AtinaSaga Is Back|MMOSURVIVAL|Metin2|Level|Çiftlik|Demirci|EÇiftlik|Kelle|Pelerin|KırılmayanItemler|AÇILDI

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Sunucu IP Adresi
Play.AtinaSaga.Com
Oyun Sürümü
1.8.x-1.12.x
Sunucu Slotu
*
Sunucu Türü
MMOSURVIVAL
Herkese selamlar, bugün sizlere çok ama çok uzun bir süredir üzerinde çalıştığım projenin bittiğini ve artık açılma zamanının geldiğini düşünerek sunucuyu tanıtmaya karar verdim.
İlk AtinaSaga isimli mmo sunucusu Furkan tarafından 2014 yılında açıldı fakat ismini vermek istemediğim bi hostingin hatası yüzünden sunucu dosyaları silindi.
Güzelim sunucu o gün uykuya daldı, taaki ben uyandırana denk 1 ay sonrasında sunucu dosyalarını furkandan alıp 0 dan açıcaktım fakat sunucu yönetme hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadığım için almadım. Bu arada eski AtinaSaga sunucusunda BaşRehber'dim.
Kısaca Sistemlerimizden bahsedeceğim.
Kod:
1.Level olarak başlarsınız. Level atlamak için maden kazabilir, yaratıkları öldürebilirsiniz.
Level çok önemli bir detaydır çünkü oyunumuzda 25 adet Kılıç, 9 adet Ayakkabı, 6 adet Pantolon, 10 Adet Zırh ve 6 Adet Kask bulunmaktadır.
Bu eşyaların hepsinin level sınırı vardır. Levelinizin yetmediği kılıç ile saldıramaz, Levelinizin yetmediği Zırhı Takamazsınız.
Kod:
Yükselteceğiniz eşyanızı elinize alıp demirciye tıkladığınızda iteminizde hiçbir özellik Yoksa Level: 1, +0 ve eşyanızın türüne göre Keskinlik, Koruma, Verimlilik ve güç-yumruk enchantı ekleyecektir.
Demirci sayesinde eşyalarınızı +9'a kadar yükseltebileceksiniz. Her + basışınızda Kılıçlarda Keskinlik Seviyesi 2, Zırhlarda Koruma Seviyesi 2, Kazmalarda Verimlilik Seviyesi 1, Yaylarda Güç 1 ve Yumruk 1 Artıcaktır.
Eşya yükseltirken yanma ihtimali vardır yandığında eşyanız kaybolur.
Kod:
Kılıç ve Zırhlarınız asla KIRILMAZ.
Kod:
Spawner kırıp evinize kurmak için 20 Lvl'e ulaşmanız gerekmektedir. Spawnerlerden levelinize göre Setli yaratıklar çıkar.
Kod:
Şuanlık maden ve yaratık görevleri vardır. Görevler aynıdır yani aynı görevi 2.kez yapabilirsiniz, 2.kez yaptığınızda bi önceki aldığınız paradan daha fazla para alacaksınız.
Kod:
Çiftlikte 3 farklı mob mevcuttur. Tavuk, Koyun ve İnek.
Tavuk'dan yumurta, Koyun'dan yün ve İnek'ten süt çıkan bir sistem.
Yumurta, Yün ve Süt'leri satarak para kazanırsınız.
/Çiftlik komutu ile kullanılır.
1 Adet tavuk hediyemizdir.
Kod:
Ticarette kullanmak için yapılmıştır. Eğer 50k paranız var ise /çek 50000 yazarsanız elinize 50k'lık bir çek kağıdı gelicektir.
Çeke Sağ tıklayarak kullanılır.
Kod:
Etrafta doğan yaratıklar artık levelli, levelleri ise sizin levelinize göre belirleniyor ve bunlar gerçekten güçlü ve içerisinden levelinize göre eşyalar çıkar.
Güzel ve hızlı level kasmak için spawnere ihtiyacınız olucak.
Kod:
Pelerin'e sağ tıkladığınızda etrafınızdaki yaratıklar üzerinize gelir.
Bu eşyayı yaratıklardan elde edebilirsiniz.
Kod:
Oyunda sizi rahatsız eden bir oyunucumu var? Bu oyuncudan intikam almak isterseniz bu sistem tamda size göre.
/Kelle nick ücret komutu ile kullanılır. /Kelle ShortPallMall 50000 yazdığınızda sizden 50000$ alınır ve ShortPallMall'ı öldüren kişiye 50000 verilir.
/Kelle yazarak kellesine ödül koyulan oyuncuları görebilirsiniz.
Kod:
20Level üzeri kılıçlara ve zırhlara yeni ench ekledik.
Kılıç Enchleri:
Ortalama Zarar 43 Varsa Saldırınız karşıdakine +8.6 damage ile gider.(max seviye 60)
Kritik Vuruş Şansı %20 ise saldırılarınız karşıdakine %20Şans ile 2 kat damage yollar. (max seviye 20)
EXP Bonus %30 ise mob öldürdüğünde 50xp gelicekse 50/75=0.66 0.66*30=20 50+20=70xp gelir. (max seviye 30)
Zırh Enchleri:
HP 20 ise 20Kalp Can Ekler (max seviye 20)
Hareket Hızı 15 ise 15/5=3 speed3 ekler, yalnızca ayakkabıya eklenir  (max seviye 15)

Ortalama Zarar'ı arttırmak için Efsun Nesnesi'ni tasarlandı.
Efsun Nesnesi kullanımı şu şekildedir, Envanterinizi açın Efsun Nesnesine tıklayın ve Kılıcın üzerine getirip tıklayın yani sürükleyip tıklayın, Efsun Nesnesi silinir ve Kılıcın Ortalama Zarar enchant'ı 1-60 arası değişir.
Kod:
Eventlerimiz diğer serverlerden farklıdır.
Event Açık ise;
    Moblardan  ve yaratıklardan gelen, exp ve para 2 katına çıkar.
    Yaratıklardan özel sandıklar düşebilir. Bu sandıklardan güzel item'ler ve para çıkar.
Event Durumunu öğrenmek İçin /event
Kod:
Takaslarınızı bu sistem ile güvenli bir şekilde yapabilirsiniz, Ticaret ekranınıza para koymak isterseniz /çek sistemimizden yararlanabilirsiniz.
/Ticaret komutu ile kullanılır.
Kod:
/Warp Market kaldırıldı ve yerine sanal market geldi artık tabela tabela gezmiyeceksiniz.
/Market komutu ile kullanılır
Kod:
Eşyanızı Kutsama Kağıdı ile yükseltebilirsiniz. Demirciden farkı yükseltirken eşya yandığında eşya kaybolmaz + seviyesi 1 düşer.
Yaratıklardan elde edilebilir.
Kod:
Eşyanızı Büyülü Metal ile yükseltebilirsiniz. Demirciden farkı yükseltirken eşya yandığında eşya kaybolmaz + seviyesini aynı kalır.
Yaratıklardan elde edilebilir.
Kod:
Küçük, orta ve büyük olarak 3 grup olarak tasarlandı, Sağ tıklayarak kullanıldığında Küçük: 0.5, Orta: 1, Büyük: 2 Kalp Can Verir.
Altın Elmadan farkı anlık olarak doldurur canınızı.
Kod:
Ormanda Gezerken birden karşınıza çıkabilir, metine her vurduğunuzda içinden yaratık çıkacakmı korkusuyla yaşayacaksınız.
Ama metini kestiğinizde metinin doğurduğu yaratıklarda metinle beraber ölür. İçinden para ve xp çıkar.
Kod:
Ahım Şahım bir skill sistemi yapamadım fakat şuanlık 2 adet skil mevcuttur, Hava Kılıcı Ve Güçlü Beden.
Hava Kılıcı açıkken seviyesine bağlı olarak Güç Verir.
Güçlü Beden açıkken seviyesine bağlı olarak defans verir.
Güçlendirme kitaplarını metinden elde edebilirsiniz.
Kod:
Çek Sistemini Enesden aldım.
Demirci Sistemini başka bi yerden aldım fakat şu an eskisine yalnızca guisi benziyor tamamen geliştirdim.
Geriye Kalan Tüm Sistemler Şahsım Tarafından Yazıldı.
Şuanlık tek köyümüz vardır, burada demirci ve mmomarket vardır, açık dünyadır.
132168

132163

Buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana, Sunucuda kesinlikle vip satışı olmayacak.
Sunucu Şuanda Açık Durumda 16.08.2019 saat 12:00'da tamamen açık hale gelicektir 15dakika öncesinde sıfırlama olucak.
Hertürlü soru, istek ve önerileriniz için, Discord Adresim: ShortPallMall#0001
Sunucu Discord Adresi: 7wzkkw

Son düzenleme:

İnfumia

Software And Design
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Severek takip ettiğimiz, üzerinde bir ton emeğin bulunduğu güzel bir sunucu. Başarılarınızın devamını diliyorum.

ShortPallMall

En iyi cevaplar
2
Ruh hali

armani

Marangoz
En iyi cevaplar
0
server daha acik degil neden reklam yapiyorsunuz ?

eray2434

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konuyu okurken arkaplanda metin2 açıktı :) Sabırsızlıkla bekliyorum sunucuyu :)

melih343

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ulan Minecraftı 3-4 yıl önce oynuyodum öylesine şu foruma gireyim dedim bu konuyu gördüm duygulandım be.Orak kılıcı mı ne vardı.Millet birbirini yerdi onu düşürmek için umarım eski yapıyı tekrar oluşturursunuz başarılar.

ShortPallMall

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Ulan Minecraftı 3-4 yıl önce oynuyodum öylesine şu foruma gireyim dedim bu konuyu gördüm duygulandım be.Orak kılıcı mı ne vardı.Millet birbirini yerdi onu düşürmek için umarım eski yapıyı tekrar oluşturursunuz başarılar.
burayada beklerim :) temennim o yönde :)

DenizCan_

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
eski bi oyuncunuz olarak bu kadar ugraşıp 'mmosurvival' olarak açmanız beni çok üzdü eski atinasaganın aynısını yapabilirdiniz bence dosyalar kayıp olsa bile genede başarılar dilerim.