[1.16.4] BorakanT Network | Kapandık..

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sunucu IP Adresi
-
Oyun Sürümü
-
Sunucu Slotu
-
Sunucu Türü
-
Merhaba. Bunu okuyunca bize söveceksin, biliyoruz. Sunucumuz 6 Kasım 2020'de başladığı yolculuğuna 4. ayında yani 27.01.2021 tarihinde son verecektir. Sunucumuzu geliştirmek için biz ne kadar çabalasak da çabalarımız sonuç vermemektedir. Yapılan yatırımlar her ne kadar onlinesi düşük bir sunucuya göre fazlasıyla olsa da sonuç alamıyoruz. Yatırım miktarı 800₺+ fakat kazancımız sadece 380₺ ve bu durum bizi aşırı zorluyor. 6 Kasım 2020'de Soft Survival adı altında, toxic kitle barındırmadan, adaletli ve sade bir oyun deneyimi ile yolumuza çıktık. Hem toxic kitlenin artmasından, hem herkesin oyunu bitirmesinden hem de map düzeni olmamasından dolayı Aralık ayında sıfırlama kararı aldık. Böylece artık sunucumuz Sezon 2 adıyla devam etti fakat Soft Survival özelliğini kaybedip bizim BTMC Survival diye adlandırdığımız türe doğru gitti. Kasım ayı bizim için ilk ay olduğu için sorun etmiyorduk fakat online sayımız 0-3 arasına kadar düştüğü için artık tek çare olarak oyuncularımıza sorduk. Oyuncularımız ile kafa yorduk ve fikir düşündük. Malesef tek çare sıfırlamaktı. Sunucu sıfırlanınca dediğimiz gibi Sezon 2'ye geçiş yaptık. Sezon 2 BTMC için bir yükselik devri olması gerekirken online sayımız yine 0-8 arasında geziniyordu. Ocak ayı bizim için yükseliş devriydi. Fakat sadece yükselmekle kalmadık, yükselişimiz gibi düştük. Yetersiz gelen emektar 4GB Ryzen 7 3700x makinemizi yeni 8GB Ryzen 7 3700x ile değiştirmeye karar verdik. Değiştirme günü rekor onlinemize yani 33 onlinemize ulaşmıştık. Aşırı lag girmesinden ötürü yaklaşık 1 saatlik bir çalışmayla hem makineyi değiştirdik, hemde tr.borakant.com dışında play.borakant.com, mc.borakant.com ve oyna.borakant.com adreslerini aktif ettik. Sabah 7'ye kadar süren güncellemelerimiz 1. ayımızı doldurdu. 2. ay herkes ümidi kestiği için 3. ay kutlamalarını bekledik. 6 Ocak 2021'de 3. ayımıza girdiğimizde sunucu 1 hafta içerisinde aşırı yükselişe geçti.
Fakat dediğimiz gibi yükselmesiyle düşmesi maalesef bir oldu. Online sayımız 33 rekorumuzdan sonra 0-6 arasında gidip gelmeye başladı. Artık ne getirsek de çözüm olmayacaktı. Sıfırlanırsa oyuncular bırakacak ve sunucu daha da ölecekti. Proje ekibimizi bu hafta içerisinde aşırı genişlettik. Ekip isteksizdi ve toplantılara katılım azdı. SkyBlock kararı hakkında bir görüşme düzenlendi fakat SkyBlock geçersek olan oyuncuların hepsi gidecekti çünkü onlar BTMC Survival'ı seviyorlardı ve bırakmak istemiyorlardı. Tek çare olarak hem benim acıma hem de sizin çilenize son vermek yani sunucuyu kapatmak kalıyordu. Sunucumuz bu olaylı macerasının ardından herkese mutlu anılar, mutlu arkadaşlıklar sundu. Fakat her iyi hikayenin kötü karakterleri de var. Toxic kişiler discordumuzdan ve oyundan hızlıca yasaklanıyordu ve böylece devamlı bir oynayış deneyimi sunuyorduk. Bu ana konuyu geçip bize neler kazandırdığına bakalım. Sonraki projemiz aşırı performanslı ve aşırı güzel bir proje olacak. Ben eklentiler, optimizasyon ve birçok konuda deneyim edindim.
Oyuncular da 1.16.x sürümü ve Minecraft hakkında tonlarca bilgi edindi. Açılma hikayemize gelirsek, Muammer, Ceylin ve Ahmet ile benim admin olduğum bir Instagram sayfasının Discord sunucusunda tanıştık. O discordun admini olduğum için etkinlikler düzenler oyunlar oynardık. Ceylin sesli kanalda arkadaşına tek oyuncuda Minecraft oynadığını gösterir ve yayın açardı. Aternostan survival oynamayı teklif ettim ve kabul etti. Muammer ise Etkinlik Şefiydi çünkü ben yetişemezdim ve o yardımcı olurdu etkinliklerde. Ahmet ise sunucuya boost basan biriydi. 4 kişi başladık, 1 aya yakın oynadık. Fakat artık herkes sıkılmıştı ve Ahmet oyuna bile girmemeye başlamıştı. Ben ekibe globale açılma fikrini sundum, kabul ettiler. Bunun sonucu oranın discord adı olan "viyuviyular minecraft sunucusu" adıyla projeyi düşünmeye başladık. Bir bağış duyurusu attık çünkü o sırada benim param yoktu. Kimse bağış atmayınca ben kendim 45₺ye bir makine aldım. Fakat ne Ceylin ne de Muammer gelip uzun süre oynadı. Hiçbiri gelip oynamadı.
Ahmet bir süre sonra o sunucudan ve BTNW discord sunucusundan ayrıldı ve ona ulaşamadık. Daha sonra benim buraya yoğunlaşmam ve onların da işleriyle uğraşması dolayısıyla BTMC'ye tek başıma devam ettim. Fakat 4 ay sonunda yukarıda uzun uzun anlattığım gibi sunucumuz kapanıyor. Bugün Ahmet dışında Ceylin ve Muammer ile anlaştık ve 5 ay önce başladığımız Survival maceramıza baştan başladık. Hikayemiz bu şekildeydi. Kısaca artık sunucumuz kapatılıyor. Yaklaşık 4-8 ay sonra yeni bir adla yeni bir projeye imza atacağız. Yaşattığınız deneyim için çok teşekkür ederiz. Aynı şekilde umarım sizde güzel dostluklar, güzel anılar edinmişsinizdir. BTMC buraya kadardı. Sizleri seviyorum. Lütfen hepsini okuyun. Ayrıca belirtmek isterim, bana bıçak saplansa bu kadar üzülmem çünkü gece gündüz sabahlara kadar uğraşıp emek verdiğim, güzel anılara şahit olduğum ve hayatımın parçası olan bir yeri kapatıyorum. Sandığınızdan daha zor bir duygu.. Sizleri seviyorum değerli oyuncularım.. Gelecek projelerde görüşmek üzere.. Lütfen oyunda hayvanlarınız varsa onlarla vedalaşın. Map 27.01.2021 tarihinde paylaşılacaktır. Mapi indirip devam edebileceksiniz.

max-res.gif

SUNUCUMUZ ARTIK RYZEN 9 3950x İLE HİZMETİNİZDE!
truva1.png
truva2.png
truva3.png

2021-01-06_14.29.21-min.png
2021-01-06_14.28.48-min.png
2021-01-06_14.29.04-min.png

(Orta Çağ Paketi) Aşağıda
2021-01-07_20.32.46.png
2021-01-07_20.39.03.png

Girdiğinizde /warp orman yazın ve ormanda /rtp yapın!​

Son düzenleme:

WestlyGod

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sizi diğer serverlerden ayıran sadece az sisteminiz olması mıdır?

MrTugberkbaba

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Server güzelde sistemler çok az geldi timber ve meteor birazcık az gibime geldi kendinize özel sistem yaptırsanız bence güzel olabilir.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali

FatihCLKR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu tasarımı gayet iyi, sunucuda az sistem olması kitlenin ve sunucunun kötü olduğu anlamına gelmez.
P2W amaçlayan bir sunucuda değil.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
- Yıldız craft edilebilir yapıldı.
- Spawn yenilendi.
- Klan sistemi getirildi.
- Asansör efektleri ve sesleri değiştirildi.
- MOTD Değiştirildi
- Login Mesajları Türkçeleştirildi (Sadece 2 mesaj ingilizceydi hemen rage atmayın)
- Ölen oyuncudan kafa düşecek

not: klan eklentisini ben türkçeleştirdim her şeyiyle fakat config algılamıyor. yarın tekrar bakılacak.

SEZON BİR
KLAN SAVAŞLARI

- Herkesin gücünü göstereceği ve bazı kişilerin sakince izleyeceği sezon bir klan savaşlarına konu olacak. Herkes klanını kuracak, birbirleriyle savaşacak ve diğerinin üstünde liderliğini gösterecek. Fakat her savaşın sonunda bir dostluk olur, değil mi?

Son düzenleme:

rizely53

Marangoz
En iyi cevaplar
0
sunucuyu ben hiç beğenmedim Single player oynamaktan hiçbir farkı yok ayrıca lag sorunu var biraz . sunucuda sistem yok zaten sadece ev belirleyebiliyorsunuz para yada bi ekonomi yok .. tek başıma oynamıyım single player da diyorsanız girip oynayabilirsiniz.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sunucunun şu anki makinesi:

RAM 4 GB
CPU Bilinmemekte
HOST Rabisu
IP borakant.rabisu.net

Yükseltilecek makine:

RAM 4 GB
CPU Ryzen 3900x/3700x
HOST Rabisu
IP tr.borakant.com

Bugün rekorumuza(13) aşırı yaklaşarak anlık 12 online yakaladık. Fakat TPS değerleri 10 gibi aşırı düşük değerlere düştüğü için makinemizin artık yetersiz geldiğine kanaat getirdik ve değiştirmeye karar verdik. Sizleri de sunucumuza bekliyoruz.

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Konu tasarımı güncellendi ve yeni makineye geçildi. Yönetim şeklinde de az buz değişimlere gidildi.

ToprakM

KEK
Emektar Üye
En iyi cevaplar
49
Ruh hali
Neden son sürüm olan 1.16.4 yerine 1.16.3?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Sunucumuz hala açıktır ve 2. ayına girmiştir!

Cuva

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu ile yorumuma geçmeden önce BorakanTNetwork Kurucusu Borakan'a sunucusunda toxic bir kitle barındırmadığı için teşekkürlerimi iletiyorum. Sunucuya gelirsek, sunucu aslında sade olarak gözükse de bazı eklentilere sahip fakat böyle bir sunucunun bu devirde yetersiz kaldığını düşünüyorum. Sonuçta süreklilik sağlayacak olarak nitelendirilen bir sunucuya , daha farklı bir sistemler getirilebilir. Eğer getirilmezse herkes elitrasını takıp uçar gider sunucudan. BAŞARILAR!