Haber Bilgiyi İnşa Etmek

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali

build.jpg

Bilgiyi İnşa Etmek
Merhaba Gamer ailesi ve Minecraft severler! Yeni bir güncelleme konusuna daha hoş geldiniz.
Birçok kişi için kütüphaneler, insan başarısının zirvesini temsil eder. Tek bir binada dünyanın dört bir yanından toplanan muazzam, müthiş bilgi ve deneyimlerin kolektif bir merkezidir. Yeni ve heyecan verici öyküler için öğrenme isteğinizi ya da memnuniyetinizi tatmin edecek bir yer.

Okumayı bilseydim kütüphaneleri daha çok seveceğime eminim(Gerçekten öğrenmeliyim, yazmak, yaşamamı oldukça kısıtlıyor). Yine de, kendim gibi okuma yazma bilmeyen akıl hocaları bile, muhtemelen dünyanın her yerindeki kitaplarını humongo salonlarında barındırabilen, muhteşem bir katedral benzeri yapı olan Nasher Grove Şehir Kütüphanesi'ne hayranlıkla bakabilir.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

“İlk kez keşfetmek için içeriye girdiğinizde bu 'wow' faktörü ile bir bina oluşturmak istedim.” diyor, Kanadalı bir inşaat firması olan DestrucitveBurn ve aynı zamanda Nasher Grove Şehir Kütüphanesi'nin arkasındaki büyük mimar. “Bunu yapmak için destansı ve beklenmedik bir şey inşa etmem gerekiyordu. Detay düzeyi, o vay faktörünü getiren şeydir."

DestrucitveBurn’un inşaası, Assassin’in Creed Unity oyununda gördüğü bir fikirden doğmuştur. Özellikle, çatıdan su tutulabilecek ve su gönderilebilecek olan bir katedral dikkatini çekti. Ama aynı zamanda dış duvarlar için oldukça alışılmamış bir malzeme kullanmaya karar verdi - toprak blokları!

dirt.jpg

“Toprak bloğunu seçmemin en önemli sebebi, diğer inşaatçıların bunun inşa etmek için kullanılmaması gereken bir blok olduğunu savunmasıdır. Bu, bu malzemeyi kullanan birçok yapıyı göremememizin sebeplerinden biridir. Çirkin bir bloğun bile doğru kullanıldığında epik görünebileceğini kanıtlamak istedim.”

Peki, bilemeyeceğim ama her zaman yapılarda toprak bloklarını kullanıyorum!

xD.jpeg

Ama maalesef o kadar güzel gözükmedi :(
Bu kütüphane, benzer projelerde nadiren görülen şaşırtıcı bir detay seviyesine sahiptir(Sadece ne kadar zaman harcadığını hayal edin). İyi yerleştirilmiş toprak bloklarının dış kısımları sizi büyülenmiş bir hale dönüştürebilirken, iç mekanda gözenekli duvar süslemeleri ve çeşitli zemin desenleri de göze çarpıyor.

Büyük atmosferi ve zengin altın rengi düzeni neredeyse bir kumarhaneye benziyor, burada tüm paranızı yitirmek yerine bütün bir bilgiyi kazanabilirsiniz!

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

DestructiveBurn, desenlerin, düz renklere bakmaktansa daha çekici olabileceğini düşünüyor. “Yapıların eski görünmesini sağlar ve tüm yapıların sahip olması gereken ayrıntıyı getirir. Desenlerle süslemek, nesiller boyunca tarihimizde olmuştur. Minecraft bir istisna değildir. ”

Tüm bina boyunca yürürken, tarih boyunca bir yürüyüş yapılmış gibi hissettiriyor. Duvarları arasında 32 milyondan fazla kitap barındıran dev bir kütüphane gibi diğer büyük kütüphaneleri hatırlatıyor(hepsini okudunuz mu?). Nasher Grove Şehir Kütüphanesi o kadar çok kitaba sahip olmayabilir ancak bu boyutu ile bunu telafi ediyor. Tüm bina 469 blok genişliğinde, 779 blok uzunluğunda ve 188 blok yüksekliğindedir.

8.jpg

“Bina dışı da dahil olmak üzere binanın tüm seviyelerini keşfedebilirsiniz. Uzun kitap raflarına tırmanabilirsiniz. Bir oyuncu bunu yapmaya karar verirse, kütüphaneye gerçek kitaplar eklemeyi tercih etme seçeneği için mükemmel bir adım olur." Tam bir kitap kurdu değil mi? Diğer özelliklere hayranlıkla bakabilirsiniz - kütüphanenin etrafında bulunan hayvan yapıları, size Mısır yapısı görünümü ve hissi verecektir.

Bununla birlikte, tüm binadaki en etkileyici yapı, merkezinde devasa bir cam kubbenin hemen altında, dünyanın devasa bir yapısının bulunması!

d1.jpg
d2.jpg
d3.jpg
d4.jpg

“Gezegenimizdeki çoğu kütüphane bir bilgi alanıdır. Bu bilgi, dünyanın her yerinden gelen bir şeydir. Kütüphane, her türlü kitapla dolu büyük bir merkez olduğu için, dünya bu fikrin bir simgesi olmalıdır. ”

Tıpkı onun kütüphanesi gibi, DestructiveBurn da bilgiyi yaymayı seviyor gibi görünüyor. Nasher Grove Şehir Kütüphanesi için diğer yapımcılara yönelik oluşturduğu ve teşvik edici mesajlar hakkında daha fazla bilgi içeren bir YouTube videosu hazırladı. “Yaratıcılık uzun bir yol kat edebilir - asla pes etmez.” ve “Zihninizi bir şeye koyarsanız, bir şey başarabilirsiniz.” gibi mesajlar içeriyor.

Minecraft her yaştan kişileri barındırabilen bir oyunudur. Oyun oynayan birçok oyuncu daha genç yaşlarda. Olumlu mesajlar vermek onlara bir gün inşa etmeleri ve yapılarını geliştirmeleri için ilham verebilir. Sonuçta hepimiz bir yerlerden başladık. ”

Teşekkürler
Konuyu okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Başka bir haber ve güncelleme konusunda daha görüşmek üzere, iyi forumlar!

Kaynak: minecraft.net

Esigum

play.thehexanw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçekten büyüleyici ve olağanüstü bir yapı.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Fotoğraflarda ki yapı da, konu da ayrı bir güzelliğe sahip. Ellerinize sağlık.

DonsuzTurkk

java
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Konu hoşuma gitti. Elinize Sağlık!

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Harita falan iyi de ben tartışma konusu sandım :/

Dark1235a

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ben minecraft 1.5.2 çıktığında tüm dünyayı kaplamak istedim şehirlerle köylerle ormanlarla ve başardım minecraft dünyasını kapladım şu an sürüm 1.13 hertarafın dekorasyonunu yaptım içinide komut block kulandım siz kırarsınız diye sürekli 1 sağate bir yeni leniyor

EI3NCerrah

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Böyle hoş ve güzel bir konuyu hazırladığınız için biz teşekkür ederiz.

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Konu da yapı kadar güzel :asık:
Bu arada yer desenleri muhteşem.