Bilgisayarımda oyun oynarken ve word vb. programlar kulanırken ciddi kasmalar oluyor...

targutay_209

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Total War: Shogun 2, Farming Similator, Ostriv vb. oyunlarda ciddi kasmalar mevcûd. Sizce sistem özelliklerinden mi? Oyun oynarken ısınma fazla fakat dizi, film izlerken ısınma olmamasına rağmen birden kapanıyor...

• Machine name: HP-BILGISAYAR
  • Operating System: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 17134) (17134.rs4_release.180410-1804
  • System Manufacturer: Hewlett-Packard
  • System Model: HP G62 Notebook PC
  • BIOS: Default System BIOS (type: BIOS)
  • Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU M 460 @ 2.53GHz (4 CPUs), -2.5GHz
  • Memory: 4096MB RAM
  • Available OS Memory: 3894MB RAM
  • Page File: 3235MB used, 4626MB available
  • Windows Dir: C:\WINDOWS
  • DirectX Version: DirectX 12
  • DX Setup Parameters: Not found
  • User DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
  • System DPI Setting: 96 DPI (100 percent
  • DWM DPI Scaling: Disabled
  • Miracast: Not Available
  • Microsoft Graphics Hybrid: Not Supported
  • DxDiag Version: 10.00.17134.0001 64bit Unicode
  • Display card: AMD Mobility Radeon HD 5000

Son düzenleme:

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Driver ları güncellemeyi dene onun haricinde laptop a bir bakım yaptır temizleme,termal macun fln yani ayrıca temizde bir format attır derim bence.

Ayrıca oyun oynarken işlemcinin ısı derecesini söylermisinz birde ısınma dışında laptopların kapanması pek normal değildir mutlaka ya ısınıyordur siz fark etmiyorsunuzdur yada herhangi bir kısa devre olabilir batarya varsa ve çıkıyorsa onu çıkarıp normal kullanımda deneyin yine kapatacakmı.

targutay_209

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Driver ları güncellemeyi dene onun haricinde laptop a bir bakım yaptır temizleme,termal macun fln yani ayrıca temizde bir format attır derim bence.

Ayrıca oyun oynarken işlemcinin ısı derecesini söylermisinz birde ısınma dışında laptopların kapanması pek normal değildir mutlaka ya ısınıyordur siz fark etmiyorsunuzdur yada herhangi bir kısa devre olabilir batarya varsa ve çıkıyorsa onu çıkarıp normal kullanımda deneyin yine kapatacakmı.

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. 1-2 ay önce harddisk değişti, bakım da yaptırdım. Oyun oynarken kapanma sorunu olmadı hiç. Bilmiyorum ne kadar doğrudur ama oyunu açtıktan 5 dakika sonra sıcaklık 70-76 arası oynamaya başladı. Son durum ise aşağıdaki gibi en son 88 dereceyi gördü, tabi programın doğruluğundan emin değilim fakat AIDA 64 isimli programda ki değerlerde aynı...

CoreTemp-Scr1.png

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Benzer bir sorunu ben de yaşamaktayım ama elimden fazla bir şey gelmiyor o yüzden gereksiz gördüğüm her şeyi kapatıyorum. Soğutucu almanı tavsiye ederim (50-150 TL aralığında). Termal macun da yenileyebilirsin, bilgisayarını temizleyebilirsin. Eğer elinden hiçbir şey gelmiyor ise format atabilirsin. Ama sorun yine aynı ise o bilgisayar hakkında daha fazla bir şey söylenemez.

Vearthx

“Susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez.”
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Leptopun termal macununu yenilettir. Fan bakımlarını mutlaka yaptır. Driver booster programını kurarak driverleri güncelleyebilirsin(sonrasında silebilirsin farketmez). Bu dediklerimi mutlaka yap.

Vearthx

“Susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez.”
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. 1-2 ay önce harddisk değişti, bakım da yaptırdım. Oyun oynarken kapanma sorunu olmadı hiç. Bilmiyorum ne kadar doğrudur ama oyunu açtıktan 5 dakika sonra sıcaklık 70-76 arası oynamaya başladı. Son durum ise aşağıdaki gibi en son 88 dereceyi gördü, tabi programın doğruluğundan emin değilim fakat AIDA 64 isimli programda ki değerlerde aynı...

Ekli dosyayı görüntüle 120695
fanları düzgün çalışmıyodur veya soğutucularda sıkıntı vardır. İç bakım mutlaka yaptır.