BİGBANG TEORİSİ | Forum Halkına Açık Tartışma! Herkes Katılsın!

Bigbang doğrumudur?

• Evet, kesinlikle!

Kullanılan: 7 77.8%
  • Hayır,sanmıyorum.

Kullanılan: 1 11.1%
  • Kararsızım...

Kullanılan: 1 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    9

Emristy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Başlangıçta hiçbir şey yoktu ne madde, ne enerji hatta boşluk bile çünki uzayın kendiside yoktu zaman geçmiyordu çünki zaman diye bir şey de yoktu işte bu hiçlikten bu atomdan da küçük ateş topu çıktı trilyonlarca kat daha sıcak evrenı ulaştıracak her şey iğne deliğinden milyonlarca kat daha küçük bir noktadan çıkıyor zaman başlıyor 1 sanıye de bütün kahinat yaratılıyor ?
Tarışalım?
Sizce bu evren nasıl oluştu bir oyundamıyız yoksa binlerce dini inançların farklı görüşlerimi ?
Bütün bilimsel araştırmaların hepsi tek hedef ve kanıtlı olarak "Bingbang Teori" öne sürüyor sizce bu doğrumu doğruysa ne kadar doğru ? Bu olay kabul görülmesi 100 yıldan kısa süre ortaya çıktı. Dünya milyarlarca yıl var fakat daha yeni android telefonlar,yapay zekalar bile çok kısıtlı win10 cortana uygulaması bile sadece google üzerinden çalışıyor sizce bunlar garip değilmi nasıl oluyor da milyarlarca yıldır var olan dünya da teknoloji son 150 yıl içerisin de gerçekleşiyor ?
# Dipnot #
#Dinlere hakaret/küçük düşürme olmadan tartışalım.
#Herhangi bir dini küçük düşürmüyorum.
#Türkçem fazla iyi değil yazım da hatalarım olmuş olabilir çok hızlı yazdım.

Belgesel Video Link;

-Sorularınız varsa profilime mesaj atın size döneceğim.-
Herkes katılsın tartışmaya please...​

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dünya milyarlarca yıl var fakat daha yeni android telefonlar,yapay zekalar bile çok kısıtlı win10 cortana uygulaması bile sadece google üzerinden çalışıyor sizce bunlar garip değilmi nasıl oluyor da milyarlarca yıldır var olan dünya da teknoloji son 150 yıl içerisin de gerçekleşiyor ?
İnsanlar dünya var olduğundan beri var diye bir şey yok ki? Ayrıca teknoloji son 150 yılda gelişmeye başlamadı. Gerçekten insanların hiçbir şey bilmediği vakitleri bir düşün. Ateşin ne olduğunu bilmiyorsun, bitkinin canlı olup olmadığını bilmiyorsun, hatta canlılığın ne olduğunu bile bilmiyorsun. Bir zamana kadar insanların tek amacı yaşamaktı zaten. Kendi hayatlarını sürdürmek, kendilerine besin bulmak ve doğa koşullarına uyum sağlamak. Sonra bazı dinlerin (özellikle hristiyanlık), kendilerine din adamı diyen kişiler tarafından kötüye kullanılması yüzünden teknoloji ve bilimde hiçbir ilerleme kaydedilemedi. Reform hareketlerinden sonra fizik, kimya, biyoloji ve tarih gibi bilim dallarında bir sürü gelişme oldu. (Teknoloji ve bilim zamanla değil insanla gelişen bir şeydir. Eğer bir insan yeni bir fikir ortaya koymazsa bilim de teknoloji de gelişmez. O fikri birinin ortaya koymasını beklemek zorundayız.)

Bence bu tür şeylerin dışına fazla çıkmayalım. Çünkü en son din tartışması yapıldığında olay nerelere gitti bir bilsen :D

Emristy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnsanlar dünya var olduğundan beri var diye bir şey yok ki? Ayrıca teknoloji son 150 yılda gelişmeye başlamadı. Gerçekten insanların hiçbir şey bilmediği vakitleri bir düşün. Ateşin ne olduğunu bilmiyorsun, bitkinin canlı olup olmadığını bilmiyorsun, hatta canlılığın ne olduğunu bile bilmiyorsun. Bir zamana kadar insanların tek amacı yaşamaktı zaten. Kendi hayatlarını sürdürmek, kendilerine besin bulmak ve doğa koşullarına uyum sağlamak. Sonra bazı dinlerin (özellikle hristiyanlık), kendilerine din adamı diyen kişiler tarafından kötüye kullanılması yüzünden teknoloji ve bilimde hiçbir ilerleme kaydedilemedi. Reform hareketlerinden sonra fizik, kimya, biyoloji ve tarih gibi bilim dallarında bir sürü gelişme oldu. (Teknoloji ve bilim zamanla değil insanla gelişen bir şeydir. Eğer bir insan yeni bir fikir ortaya koymazsa bilim de teknoloji de gelişmez. O fikri birinin ortaya koymasını beklemek zorundayız.)

Bence bu tür şeylerin dışına fazla çıkmayalım. Çünkü en son din tartışması yapıldığında olay nerelere gitti bir bilsen :D
Attığım videoları izleyp tartışman gerekti hepsinin cevabı var.

afesraca

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
videoları izlemedim ama hiçbir şey olmaması demek hiçliğin bile olmaması demektir. eğer hiçlik bile yoksa nasıl bir şey ortaya çıkmış olabilir ?

Emristy

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
videoları izlemedim ama hiçbir şey olmaması demek hiçliğin bile olmaması demektir. eğer hiçlik bile yoksa nasıl bir şey ortaya çıkmış olabilir ?
Yaşadığın yeri öğrenmen gerek. İzle videoyu

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Attığım videoları izleyp tartışman gerekti hepsinin cevabı var.
Toplamda 3 saatlik zamanımı sadece bir şeyi tartışmak için harcayamam. Hem zaten ben tartışmalı bir şey söylemedim. En temel tarih bilgisi bunlar. İnsanların hiçbir şey bilmediği zamanlar, tek amaçlarının hayatta kalmak olduğu zamanlar, reform hareketleri vs. Bunlarda tartışılacak ne var ki?

Kyalun

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
valla hocam şimdi bana göre şöyle, mealini araştırmadım fakat Allah bizi ilgilendiren ne varsa kitabımızda belirtmiş...
araştırıp bulmak lazım ki galiba vardı böyle bir şey, bilemiyorum pek.

By güneşe ateş eden varlık

FatihDGTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Herkese merhabalar forumdaşlar.
Fikirlerime güvenerek BigBang teorisinin var olduğunu inanıyorum.
Ama bir nedeni olmalı.

Şahsen bana göre BigBang , patlamanın dağılmasıyla oluştu.Yani
patlamanın dağılma yönüne doğru gittikçe dünyanın parçaları , temelleri
oluştu ve bu birkaç saat boyunca sürdü.Mantıkken bir dünyanın büyüklüğü ,
patlamanın dağılmasına göre o kadar sürmüştür.

Benim düşüncelerim bu kadardı.Sizlerden yorumum
hakkında düşünmenizi , tartışmanızı diliyorum.İyi günler
dilerim.Hoşçakalın.

Skydentr

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bırakalımda bilim adamları cevaplasın. Bize ne ?
Bu bilgiler bizden saklanıyor. O yüzden hiçbirine
inanmıyorum. ..

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Büyük patlama dediğimiz şey, madde ve ters spinlisi yani anti maddenin birbiri ile etkileşmesi sonucu evrene yayılan kozmik enerjinin bir sonucudur. Peki, bizi var eden anti maddeler nerede ? Bunun cevabını bilim insanları bile veremiyor, yani bu bir fiziksel paradoks. Ancak şunu aktarabilirim ki, Stephen Hawking şöyle söyler: "Kara delikler, evrenin hassas dokusunda büyük bir yırtık oluştururlar ve var olan sonsuz kütleleri yüksek çekim yaratır ve üzerine gelen enerjiyi sönümler(bir kısmı radyasyon olarak yayılır), peki vardan yok edilebiliyorsa (ki fizik kurallarını çiğniyoruz) yoktan da var edilebilir."

Son düzenleme: