabilirsiniz. Evrenin arkasında gizli güçler var bu çözmek uzun ve zorlu olacak. Oyunu 4 oyuncuya kadar çok-oyunculu oynayabilirsiniz. Bence oyunun en güzel özelliklerinden birisi oyun bütün gezegenlerinin farklı olması bu dünyalar rastgele bir şekilde oluşturuluyor ve hepsi birbirinden farklı oluyor. Buda neredeyse sonsuz bir keşif ortama sağlıyor

astroneer-review-xbox-one-1.jpeg

astroneer-jetpack-2.jpg

Nasıl İndirilir ve Fiyat
Oyun PC, Xbox One ve PS 4’te mevcut. Astroneer’ın güncel fiyatı ise Steam üzerinde 50 Türk Lirası ama 11-15 Şubat 2021 arası olan Yeni Çin Yılı sebebiyle oyunda %35 indirim var buda oyunu 32,50 Türk Lirası yapıyor.

Sistem Gereksinimleri
Oyunun sistem gereksinimleri ortalama. 2016 yılında çıkmasına rağmen 2016 yılı öncesi bir sistemin bile kolaylıkla kaldırabilmesi gerekir.

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (64 bit), Windows 8 (64 bit), Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: X64 Dual Core CPU, 2+ GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: 1 GB RAM’li Ayrık Mobil Olmayan GPU
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

• 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 (64 bit), Windows 8 (64 bit), Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: X64 Quad Core CPU, 3+ GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: 2 GB RAM’li Ayrık Mobil Olmayan GPU
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Düşünceler
Astroneer güzel bir oyun. Küçük bir arkadaş grubuyla oynayabileceğiniz yüksek sistem gereksinimlerine sahip olmayan fütüristtik bir oyun. Oyunu gördüğümde bir No Man’s Sky ve Space Engineers havası verdi ama oyun Space Engineers kadar komplike değil. Astroneer Space Engineers’a göre daha basit ve eğlenceli ye benziyor. Oyunun özellikle açık dünyalı olması ve çokça gezegen bulundurması güzel. Oyunda zemin ile etkileşime girmek hafifte olsa bir Minecraft vari bir hissiyat veriyor. Star Trek, Star Wars veya uzayda geçen herhangi bir bilim kurgu seviyorsanız oyun size göre. Oyunu oynarken o kesif hissiyatı vermesi beni ve bilim kurgu severleri oyuna çekecektir. Oyun zorlu değil ama dikkat istiyor. Kaynaklarınız doğru ve tasarruflu kullanmanız gerekiyor.

İyi Forumlar!
-Onuuk