BFChickenGamers TerraFirmaCraft Modpack (Shader Yok)

FieldBird

Richie Rich
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba sevgili Minecraft severler..
Çoğumuz BFChickenGamers kanalını biliriz. Bu aralar yeni oynamaya başlanıldığı ve henüz 3 bölümün çekildiği bu TerraFirmaCraft mod paketinin dosyalarını herkes merak ediyordu. Ben sizin için birleştirdim. Yalnız bir tek Shader modu yok. Bildiğimiz gibi bu Shader modu oyunun grafik kalitesini tabiri caizse The Forrest'a döndüren bir mod. Haliyle benim gibi bilgisayarı buna yetersiz olan oyuncuların canını sıkan bir durum bu. Takdir edersiniz ki bu modu eklememeye karar verdim.
Geçelim dosyalarımıza..

VIRUSTOTAL + MODPACK

Kurulumu

1- forge-1.7.10-10.13.1.1217-installer Adlı .jar uzantılı dosyayı çift tık ile çalıştırın.
2- Install Client yazısına tıklayın ve aşağıdan .minecraft dosyanızı seçin. (Bu işlem biraz sürebilir)
3- Succes ile başlayan bir cümle gördü iseniz tamamdır.
4- Minecrafta girin ve New Profile yi seçin.
5- Kendinize göre Profil in adını vb. ayarladıktan sonra versionu forge-1.7.10-10.13.1.1217 olanı seçin.

6- BFCG TFC Modpack adlı .rar uzantılı dosyayı rardan çıkartın.
7- Rardan çıkan mods klasörünün içindekileri .minecraft klasörünüzün içindeki mods'un içine atın.
8- Oyunu açın :) İyi eğlenceler..

Seriyi Takip Etmeyenler İçin Paket İçeriği
1- TerraFirmaCraft: Minecraft'ı başlı başına değiştiren bir mod. Oyunu daha mantıklı ve bence daha eğlenceli bir hale getiren mod. Yerden taş ve çubuk toplayıp taşı yontup balta başlığı yapıp ardından çubukla birleştirip balta yapacağınız bir mod; Madenleri çakıl taşlarını eleyerek parçacık halinde toplayıp kilden yaptığınız kabın içinde eriterek kazma testere vb. kalıbına döküp eşyaları elde edeceğiniz bir mod ...
2- OptiFine: Oyununuzdaki yanma, patlama vb animasyonlarını kapatmanız gibi birçok ayarı değiştirerek daha fazla FPS almanızı sağlayan bir mod. (Kısacası grafik ayarlarının inciğini cinciğini kurcalayacaksınız)
3- Not Enough Items: Item ların crafting ine çok kolay bir arayüz ile ulaşmanızı, isterseniz itemleri direk envanterinize almanızı vb. sağlayan çoğumuzun bildiği boyutu küçük işlevi büyük olan modumuz.
4- Rei's Minimap: Adından da anlaşılacağı gibi şirin mi şirin küçük bir harita ekler. Dilerseniz haritada kaybetmek istemediğiniz yerlere işaret te koyabilirsiniz.
5- Smart Moving: Bu güzel modumuz birçok karakter animasyonlarını değiştiren (yüzme, atlama, uçma vb.) ve yüksek zıplama tek blokluk yerlerden sürünerek geçme koşup koşup yerde göbek üstü penguen gibi kayma gibi birçok eğlenceli hareket ekliyor.
6- Waila: Not Enough Items'ın bir eki olan bu dostumuz baktığımız bloğun ne olduğunu bu bloğu hangi modun eklediğini bize gösterir.
7- TerraFirmaCraft NEI Plugin: Yine Not Enough Items'ın bir ekli olan bu mod TerraFirmaCraft tarafından eklenen eşyaların nasıl yapıldığını görebilmemiz için yardımcı oluyor :)

Yukarıdaki linke giremiyorsanız:
BFCG TFC Modpack.rar
Virus Total

Son düzenleme:

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İçindeki modlarıda yazsaydın kullanırdım.(seriyi takip etmeyenlerde var)

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İşin yoksa bi ara bu modpaketiyle oynayalım

AlichosTR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yararlı olmuş tebrik ederim.

Rastafaryan56

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Terrafirmacraft özetlemek gerekirse normal dünyadaki hayatta kalmayı benzetmeye çalışmışlar.Başka modlar genellikle çakışıyor ama smart moving genellikle terrafirmacraft modunun bulunduğu pakette bulunuyor.

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Terrafirmacraft özetlemek gerekirse normal dünyadaki hayatta kalmayı benzetmeye çalışmışlar.Başka modlar genellikle çakışıyor ama smart moving genellikle terrafirmacraft modunun bulunduğu pakette bulunuyor.
Adam açıklamış zaten üstte :p

kardesler12

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kardesim sadece yapamadıgım için giriş yaptım ya bana biri videolu anlatım yapabilirmi yada resimli bu konularda pek bilgili olmadıgım için yapamadım launcher kendini açıo 1.7.10 açılıo sonra bir anda kapanıo giriş ekranına bile gelmio açılıor Siyah ekranda kalıor Yardım edebilirmisin Bu arada çok teşekkür ederim bende bu paket ile oynamayı çok istiordum

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
bir türlü yükleyemedim ne yapmam gerek bannersnack die bi yer çıkıyor :S[DOUBLEPOST=1414659878,1414659837][/DOUBLEPOST]yükledim neyse :D

FieldBird

Richie Rich
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar resimli veya videolu bir anlatım yapardım ama yazılı haftam başladı :( Zaten biyoloji yüzünden beynim yandı :D Fen Lisesi ineği olarak yazılıları boşlamak pek huyum değildir. Anlayış gösterirseniz sevinirim. Anlamayan arkadaşlara diğerleri chatten gerekli yardımı yapacağını umuyorum. Esen kalın :)

kardesler12

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben çözdüm sorunu ve kurdum anlayışınız için teşekkür edeirm arkadaslar