Bir PHP blog sistemi yapma dersine ne dersiniz?

Dersleri yapayım mı?

• Evet

• Hayır

• Benim başka bir fikrim var (Yorumlara yazınız)

• Video

• Yazı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Şu anda görüyorum forumda sorulan çoğu kod "eski yöntemler" ile yazılmış. (mysql_* fonksiyonları, her şeyi require'lemek, her sayfa için ayrı php dosyası, HTML içinde gereksiz boyutta PHP)

Bende dedim, uzun süredir yeni yöntemler öğreniyorum, neden öğretmeyim... Ve bu konuyu açtım.

Bir blog sistemi yapmayı seçtim, çünkü veritabanlarına erişilebilen ve en kolay yapılan script tipi bloglardır (Bana göre).
Ve derslerde orta derece bir PHP bilginizin olduğunu varsayacağım (if/else, döngüler, $_GET/$_POST (az bi açıklayabilirim belki), sınıflar, session'lar (bunu da açıklayabilirim belki))

Yorumlara ne düşündüğünüzü yazabilirsiniz ve ankette de evet veya hayır'ı seçmeyi unutmayın!

Son düzenleme:

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu tür eğitim videoları çekerken bazı kişiler istemsice cansız bir ses tonuyla çekiyor acayip sıkıcı oluyor ama böyle güzel güzel anlatırsan takip ederim.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bu tür eğitim videoları çekerken bazı kişiler istemsice cansız bir ses tonuyla çekiyor acayip sıkıcı oluyor ama böyle güzel güzel anlatırsan takip ederim.
Yazı olarak yapmayı düşünüyordum da bende tam emin değilim

UstaAhmetCengiz

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
video ile anlatım yapıldığında bile çok zor anlayan insanlar var yazılı anlatmak bence peki iyi olmaz :/

OGUZHANPW

Onlar ABC'yi öğrettiler ama DEF'yi biz öğrendik.
En iyi cevaplar
0

Dostum, anlamak isteyen kendi kendine bile öğrenir. İlla video çekmene gerek yoktur. Bana göre videolu anlatım işi bilen fakat daha da gelişmek isteyenler içindir. Videolu anlatım ile sıfırdan öğrenmek isteyen bir süre sonra o konuları bilmediği için sıkılacak ve bırakacaktır.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dostum, anlamak isteyen kendi kendine bile öğrenir. İlla video çekmene gerek yoktur. Bana göre videolu anlatım işi bilen fakat daha da gelişmek isteyenler içindir. Videolu anlatım ile sıfırdan öğrenmek isteyen bir süre sonra o konuları bilmediği için sıkılacak ve bırakacaktır.
Dediğim gibi, sıfırdan öğrenmek isteyenlere yönelik olmayacak, ki onu da büyük ihtimalle derslerin başında söyleyeceğim. Bu dersleri yapmayı düşünmemin nedeni çoğu Türkçe dersin hala eski yöntemleri öğretmesidir.

Yarın başlamayı düşünüyorum ama şu anki tek sorum yazılı mı yoksa videolu mu yapsam?

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
@Admicos yazılı anlatım yap bunun yanında şöyle bir yolda izleyebilirsin yazılı anlatım yaparken gözüne kestirdiğin sorun yaşanabilcek kısımlarda ufak 3 - 4 dakikalık videolar çekerek okuyucuyunun daha rahat anlamasını sağlarsın. Örnek veriyorum if else koşulları kullanımı.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
@Admicos yazılı anlatım yap bunun yanında şöyle bir yolda izleyebilirsin yazılı anlatım yaparken gözüne kestirdiğin sorun yaşanabilcek kısımlarda ufak 3 - 4 dakikalık videolar çekerek okuyucuyunun daha rahat anlamasını sağlarsın. Örnek veriyorum if else koşulları kullanımı.
Arch Linux derslerimde (çok eski) böyle bir şey yapmıştım. Mantıklı olabilir.

Küçük bir ayrıntıya gelirsek: dediğim gibi, yeni başlayanlara yönelik olmaycağı için if else koşullarını falan öğretmeyi düşünmüyorum. Belki yeni başlayanlar için yapılan başka dersleri önerebilirim, ama kendim öğretmeyi denemiyeceğim.

OGUZHANPW

Onlar ABC'yi öğrettiler ama DEF'yi biz öğrendik.
En iyi cevaplar
0

Dostum bence hem videolu hem yazılı yap. Bir websitesi aç. Kendine bir tag bul ve hem youtube hem siteden yazılı ve videolu olarak paylaşabilirsin. Herhangi bir şeyde yardım ederim istersen..

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dostum bence hem videolu hem yazılı yap. Bir websitesi aç. Kendine bir tag bul ve hem youtube hem siteden yazılı ve videolu olarak paylaşabilirsin. Herhangi bir şeyde yardım ederim istersen..
Site var zaten boş duruyor. Belki ona koyabilirim.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Anket değiştirilmiştir. Lütfen "Video" veya "Yazı" seçeneklerinden birini de seçiniz.