Bilgisayarla ilgili içe bakın lütfen.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
eğer windows 10 kullanıyorsan bu ortalama ve ortalama altı sistemlerde çok yaygın bir durum. bi' aralar harddisk kullanımı %100 oluyordu. windows desteğini çekmediyse 8.1 kurabilirsin. razer cortex vb gibi programlar sayesinde arka plandaki kaynak kullanan dosyaları kapatman çok fazla işe yaramıyor zira hangi uygulama olursa olsun ortalama olarak 400-500 en fazla 800 mb ram tasarrufu sağlıyor ki anladığım kadarıyla depolamada herhangi bir sıkıntın yok. ama eğer w10 kullanmıyorsan o zaman baktırmanı öneririm.

not: laptop üzerinde donanımsal olarak işlem yapıyorsan ve tecrübesizsen internette gördüğün bilgilerle iş yapma mümkünse bilen birine götür.
Bilgisayarı hızlandırmak için cortex tarzı programlar yüklemek bana saçma geliyor, hiçbir faydası olmadığı gibi zararı olan uygulamalar. Çalıştır kutusuna “msconfig” yazıp gelen pencereden açılış uygulamalarını ayarlayabiliriz. Açılışta bilgisayar kasmaz. Yine görev yöneticisinden arkaplanda gereksiz kaynak tüketen uygulamalar ve hizmetler kapatılabilir.

Mortem

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Taktik belli ya her laptop kullanıcısı bilgisayarını soğutucusu yoksa buzdolabında kullansın.

CowboyBebopTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bilgisayarı hızlandırmak için cortex tarzı programlar yüklemek bana saçma geliyor, hiçbir faydası olmadığı gibi zararı olan uygulamalar. Çalıştır kutusuna “msconfig” yazıp gelen pencereden açılış uygulamalarını ayarlayabiliriz. Açılışta bilgisayar kasmaz. Yine görev yöneticisinden arkaplanda gereksiz kaynak tüketen uygulamalar ve hizmetler kapatılabilir.
cortex konusunda katılıyorum ancak yukarıda söylediğim gibi uygulamaları kapatmak en fazla 800mb ram tasarrufu sağlıyor ancak arkadaşımızın depolama sıkıntısı yok dolayısıyla yapsa da olur yapmasa da olur.