Bir Tren Yolculuğu | (Tek Bölüm)

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Engebeli yolda yolculuğa devam ediyorduk.Koltuğuma rahatlıkla yaslanıp gözümü kapatmıştım.Tren bazı zamanlar bu yolculukta sallanıyordu.Bense trende yürümeye başlamıştım.Gözlüğüm olmadığı için bazen tökezliyordum.Artık trende rahatlıkla uyuyabileceğim bir kısma gelmiştim.Ne kadar yorgunsam artık direk uyumuştum.Sabah olduğunda iki kişinin tartışmasıyla uyanmıştım.Kavgayı çıkaran adam kısa boylu kıpkırmızı yüze sahip biriydi.Diğeriyse yırtık pırtık elbiseliydi.Galiba adam çok yoksuldu.Tartışan o iki kişinin etrafıysa birçok insan tarafından çevrilmişti.Bu kadar insansa bu kişileri ayırmak için hiçbir şey yapmıyor,sanki heykel gibi dikilmişlerdi.Hiç kimsenin ağzından çıt çıkmıyordu.Tartışan kişilerinse artık öfkeleri geçmiş gibiydi.Bu sırada tren durmuştu.Bense trenden inip açlığımı bastırmak için bir şeyler almaya gitmiştim.Tam dışarı çıktığımda ise trenin kalkmaya başladığını görmüştüm.Koşarak trene yetişirken şapkamı unutmuştum.Trene vardığımda artık ne kadar unutkan olduğumu fark ettim.Küçük bir kız çocuğu yaşlıca bir amcanın yanında -galiba dedesiydi.- kız çocuğu onu uyandırmak için çabalıyordu.Yaşlı amcası uyanınca çocuğun yüzüne anlamsızca bakıyordu.Sonradan çocuğun eliyle gösterdiği şeyin bir şeker olduğunu anlamıştı.Yaşlı amca kız çocuğuna para vermişti ve kız çocuğu o elindeki bozuk bir lirayla koşarak şeker almaya gidiyordu.Şekeri aldığında ise mutluluğunu görmek beni sevindirmişti.İçimdeki o "ben" duygusunu yok ediyordum artık.Ben de diğer küçük çocuklara şeker alıp onları sevindirmeyi başarmıştım.Artık benim içimdeki ben duygusu yavaşça yok oluyordu...

Hüseyin09123

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Niye hepsi tek bölümlük oluyor ?

ByErenThe

Yalnızlık tek kelime, söylenişi ne kadar kolay.
En iyi cevaplar
0
Perfect! Aferin, çok güzel yazıyorsun. Böyle devam.