BlueStacks 4

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

BS4-Launch_TR_1.jpg

BlueStacks 4

Telefonlarda yeni bir devir başlatan Android işletim sistemi, çıktığı andan itibaren hızlı bir şekilde gelişip yayılarak günümüzdeki yerini aldı. Telefon için tasarlanmış olsa da zaman içinde tablet, televizyon, akıllı saat gibi birçok elektronik cihazda kullanılmaya başlandı ve bu cihazların sayısı gün geçtikçe artıyor. Android, aynı zamanda oyun sektörüne de büyük yenilikler getirdi. Bilgisayar, Playstation, Xbox gibi elde etmesi masraflı cihazlara nazaran daha hesaplı ve kullanımı kolay olan telefonlar, teknolojinin de gelişmesi ile yeni bir oyun platformuna dönüştü. Tabii teknoloji gelişiyor diyoruz, bu gelişme karşımıza kaliteli güzel oyunlar çıkarıyor çıkarmasına ama aynı zamanda bu oyunları çalıştırmak için gereken sistem özellikleri de gitgide artıyor. En kaliteli mobil oyunları sorunsuz şekilde oynamak için neredeyse bir bilgisayar parası vererek telefon almamız gerekiyor. Bu noktada devreye giren Android emülatörler bizlere bilgisayar üzerinden Android oyunları oynama imkanı sunuyor.

Bu konuda sizlere Android oyunlarını bilgisayarınız üzerinden oynamanızı sağlayacak piyasanın en popüler Android emülatörü BlueStacks'i tanıtıp elimden geldiğince açıklamaya çalışacağım. Herkese selamlar ben Spac.

BlueStacks Nedir?

BlueStacks 2011 yılından bu yana 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan, genel olarak Android oyunları oynamak için kullanılan bir platformdur. Oyunculara özel sunduğu imkanlar ve kolaylıklar sayesinde günümüzde birçok oyuncu BlueStacks'i tercih ediyor. Intel, AMD, Qualcomm, Samsung ve buna benzer birçok büyük firma ile ortaklığı bulunuyor. Yüksek performans, kısayollar, oynadıkça puan kazanma gibi özellikleri ile şu an için Android emülatörler arasında bir numara denilebilir. Sadece oyun oynamaya yaramıyor tabii ki telefonunuzda yaptığınız birçok işlemi burada da yapabilir, istediğiniz uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

BlueStacks'in Diğer Emülatörlerden Farkı

BlueStacks'in en önemli özelliklerinden biri düşük işlemci ve bellek kullanımı ile yüksek performans sağlayabilmesidir. Öyle ki kendi websitelerinde belirttikleri verilere göre Samsung Galaxy S9+'a oranla 6 kata kadar daha hızlı ve güçlü bir sisteme sahip. Sade bir tasarımı mevcut, karışık ya da göz korkutucu hiçbir detayı yok. Hyper-G Graphics teknolojisi ve Al-driven kaynak yönetimi ile grafik kalitesi en üst seviyede. Birden fazla hesap ile aynı oyunu oynayabilir, kısayol tuşları ile en ince detaylara inip oyun zevkinizi arttırabilirsiniz. Oyun oynadıkça puan kazanın ve bu puanları mağazada harcayın. Eğer içerik üreticisi iseniz gerçek para kazanma imkanınız dahi var. Daha anlat anlat bitmez ancak en önemlilerini belirtmiş olalım ve detaylara geçelim.

2222.png
Gelişmiş Keymapping

Her oyuna özel oluşturabileceğiniz kısayollar ile kontrol konusunda hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Özelleştirebileceğiniz 7 farklı seçenek var karakter hareketinden nişangaha kadar ayarlayabileceğiniz bu kontroller ile uğraşmak istemiyorsanız BlueStacks'in sizin için hazırladığı varsayılanı kullanabilirsiniz. Örneğin Mobile Legends oyunu oynarken skillerinizi tuşlara atayıp kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. PUBG Mobile oynarken sanki masaüstü oyunu oynuyormuş gibi oyununuzu kontrol edebilirsiniz. Oyun içerisinde bulunan makro özelliği ile bir iş yaparken diğer pencereye geçip oyununuzla ilgilenebilirsiniz. En güzeli de bu kolaylıklardan faydalanarak rakiplerinize üstünlük kurmak olacaktır. Bu özellikleri hayal gücünüze göre istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Multi-instance

Bir oyunda yan hesap açmak ya da hesabınızı afk bırakırken başka bir oyun oynamak istiyorsanız burada Multi-instance devreye giriyor. İster aynı hesap ile aynı anda farklı oyunlar oynayın, isterseniz farklı hesaplarla aynı anda aynı oyunu oynayın. Bu işlemleri bir emülatörde de yapabilirsiniz yeni bir pencere açıp ayrı ayrı da yapabilirsiniz. Örneğin Clash of Clans oynuyorsunuz. Yeni bir pencerede yeni hesap açıp iki farklı hesabı da kontrol edebilirsiniz. Minecraft'ta afk hesap lazım ama ChatCraft premium sahibi değilsiniz. O zaman farklı pencerelerde ChatCraft açıp birden fazla afk hesaba sahip olabilirsiniz. Bilgisayarınızı kullanan başka biri varsa kişiye özel profil oluşturup BlueStacks'i özelleştirebilirsiniz.

ilerleme.png
Oynadıkça Kazan Kazandıkça Harca!

BlueStacks'te oyun oynayarak ya da bazı görevleri yerine getirerek BlueStacks Puanı kazanabilirsiniz. Bu puanlar ile mağazadan fare, klavye, tişört gibi eşyalar satın alınabiliyor.İsterseniz hesabınızı yükseltip daha fazla puan kazanmaya başlayabilirsiniz. Puan kazanma sistemi çok basit. Puanınız her 10 dakikada güncelleniyor ve "10 * seviye" şeklinde hesaplanıyor. Yani 5 seviye olduğunuzu düşünürsek 10 dakikada 10*5=50 puan kazanıyorsunuz. BlueStacks'in verdiği seviye görevleri ile seviyenizi yükseltebilirsiniz. Bu görevler başlangıçta tanıtım amaçlı kolay geçiliyor ancak ilerledikçe zorlaşıyor. Belirtilen uygulamaları belli bir süre oynayıp kart toplamak ve bu kartlarla seviye kilidi açmanız gerekiyor. Mağazadan alabileceklerimizi düşünürsek, bu görevleri yapmak zor gelmeyecektir. Nitekim hem oynuyor hem kazanmış oluyoruz.

BlueStacks Affiliate ile Gerçek Para Kazanın

BlueStacks'in verdiği linkleri paylaşarak bir kitleye ulaştıranlar o linkteki oyunun indirilmesi başına para kazanıyorlar. İş ortağı olarak: YouTuber, Blogger, Yayıncılar, Sosyal Medya Fenomenleri, Oyun Siteleri ve Forumlarını kabul ediyorlar. Örneğin YouTube için içerik üretiyorsunuz, bir videonuzda xx oyununu tanıtıp o oyunun linkini BlueStacks aracılığıyla paylaşırsanız indirme başına gelir elde edeceksiniz. Ne kadar gelir elde edeceğinizi fotoğraftan öğrenebilirsiniz.

yükleme.png

BlueStacks Nasıl İndirilir/Kurulur?

BlueStacks'i indirmesi çok basit. BlueStacks'in sitesine girip hangi işletim sistemini kullanıyorsanız (Windows ya da Mac OS) seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz. Kurulumunda dikkat etmeniz gereken bir şey yok klasik ileri ileri diyerek kurulumumuzu tamamlıyoruz. Play Store'a erişip oyun indirebilmek için Gmail hesabımız ile giriş yapmamız gerekiyor. Birden fazla hesap kullanacaksanız BlueStacks'i indirdiğinizde otomatik olarak kurulan Multi-instance uygulamasını açarak istediğiniz hesapla giriş yapabilirsiniz.

Yazımın sonuna geldim umarım sizleri sıkmadan anlatabilmişimdir. Bir başka yazıda görüşmek üzere sağlıcakla kalın, selamlar.

Son düzenleme:

Fixonn

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu çok güzel bir uygulama kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca SPAC arkadaşımıza uygulamayı bize açıklayıcı bir şekilde tanıttığı için teşekkür ederim

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bluestacks düşük seviye donanımlı bilgisayarlarda pek iyi çalışmıyor. ben de bunun yerine direkt android x86 kuruyorum second boot olarak. gayet güzel çalışıyor.

Spac

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
bluestacks düşük seviye donanımlı bilgisayarlarda pek iyi çalışmıyor. ben de bunun yerine direkt android x86 kuruyorum second boot olarak. gayet güzel çalışıyor.
Bluestacks 4 ü denedin mi ? Bende öyle olduğunu biliyordum ama 4 ile gelen performans güncellemesi bu sorunu azalttı diye duydum. Test edemediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum :)

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bluestacks 4 ü denedin mi ? Bende öyle olduğunu biliyordum ama 4 ile gelen performans güncellemesi bu sorunu azalttı diye duydum. Test edemediğim için kesin bir şey söyleyemiyorum :)
evet denedim. bende yavaş çalışıyor.