Yardım Bad video card drivers minecraft hata

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Driver booster programını kullanabilir. Windows 10 çok kötü bir işletim sistemi, çok fazla gereksiz ve kullanılmayan özelliği var.. Ve ayrıca bence sürücülerle alakalı bir durum değil, ekran kartı kötü bu nedenle bilgisayarı kaldıramıyor. Benim bilgisayarım GTA 5'i son grafiklerde 50 fps kasmadan oynatıyorken minecraft 1.13.2 üstünde kasıyor.

Driver booster tarzı programlar "havuz" şirketlerinin havuz programlarıdır. Windows 10'a spesifik olarak kötü denemez, Windows zaten başlı başına açık kaynak kodlu olmayan, ücretli olan, bir sürü izleme aracı, gereksiz servis vesaire içeren bir işletim sistemidir.

Fakat basit kullanıcı arayüzü, kolay erişilebilirliği ve market payı, crack olarak paylaşılan "deneme lisans kodları" nedeni ile popülerdir ve kullanılmaktadır. Sorunun sürücülerle alakalı olduğuna emindim; çünkü geçmişte benimde başıma gelmişti.

Bir diğer sağlama ise; Bad video card drivers hatası adı üstünde, sonunda "drivers" olduğu için sürücünün kötü olduğunu söylüyor. Eğer işletim sistemi kaldırmasa muhtemelen direk "Bad video cards" veya "Unsupported OpenGL version" tarzı bir şey söylerdi.

Minecraft neden kasıyor konusuna gelince; GTA gibi oyunlar C++ gibi düşük (low-level) yani işletim sistemi / işlemci ile direkt olarak iletişime geçen diller ile yazılmıştır, Minecraft ise Java ile yazılmıştır ve kodlar işletim sistemine / işlemciye gitmeden önce Java'nın elinden geçer. Bu programlamayı kolay kılsa da, performansdan ödün verir. (Lower from Performance to increase Programmer Productivity)

Ekstra olarak Minecraft optimizesiz bir oyun. Minecraft yapımcılarının görevi oyuna her güncelleme de yeni content (içerik) ekleyerek oyunu canlı tutmak. Optimize etme işi genelde community yani topluluğun görevi. OptiFine tarzı modlar, clientler ile oyun optimize edilebiliyor.

Bu arada 1.13.2 üstünde kasmasının nedeni de muhtemelen 1.14'ün henüz stabil olmaması. Muhtemelen 1.14.4 çıktıktan ve Spigot BuildTools'da varsayılan sürüm olduktan sonra her şey stabil olacak ve 1.14 client / sunucu stabil şekilde kullanılabilecektir.