Browser Tanıtımı | Maxthon Cloud Browser

Kullanacak mısınız?

• Evet

• Evet

• Evet

• Evet

• Evet

• Evet

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi

Merhabalar,
1 saatlik boş alanımda yararlı bir şeyler yapayım dedim. Yani kısmen.
Torch Browser'ın artık çalışmaması ve Vivaldi'ye ısınamamam sebebiyle yeni browser aramalarına giren ben, indirip kullanmadığım bu browser'a Google Chrome'dan bıktığım için tekrar başvurdum ve aslında ne denli büyük bir fırsatı kaçırdığımı gördüm.
Kapsamlı bir tanıtım olsun mu?
Elimden geldiğince.
Başlayalım.

Tarayıcımız, Maxthon (Asia) Ltd. şirketi tarafından yapıldı, niye belirttim bilmiyorum, laf kalabalığı olsun.

Tarayıcımızın Windows, Mac, Linux, Android, iOS ve Windows Phone için sürümleri var.
Bulut teknolojisinde de aşmış bir tarayıcıdır kendisi fakat pek anlamadığım için girmiyorum o işlere, isterseniz kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

Sağ üst taraflarda görebileceğiniz, kullanım kalitesini arttıran birkaç özellik bulunuyor. Bunlar;

Sihirli Doldurma
Web sitelerindeki formları otomatik doldurmanıza yarayan pratik bir özellik.
Kaynak Koklayıcı
Bulunduğunuz web sitedeki bütün görüntü, video, ses dökümanlarını kolayvca inceleyebilmenizi veya indirebilmenizi sağlayan hoş bir özellik.
Yakala
İstediğiniz anda tüm sayfanın veya belli bir kısmının ekran görüntüsünü pratik bir şekilde alabilen yararlı bir uygulama.
Çevir
Yabancı dilldeki yazıları pratik bir şekilde çevirebilmenizi sağlıyor.
Gece Kipi
Geceleri fazla aydınlık sayfalar gözünüzü rahatsız etmesin diye sayfaları karartan gerçekten işe yarayan küçük bir seçenek.
SkyNote
Bu kısıma minik notlarınızı kolayca ekleyebiliyorsunuz.

Tarayıcının uzantı desteği bulunmakta fakat kullanabileceğiniz fazla bir uzantısı yok. Zaten size sağladığı imkanlar uzantı kullanma ihtiyacınızı gideriyor, şu ana kadar bir kez bile uzantı yükleme ihtiyacı hissetmedim.

Tarayıcımız hızlı olmasının yanında aynı zamanda güvenli, her an bulunduğunuz sitenin sertifikalarını kontrol edip size bildirir, güvenliğiniz için uğraşır. Diğer tarayıcılarda olduğu gibi bu tarayıcıda da geçmiş kaydı tutmayan gizli sekme özelliğimiz var. (Yine laf kalabalığı olsun diye yazdım çok kısa oluyor yoksa.)

Chrome'da en çok yaşadığım sorunlardan biri Flash Player'ın doğru düzgün çalışmamasıydı. Bu tarayıcıda Flash Player'ın gayet hızlı ve düzgün çalıştığını söyleyebilirim. Yanıt vermeme, çökme gibi sorunlarla kolay kolay karşılaşmıyorsunuz.

Tarayıcı kendi içinde reklam engelleyici ile geliyor ve gayet başarılı çalışıyor.

Tarayıcımızın tasarımı sade ve hoş. Çeşitli kişileştirmeler yapabiliyorsunuz, bu konuda size birçok olanak sağlıyor.

Yeni sekme sayfamızın sağ üst kısmındaki dişli resmine tıklayarak yeni sekme sayfasında yapabileceğiniz kişileştirmeleri görebilirsiniz. sarayıcının sağ üst kısmındaki seçenekler kısmının en altında bulunan "Kaplamalar" seçeneği ile tarayıcının arayüzünü de değiştirebiliyorsunuz.

Tarayıcının en alt kısmındaki işlevsel çubuk ile tarayıcıyı daha kolay yönetebiliyorsunuz. Tek tıklama ile reklam engelleyiciyi yönetebiliyor, browser'ın sesini kapatabiliyor, yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyor, tam ekrana geçebiliyor veya sayfayı ikiye ayırabiliyorsunuz.

Fakat ekstra bir özellik var ki, bu altta bulunan çubukta istediğiniz verileri görebilmenizi sağlıyor. Bu minik pencereden istediklerini seçtiğinizde alt kısma sabitlenmiş oluyor ve anlık olarak güncelleniyor.

Sol üst kısımda yine kullanımınızı kolaylaştırmak için bazı özellikler var. Burada klasikleşen ileri-geri, yenile ve ana sayfa butonlarının dışında son kapatılan birkaç sekmeyi sırayla açmak ve son kapatılan 20 sekmeyi görebilmek için 2 buton bulunuyor.
(Görülmesini istemediğim bazı sayfalar vardı, sansürledim.)

Sol tarafta isteğe göre gizleyebildiğiniz bir görev çubuğu var. İstediğinizi ekleyebiliyorsunuz, çok hoş gir özellik. Hatta isterseniz bunu masaüstüne dahi sabitleyebiliyorsunuz. Bu da daha pratik bir şekilde internette gezinti yapmanızı sağlıyor.

Tarayıcıda benim çok hoşuma giden bir indirme yöneticisi var. Öyle diğerlerinden çok farklı değil ama çok hoşuma gitti benim. Sağ üst tarafta bulabilirsiniz.
(Tarayıcıyı silip baştan yüklemiştim, bu yüzden indirilenler listesi boş.)

Yazabildiğim kadar yazdım, logoları Maxthon'ın kendi sitesinden aldım.
Son olarak da indirme linkini koyayım.

http://tr.maxthon.com/

İyi forumlar.

Son düzenleme:

Acarz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ankette hangisini işaretleyim kararsız kaldım :(.
*Kullandığım bir tarayıcıdır
**Film falan indirmede iyidir
***2 * ' yi babamdan biliyom :/
****Zenmate ve port muydu neydi değiştirmeye gerek kalmıyor

acaba son kapatılan yerlerde ne vardı :hmm:

Son düzenleme:

Berk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
En iyisi safari net memnunum

Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başlığa Film indirme programı yazsan herkes doluşurdu herhangi bir film sitesine girip video açtığınız zaman otomatikman bi kutucuk geliyor ve filmi indirebiliyosunuz sırf bunun için kullanıyom :D

Acarz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Başlığa Film indirme programı yazsan herkes doluşurdu herhangi bir film sitesine girip video açtığınız zaman otomatikman bi kutucuk geliyor ve filmi indirebiliyosunuz sırf bunun için kullanıyom :D
happy wheelsı öyle oynuyom ben :D

En iyi cevaplar
0
sırf şu yer işaretlerimi kaybetmemek için chrome'u kullanıyorum acaba google hesabıyla giriş yapıcna yeri geliyormu o şeyler :/