Bilgisiyarda Oyun açıldımı kapanması

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Selam. 2 hafta önce başlayan bir olayı size anlatmak isterim
upload_2018-3-24_2-30-46.gif
.
Minecraft oynarken ( yada başka bir oyun lol gibi) bilgisiyar kendini otomatik olarak kapatıyor sıcaklık 47 derece olsa da kapanıyor asus gpu tweakdan ölçüyorum ve kasaya dokundum mu çok soğuk oluyor kapanmadan önce biraz bilgisiyarda kasma oluyor sonra direk kapanıyor antivirüs de bişi bulamadı film dizi izlediğimde kapanmıyor sadece oyun oynarken kapanıyor ve ölçdüğümde kasa sıcaklığı normal çıkıyor
Görev yöneticisi performans kısmında CPU kullanım oranı 70/80 artarken RAM 4GB üzerinde çıkmaya başlıyor bazı durumlarda. Bunu nasıl düzeltebiliriz? Detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Sistemim
AMD FX6300 işlemci
Kingston RAM 8GB
Nvidia GeForce GTX750Ti ekran kartı

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kısa devre yapıyor olabilir mi ? Parçaların tam yerine takılı olduğuna ve kabloların düzgün bir şekilde bağlı olduğuna emin misiniz

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İşlemci ısınmasından dolayı bilgisayar kendini kapatıyor işlemci normal ısı değeri 40 iken oyun açtığımızda artış meydana geliyor ve ısınıyor 2 fan var 2 side çalışıyor. Önceden böyle bır sıkıntıda yoktu yeni yeni başımıza gelmeye başladı.

Film dizi vs. izlediğimizde kapanmıyor oyun oynarken kapanma meydana geliyor ve sıcaklık 34 filanken 40-47 ye çıkmaya başlıyor birden boşda durduğunda 38 derece cpu kullanımı hep görev yöneticisi panelini açtığımda %10 gösterirken direk %3 %2 ye düşüyor 2,51 Gb bellek kullanıyor boştayken

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güç kaynağını kontrol et. Eskidikçe performansları düşüyor her bilgisayar parçasında olduğu gibi. Sistemin 500W gerektiriyorsa 500W sağlaması gereken bir güç kaynağı zamanla daha az güç sağlıyor. Kaliteli bir güç kaynağı almanı tavsiye ederim. Windows loglarını da inceleyebilirsin, bazen sorunu işaret eden ipuçları olabiliyor.

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oturduğum sitede trafoda bir problem var ve evdeki bazı prizler sıkıntılı olduğu için akım koruyuculu priz aldık tam 4 şey ona bağlı
monitör kasa modem ve ses sistemi ( pcye bağlı ) ve aldığımızdan 3-4 hafta sonra kapanma meydana gelmeye başladı başka bir sorun olabilirmi ? gpu Tweak ölçerden baktığımda 1012 wolt kullandığıda oluyor ve güç kaynağı daha 2 aylık trafo yüzünden bozulmuştu güç kaynağı ve yenisini taktırdık birazdan içini temizleyeceğim

AliSelim

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
HardDisk 'in Yanmış Olabilir Çökme Sorunu Donma İnternet Gitme Sorunları Yaşıyorsan Harddisk Yanmıştır
Nasıl Düzelteceğine Gelirsek
Yeni Harddisk Alman Gerekmektedir...
YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bunu yaparken tüm kabloları söktüğünden emin ol ve ne olursa olsun çıplak el ile dokunma parçalara. Kablolar çekili olduğu için sana zarar gelmese bile üzerindeki statik elektrik sebebiyle parçalar zarar görebilir.

Dipnot: Hard disk problemi olsa zaten işletim sistemini yüklemez en başta ve film, dizi izlerken de sıkıntı yaşar, sık sık mavi ekran hatalarıyla karşılaşır. Böyle rastgele havaya sıkanları düzeltince uyarı yiyorum.

Son düzenleme:

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kapanmadan önce 1-2 sn donma oluyor ve kapanıyor ama sadece oyun oynarken olmak da bu sıkıntı film dizi izleyince olmuyor okey oynadığımda kapanmamıştı internet hiç gitmedi

AliSelim

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
kapanmadan önce 1-2 sn donma oluyor ve kapanıyor ama sadece oyun oynarken olmak da bu sıkıntı film dizi izleyince olmuyor okey oynadığımda kapanmamıştı internet hiç gitmedi
Anladım İnternet Gitmesi Sadece Oyunlarda Oluyor Sanırım Çünkü Bende De Oluyordu Hardisk Yeniledim Düzeldi

Eren53lü

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Fan hızı %20 ve boştayken kasa sıcaklığı 40 derece içi temiz 47 derece oldumu kapanıyor ve fan sesi bir anormal çıkıyor

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Ben buna cevap yazmıştım. Mükerrer konu mu yoksa mesajım mı gelmedi acaba