Bilim (Kurgu) Kitap Önerileri

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Kitap stoğumun dibine yaklaşmam üzerine bu konuyu açmak istedim. Entel olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Okuduklarımı aşağıya sıralıyorum ve hepsini de kesinlikle tavsiye ediyorum.
Zamanın Daha Kısa Tarihi (Stephen Hawking) || Kuantum fiziği ve (genel) görelilik gibi konuları nispeten detaylı anlatıyor
Büyük Tasarım (Stephen Hawking)
Marslı (Andy Weir) || Herkesin filminden aşina olduğu kitap
Artemis (Andy Weir) || Marslı ile benzer yönleri olan bir kitap
İcatlarım ve Hayatım (Nikola Tesla) || Otobiyografi olmasına rağmen dışardan müdahale ile değiştirildiğinden şüphelendiğim bir kitap
Soluk Mavi Nokta (Carl Sagan) || Kurgu içermeyen, daha çok zihin genişlemesine neden olacak bir kitap

Sırada okuyacaklarım:
Zaman Makinesi (H.G. Wells)
Değiştirilmiş Karbon (Richard Morgan) || Netflix'de dizisi var fakat önce kitabını okumayı düşünüyorum

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Okumadıysan Metro 2033'ü şiddetle öneririm. Bunun yanında Fahrenheit 451 bilim kurgu olmanın yanı sıra çok güzel bir distopya türüdür. Aynı şekilde George Orwell'in 1984'ü de harika bir distopya.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Kesinlik DUNE serisi. Zaten bu yıl filmi de geliyor. Kitapları aşırı iyidir.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Okumadıysan Metro 2033'ü şiddetle öneririm. Bunun yanında Fahrenheit 451 bilim kurgu olmanın yanı sıra çok güzel bir distopya türüdür. Aynı şekilde George Orwell'in 1984'ü de harika bir distopya.
Fahrenheit 451'i sitelerin popüler kısımlarında gördüm. Özetine bir göz atıp almayı düşünüyorum. 1984'ü de duymuştum önerilerin için teşekkürler :1:

Kesinlik DUNE serisi. Zaten bu yıl filmi de geliyor. Kitapları aşırı iyidir.
Hiç duymamıştım, nerede geçiyor ve genel olarak konusu neyin etrafında şekilleniyor?

Labirent serisi de eklenebilir.
Film serisinden sonra kitabını okuyacağımı pek sanmıyorum ya, klasik olaylar üzerine dönüyor.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Hiç duymamıştım, nerede geçiyor ve genel olarak konusu neyin etrafında şekilleniyor?
"Dune, genç Paul Atreides'in hikayesini anlatır. Atreides'in ailesi, evrendeki en önemli ve en değerli madde olan melanj 'baharatının' tek kaynağı olarak bilinen Arrakis gezegeninin kontrolünü kabul etmiştir. İmpatorluğun güçleri Arrakis'in kontrolü için birbirlerinin boğazına sarılırken, politika, din, ekoloji, teknoloji ve insani duyguların çok katmanlı, karmaşık etkileşiminden benzersiz bir hikaye doğacaktır."

kısacası bir çocuk var: hem peygamber, hem geleceğigören, hem politikacı hem de askeri deha. en iyi bilim kurgu serilerden biri kabul ediliyor, hatta en iyisi bile olabilir :1:

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
"Dune, genç Paul Atreides'in hikayesini anlatır. Atreides'in ailesi, evrendeki en önemli ve en değerli madde olan melanj 'baharatının' tek kaynağı olarak bilinen Arrakis gezegeninin kontrolünü kabul etmiştir. İmpatorluğun güçleri Arrakis'in kontrolü için birbirlerinin boğazına sarılırken, politika, din, ekoloji, teknoloji ve insani duyguların çok katmanlı, karmaşık etkileşiminden benzersiz bir hikaye doğacaktır."

kısacası bir çocuk var: hem peygamber, hem geleceğigören, hem politikacı hem de askeri deha. en iyi bilim kurgu serilerden biri kabul ediliyor, hatta en iyisi bile olabilir :1:
"Dune" isimli eser ilk kitap galiba. Favorim olan İthaki yayınları tarafından sarı bir kapakla satılıyormuş. 37₺ ve 760 sayfa olması dışında hiçbir sorun yok :D. Uzanarak kitap okuyanların en büyük baş belası; ağır kitabı taşımanın bi o kadar zor olması. Kitap okurken bench basıyoruz 40-50 sayfadan sonra.

Listeme ekledim bu seriyi, önerin için çok teşekkürler. Fahrenheit gibi daha incelerden sonra sıra Dune'da :tuhaf: