Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!

[C#] AViewer Fotoğraf Görüntüleyici (beta_b1.3) | UPDATE: Veri Tabanı ve Hata Giderme!

BorisVavilov

Marangoz
Mesajlar
50
Puanları
730
Selamlar saygılar millet! Bu konuda sizlere yeni yapmış olduğum AViewer Fotoğraf Görüntüleyici adlı programımı tanıtacağım.

Bu programı yapma amaçlarım biri Windows 10 işletim sistemi kullanan birçok kullanıcının da yaşadığı bir sorundan dolayı. Bu sorun bilgisayarımızdaki resim dosyalarını açarken fotoğraf görüntüleyici uygulamasının birçok bug çıkartmasıdır. Bug'lar genellikle fotoğrafın bulanık çıkması, uygulamanın geç açılması veya donması oluyor. Bende bu sorunlardan artık sıkıldığım için bir fotoğraf görüntüleyici yapma kararı aldım. Biliyorum internette bunun gibi uygulamalar bulunabilir fakat ne kadar güvenli olduğunu kim bilebilir ki? Güvenli dahi olsa genellikle tasarım konusunda çok içime sinmeyen uygulamalar oluyor. Bu yüzden kendi yapmış olduğum uygulamamı kullanmaktan yanayım. Size de tavsiye edebileceğim bir program oldu kullanıp kullanmamız önemli değil. Sadece aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ilgisini çekebileceğini düşündüm.
Program tamamen yereldir. Hiçbir internet bağlantısı sağlanmamıştır. Bu nedenle verilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. İlginiz için teşekkürler, saygılarımla.
- Boris.

Program Kurulumu:
Uygulama tek dosyadan oluşuyor istediğiniz konuma yükledikten sonra herhangi bir resim üzerine sağ tıklayıp birlikte aç dedikten sonra uygulamayı konum üzerinden çalıştırın artık resimleriniz AViewer ile hızlı bir şekilde görüntülenecek.
1111.PNG
2222.PNG
3.PNG
4.PNG
1542471518380.png

Not: Bu program Beta sürümündedir. Tasarımsal ve işlevsel olarak geliştirilecektir, lütfen eleştirilerinizi bunu göz önünde bulundurarak yapınız.

beta_b1.0: Sadece 'Fotoğraf Görüntüleyici' işlevsel özellikleri eklenmiştir.
beta_b1.1: Hata giderme ve Gif uzantılı görüntülerin açılabilmesi.
beta_b1.2: Çeşitli geliştirmeler, 'Koyu Tema' ayarı ve 'Fonksiyon' tuşları.
beta_b1.3: Tema ayarları için yeni 'XML' veritabanı ve hata giderme.

Programı İndir (beta_b1.3): Linke Git
Virüs Total (beta_b1.3): Linke Git
 
Son düzenleme:

NoMan

Taş Madencisi
Mesajlar
69
Puanları
730
Beklediğim gibi gayet başarılı, çalışmaların yakından takip ediliyor daha başarılı ve güzel işlere gireceğine inanıyorum.
 

Bernard

¯\_(ツ)_/¯
Kaynak Yetkilisi
Mesajlar
993
Puanları
3,290
Program ilk beta sürümünde bile olsa tasarımı gerçekten güzel. Geliştirilme sürecinde yardım edeceğim :kaş:
 

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
Mesajlar
579
Puanları
1,230
Program gayet güzel Windows 7 de çalışması harika çünkü windowsun kini pek sevmiyorum :D beklediğim 4 özellik var ağ sol tuşlarına basınca önceki veya sonraki resime gitmesi. Fotoğraf yakınlaştırma ve aktif edilir ise eğer belirli süre aralıklarla fotoğraf değiştirme. Ve installer böylece kurtulabilriz windows unkinden :)
 

Bernard

¯\_(ツ)_/¯
Kaynak Yetkilisi
Mesajlar
993
Puanları
3,290
Video oynatma falan filan geldi kulağıma :co1: