İrfanTOPAL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar dostlar! Bugün yeni ÇILGIN bir projemle tekrardan sizler leyim ( evet uzun zamandır yoktum )
Şuanda bir işletim sistemi kodladım! Evet yanlış duymadınız yeni bir Türk yapımı işletim sistemi!
Biliyorum şu an herkes bayrakları asmak istiyor, hadi asalım :)
Peki diyeceksiniz, nasıl yaptın bunu? Ahahah çok basit; programladım :)
İşletim sistemi linux değildir. Altını çizmek istiyorum, alt yapısında herhangi bir LİNUX modülü YOKTUR.
İleri zamanlarda size ISO'sunu paylaşmayı planlıyorum, hadi bakalımmm :)
şu an sadece bir kaç komutu var, ileride paket yüklemeden tutun gui'ye kadar eklemeyi planlıyorum.
Bir kaç fotoğrafa ne dersiniz :)
Bootlanınca çıkan ekran;
119611

"yardim" yazınca çıkan ekran ve bilinmeyen bir komut yazınca çıkan hata;
119612

Yazdırma komutu;

119613

Temizle komutu;
119614

İşletim sisteminde sadece bu komutlar var, ama en yakın sürede daha çok geliştireceğim!
Bazıları diyecektir ki "Linux kullanmış", "Ahaha cmd'nin adını değiştirmiş", "kopya". Bunlar umurumda bile olmaz, ben yaptım yaptığımı. Eğer o kadar kolaysa onlarda yapsın :)

Herhangi eklenmesini istediğiniz bir fikrini var ise alta yazmayı unutmayın!
Saygılarla, İrfan Topal.

Son düzenleme:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
başarılarının devamını dilerim eğer çok kullanışlı bir işletim sistemi yaparsan kullanabilirim eski bilgisayarımda :D .

SolorRVS

undefined
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Iso olarak kesinlikle bekliyorum :) Acaba bu işletim sistemini minecraft sunucu kurmak için kullana bilirmiyiz :D

İrfanTOPAL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Iso olarak kesinlikle bekliyorum :) Acaba bu işletim sistemini minecraft sunucu kurmak için kullana bilirmiyiz :D
Tabi ki de. Ona özel bir optimizasyon yapmayı planlıyorum.
Yazılımla ilgilenen birkaç arkadaşım var bunu kısa sürede yapabiliyorlar ve çoğu yazılımcının birkaç okuma ile yapabileceği bir şey geliştirilmeli.
Evet, basit bunu yapmak. En kısa sürede yeni versiyonu gelecek.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Forumda bu tür işlerle uğraşanları görmek güzel bir şey. Daha şimdiden ilgimi çektiğini söyleyebilirim.

Her ne kadar işini bilen birisi bu tarz bir şeyi kolaylıkla yapabilsede öğrenip, yapmaya çalışmak işini bilen birisi olmanın önemli bir adımıdır. Kendini ve projeyi geliştirmen dileğiyle, başarılar. :şapka:

İrfanTOPAL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ISO olarak ne zaman paylaşırsın bir tahmini tarihin varmıdır ? Türklerin yaptığı birşeyi kullanmaktan gurur duyarım :)
Tahmini bir hafta :). Büyük ihtimalle bir site açacağım.
Forumda bu tür işlerle uğraşanları görmek güzel bir şey. Daha şimdiden ilgimi çektiğini söyleyebilirim.

Her ne kadar işini bilen birisi bu tarz bir şeyi kolaylıkla yapabilsede öğrenip, yapmaya çalışmak işini bilen birisi olmanın önemli bir adımıdır. Kendini ve projeyi geliştirmen dileğiyle, başarılar. :şapka:
Teşekkür ederim, kullandığım dili uzun süredir kullandığım ve güzel bir seviyede bildiğim için kolaydı :).

EnesA

hissikablelvuku
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Matematik bile dört işlem ile başlar kendini geliştirmenle devam eder. Yazılım da aynı mantıkta. Başlangıcın kimilerine göre kötü olsa bile kendini geliştirmenle iyi yerlere gelmen mümkün.

Hayellerinin peşinden koşmayı bırakma.

İrfanTOPAL

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Terminal ilemi yönetiyoruz irfan? :D
Aynen, linux gibi. GUI seçeneği eklemeyi planlıyorum.
Matematik bile dört işlem ile başlar kendini geliştirmenle devam eder. Yazılım da aynı mantıkta. Başlangıcın kimilerine göre kötü olsa bile kendini geliştirmenle iyi yerlere gelmen mümkün.

Hayellerinin peşinden koşmayı bırakma.
Teşekkürler :)