Bilgisayarım açılmıyor

omermarvel

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarım orjinal windows 10 dur

Windows 10 un format atma özelliği ile bilgisayarıma format attım.

Fakat format attıktan sonra bilgisayar açıldığında : BILGISAYARIM NEDEN YENIDEN BASLADI ?

Bilgisayarınızı kullanıma hazır hale getirmemizi engelleyen bir sorun var.Ancak bir güncelleştirme ile bu sorunun halledileceğini düşünüyoruz.
Güncelleştirmeyi yapmak için:
1.Bilgisayarınızın fişe takılı olduğundan emin olun
2.Bilgisayarınızı WİFİ ile internete bağlayın veya ağ kablosuyla
3. Bağlandıktan sonra ileriyi seçtiğinizde güncelleme yüklenir
Yazıyor bilgisayarı fişe taktım internete de bağladım ileri seçeneğine bastığımda yaklaşık 10dk bekliyorum sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyo ve yine aynı ekran yine ve yine yardımcı olursanız sevinirim.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başka bir bilgisayardan format dosyalarını indirip flash ile tekrar format atmayı deneyebilirsin.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Windows 10'un format aracı her zaman tehlikelidir, sıfırdan format atmanı öneririm.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Sıfırdan nasıl format atabilirm

Öncelikle bir flash belleğe ihtiyacın var, en az 4 olmasını öneriyorum. Sonrasında windows'un aracını buraya tıklayarak indir aç ve flash belleğe kur sonrasında bilgisayarına tak açarken boot menüsünden flash belleği üste çıkar ve yeniden başlat kurulum sayfası gelecektir.
Daha detaylı bilgi için aşağıda ki videoyu izleyebilirsin, format atmak ilk olarak zor gelecektir. Ama öğrendikten sonra çok kolay olduğunu anlayacaksın.

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Temiz kurulum yapman tavsiyemdir. Windows'un sitesinden creation tool aracı ile windows10.iso dosyasını indirerek Rufus programlığı ile UEFI kurulum yapman gerekiyor özetle.

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Temiz kurulum yapman tavsiyemdir. Windows'un sitesinden creation tool aracı ile windows10.iso dosyasını indirerek Rufus programlığı ile UEFI kurulum yapman gerekiyor özetle.

Benim yazdıklarımın aynısını yazmak yerine farklı bir öneri verebilirdin. -.-

RagnarsBlackRaven

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yazılımsal bir problem olduğu bariz ama buna kimse kesin bir çözüm veremez. Dua et

Exkaar

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
35
Format atmadan olmaz mı bu iş
?

Format atmadan olacağını sanmıyorum, ki eğer önemli bir dosyan yoksa temiz bir kurulum daha iyi olacaktır. Dosyaların varsa onları kurtardıktan sonra temiz kurulum yaparsın.

pc açılırken f12 ye bas pcne göre değişebilir üsteki f tuşlarından birisi setup &recovery adlı bir yeri açacaktır.

Orada temiz kurulum olduğunu sanmıyorum, windows'un sunduğu setup & recovery özellikleri bilgisayara zarar verebilir. İnternette birçok örneği mevcut bu arkadaşta aynı durumu yaşamış temiz kurulum yapması daha iyi olacaktır.