C# Ödev - Lütfen gelin.s

OlymmC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Programlama hocam bana özel ödev verdi ve yarına bu işi yapmam gerekiyor.

-----------------------------------------------------
for döngüsü ile yapılacak.
----------------------------------------------------

Klavyeden girilen 5 tane sayıdan;

1 basamaklı olan sayıların sayısı: +birler
2 basamaklı olan sayıların sayısı: +onlar
3 basamaklı olan sayıların sayısı: +yuzler

şeklinde ekrana yazan program.

Daha döngülere geçmedik. Hocam bana araştırarak yap dedi ama internette faydalı bir şey bulamadım. Programı yapıp atar mısınız? Ben tabii ki de onun üstünde çalışacağım.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
https://learnxinyminutes.com/docs/tr-tr/csharp-tr/ Adresinde CTRL+F diyip for (int diye arat. Orada örnek for döngüsü var bir tane. Ondan bakarak yapabilrisin. Türkçe yorumlar ile falan anlatıyor.

Hazır yapıp verebilirdim, ama ödev olduğu için ve araştırman istendiği için sadece kaynak veriyorum.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Girilen sayıları bir diziye atıp döngüde length özelliği ile kontrol edebilirsin. Kontrol etmek için ilk önce girilen veriyi int türünden stringe çevirmen gerekir.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Değişkenler içine al ve length metodu ile uzunluğunu kontrol et. İf, else if yapıları ile uzunluklarına göre almak istediğin yerlere al. Program konsol mu, form mu?

OlymmC

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Değişkenler içine al ve length metodu ile uzunluğunu kontrol et. İf, else if yapıları ile uzunluklarına göre almak istediğin yerlere al. Program konsol mu, form mu?
Konsol.
(10krktr)

https://learnxinyminutes.com/docs/tr-tr/csharp-tr/ Adresinde CTRL+F diyip for (int diye arat. Orada örnek for döngüsü var bir tane. Ondan bakarak yapabilrisin. Türkçe yorumlar ile falan anlatıyor.

Hazır yapıp verebilirdim, ama ödev olduğu için ve araştırman istendiği için sadece kaynak veriyorum.
Girilen sayıları bir diziye atıp döngüde length özelliği ile kontrol edebilirsin. Kontrol etmek için ilk önce girilen veriyi int türünden stringe çevirmen gerekir.
Cevaplarınız için teşekkür ederim.