Bilgisayarla ilgili içe bakın lütfen.

QuantumTeam

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba sevgili forum halkı size bir olaydan bahsediceğim. oyun oynarken CPU %100 oluyor ve bilgisayarın altı çok ama çok ısınıyor yani fırından çıkmış gibi ama biraz daha az. ve korkuyorum sizce bir şey olurmu?

KuzuCevirme

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
CPU ların kendi ısı koruması oluyor genelde.

Cpu ya zarar gelebilecek bir ısıya yaklaştığında otomatik kapanır. Sıkıntı yok kapanmadığı sürece

hmos

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba sevgili forum halkı size bir olaydan bahsediceğim. oyun oynarken CPU %100 oluyor ve bilgisayarın altı çok ama çok ısınıyor yani fırından çıkmış gibi ama biraz daha az. ve korkuyorum sizce bir şey olurmu?
CPU Uzun Süre böyle çalışırsa yanabilir.
Laptop ise soğutucu almanızı tavsiye ederim.

QuantumTeam

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teşekkürler abim kullanıyor dızlayacağım şimdi :)

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Oyun oynarken laptopunuzun ısınması normaldir. Şimdilik korkulacak bir durum yok fakat, çok da zorlamamak lazım. Soğutucu alabilirsin, uygun fiyata işini görecek soğutucular vardır. Üstteki arkadaşımızın dediği gibi de işlemciye zarar verecek bir ısıya geldiğinde zaten kendi kendine kapanır. Aklınıza takılan başka bir soru varsa yönlendirebilirsiniz. İyi forumlar.

QuantumTeam

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Teşekkürler bilgisayarın özelliklerini atsam minecraftta bu kadar düşmesi tam olarak normalmi bi yeniden emin olmak istiyorumda?

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Bilgisayarınızın özelliklerini atabilirsiniz. Minecraft'ta işlemci sıcaklığı mı düşüyor yoksa fps mi?

QuantumTeam

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilmiyorum bilgisayarla aram yok...

FPS düşüyor oynadıkça ve Pc ısınıyor:

ÖZELLİKLER:

İşlemci: AMD A8-6410 APU with AMD Radeon R 5 Graphics (4 CPUs) , 2.0GHz

Ekran Kartı AMD Radeon (TM) R 5 Graphics

fazla bilgim yok bu konularda :D yanlış ise kusura bakma

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Minecraft oynarken bilgisayarınızın ısınması her oyundaki gibi normal bir durum. Fps düşmesi için ise Optifine yükleyip grafik ayarlarınızı düşürebilirsiniz, ayrıca RAM'de verebilirsiniz. Optifine yüklemek ve RAM vermekle ilgili internette çok video var. Araştırıp hemen halledebileceğiniz bir şey. Zaten yeterli kadar RAM verirseniz kasma sorununuzun azıcık da olsa düzeleceğini düşünüyorum hatta faydası bile olur.
:1:

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Önerim Windows 8.1 kurup güncellemeleri 2 ayda bir kontrol etmen. Ben genelde güncellemeler kapalı geziyorum. Ayrıca bilgisayarına milattan kalma programlar yüklememen gerekiyor. Yüklersen bu tarz sorunlar oluşabilir. Oyuna girmeden önce "CTRL + SHIFT + ESC" yardımı ile açacağın ekran yani görev yöneticisinde arkaplanda çalışan ve gereksiz kaynak tüketen uygulamaları kapatabilirsin. Eğer gereken uygulamaları kapatırsan daha kötü olabilir.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
ısınması ve işlemcinin %100 kullanılması gayet normal. :) bir laptop için fırın gibi ısınması da normal. problem yok yani. sıcaklıkları kontrol et, işlemci sıcaklığı doksan dereceyi geçmişse işte o zaman bir problem vardır.

Zulu

Hurra, Die Welt Geht Unter.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dostum CPU artışı yazılımların aşırı yüklenmesiyle de kaynaklanıyor olabilir. Arka plandaki gereksiz uygulamaların çalışmadığından emin ol.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
eğer windows 10 kullanıyorsan bu ortalama ve ortalama altı sistemlerde çok yaygın bir durum. bi' aralar harddisk kullanımı %100 oluyordu. windows desteğini çekmediyse 8.1 kurabilirsin. razer cortex vb gibi programlar sayesinde arka plandaki kaynak kullanan dosyaları kapatman çok fazla işe yaramıyor zira hangi uygulama olursa olsun ortalama olarak 400-500 en fazla 800 mb ram tasarrufu sağlıyor ki anladığım kadarıyla depolamada herhangi bir sıkıntın yok. ama eğer w10 kullanmıyorsan o zaman baktırmanı öneririm.

not: laptop üzerinde donanımsal olarak işlem yapıyorsan ve tecrübesizsen internette gördüğün bilgilerle iş yapma mümkünse bilen birine götür.