Atina Saga | 423 GB RAM Konusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByOscarr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba Arkadaşlar.Ben Doğukan yani Atina Saga sunucusunun adminiyim.Bugün sizle bi konu hakkında konuşcam.
Arkadaşlar Atina Saga serveri metin2 kapsamlı bir sunucu olacaktır.
Ve birçok kişi serverin açılmasını bekliyor.
Fakat arkadaşlarımız serverimizin 423 GB Ram olduğuna inanmıyor.
Serverde +50 oyun olcak,oyunlar ve lobileri için gb olacak.
İnanmayanlar 423 GB RAM'IN Çakma yada hayal ürünü olduğunu sölüyor

Sizce +50 Oyun ve lobileri Gb için harcanıyorsa
423 GB Ram olması hayal ürünü müdür ?
Görüşlerinizi yorumlarda bekliyorum.

Ayrıca :

@lincis20 @VolkanFx @Rabisu @DonluPatron kişilerin düşüncelerinde bekliyorum
İyi Forumlar :)

Son düzenleme:

BySemihFRKN

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bazılarına göre hayal fakat her sunucuya ayrı lobi ve bungeecorda 32 gb verince abartmış oluyoruz :) ...
@ByOscarr kimsiniz yetkiliyim felan hocam ?

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
Vallaha dostum ne yalan söyleyeyim bana pek inandırıcı gelmedi. Yaptığın sunucu ve ram paylaşımına baktım Türkiye gibi bir yerde milletin normal açacağı sunucularda kullanmak için zor bulduğu ram miktarını sen sadece bir oyunun lobisinine vermişsin bu ne akla nede mantığa sıkacak bir şey. Diğer konulara pek girmiyorum bile. Neden Türkiyede böyle büyük çaplı bir proje isteği neden +50 saçma oyun neden dereyi görmeden paçayı sıvayıp bilmem kaç gb ram vs vs uzadıkça uzar gider burası. :hmm1:

BySemihFRKN

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Vallaha dostum ne yalan söyleyeyim bana pek inandırıcı gelmedi. Yaptığın sunucu ve ram paylaşımına baktım Türkiye gibi bir yerde milletin normal açacağı sunucularda kullanmak için zor bulduğu ram miktarını sen sadece bir oyunun lobisinine vermişsin bu ne akla nede mantığa sıkacak bir şey. Diğer konulara pek girmiyorum bile. Neden Türkiyede böyle büyük çaplı bir proje isteği neden +50 saçma oyun neden dereyi görmeden paçayı sıvayıp bilmem kaç gb ram vs vs uzadıkça uzar gider burası. :hmm1:
Usta konumuz güncellenince emin ol görüceksin onuda .

ES44

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hocam +50 oyun olacaksa, 1 bungeecord ve 3 lobi olacağını var sayarsak.

Zaten 50 oyun oluyorsa hepsine 5gb verirsen 250gb gitmiş olacak. Bungeeye filan da verirsen ohoo bitirirsin. Bi dur ya. Mineplex'te 1tb ram varken (galiba) 400 gb ramlami 50 oyun açıcan?

ByOscarr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hocam +50 oyun olacaksa, 1 bungeecord ve 3 lobi olacağını var sayarsak.

Zaten 50 oyun oluyorsa hepsine 5gb verirsen 250gb gitmiş olacak. Bungeeye filan da verirsen ohoo bitirirsin. Bi dur ya. Mineplex'te 1tb ram varken (galiba) 400 gb ramlami 50 oyun açıcan?
Hocam onlarda zaten 1tb ram var her oyun için lobi texture pack var bizde sadece 1 bölümde texture pack olucak 3 lobi olacak ve zaten RPG Sunucuları bölümünde Atina Saga yerine bakarsan hangi oyunların kaç gb olduğunu görebilirsin

karahanio

Peki Hocam
En iyi cevaplar
0
Bir sunucuda 423GB fiziksel bellek diyorsan gülerim ama büyük bir çekirdek sunucudan bahsediyorsak pek de şaşırtıcı olmayan durumdur tabi çok büyük bir ağ ise. Yani +50 sunucu için 4GB 8GB yeter de artar bir sürü eklenti olacaksa fakat bu bahsettiğimiz lobi ise 1GB bile yeterlidir ufak bir harita için. Türkiye'de 423GB fiziksel belleğe sahip bir Minecraft sunucusu açmakta pek akıl işi değil ama hadi bakalım :D

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ben şahsen şöyle düşünürdüm bu kadar masraf yapacaksıniz karşılığını nasıl alacaksini Vip satışı felan yetmez buna.Sonunda oyuncu 1 oyuna odaklanmak ona para yatırır diğerlerini de eğlence için oynar.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ben şahsen şöyle düşünürdüm bu kadar masraf yapacaksıniz karşılığını nasıl alacaksini Vip satışı felan yetmez buna.Sonunda oyuncu 1 oyuna odaklanmak ona para yatırır diğerlerini de eğlence için oynar.
Hypixel'în yarısı kadar oyuncu çekseler ancak karşılarlar bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...