C# ile localhost programı kodlamak istiyorum nasıl yaparım ? (XAMP, APPSERVER, ABBYS WEB SERVER)

Pikod

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba!
Arkadaşlar ben C#, PHP , CSS, HTML, JS biliyorum bu dillerden en çok hakim olduğum dil C#'dır. Php css html js ile bir site hazırlıyorum güzelde oluyor

ama çalıştığım ortam localhost doğal olarak :D. Beyler şimdi bu localhost'ta xamp 404 not found sayfasını kendimin yapmasına izin vermiyor AppServer ve abbys web serverde. Ne kullanırsam kullanayım 404 not found sayfasını kendim yapamıyorum. Bende kendi programımı geliştirmek istedim bu tür programlar nasıl geliştirilir bir
bilginiz varsa yazabilirmisiniz C# ile geliştireilebilirmi?
Visual studio kullanabiliyorum c++ danda anlarım azcık yaniğ bunun yolları nedir bu programlar hangi dille geliştirilmiştir

geliştirirlerken neler kullanmışlar hangi dilleri kullanmışlar bana bi yazarsanız sevinirim.

KISACASI XAMP , APPSERVER, ABBYS WEB SERVER VE BENZERİ PROGRAM YAPMAK İSTİYORUM AMA KİŞİSEL OLACAK SADECE BEN KULLANICAM

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Docker kullan. Web sunucusu için de Nginx tavsiyemdir.

dipnot: localhost programı diye bir şey yoktur.

Zulu

Hurra, Die Welt Geht Unter.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Docker, yazılım geliştiriciler ve sistemciler için geliştirilen açık kaynaklı bir sanallaştırma platformudur. Docker ile Linux, Windows ve MacOSX üzerinde Linux ve Windows sanal containerler(makineler) çalıştırabilirsiniz. Bu platform sayesinde web sistemlerinin kurulumunu, testini ve dağıtımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. En önemli özelliği belki de "Benim bilgisayarımda çalışıyordu, sunucuda neden çalışmadı acaba?" sorununu ortadan kaldırıyor olması. Ve ayrıca:::

• Önce Python, virtualenv, pip gibi araçları kur.
  • Git versiyon kontrol sistemini kur, gerekli depodan kodları çek.
  • virtualenv ile sanal ortam oluştur, bağımlılıkları çek.
  • Django sunucusunu çalıştır.
  • Gerekirse nginx ile reverse proxy ayarı yap.
Umarım yardımcı olmuştur

Pikod

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Docker, yazılım geliştiriciler ve sistemciler için geliştirilen açık kaynaklı bir sanallaştırma platformudur. Docker ile Linux, Windows ve MacOSX üzerinde Linux ve Windows sanal containerler(makineler) çalıştırabilirsiniz. Bu platform sayesinde web sistemlerinin kurulumunu, testini ve dağıtımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. En önemli özelliği belki de "Benim bilgisayarımda çalışıyordu, sunucuda neden çalışmadı acaba?" sorununu ortadan kaldırıyor olması. Ve ayrıca:::

• Önce Python, virtualenv, pip gibi araçları kur.
  • Git versiyon kontrol sistemini kur, gerekli depodan kodları çek.
  • virtualenv ile sanal ortam oluştur, bağımlılıkları çek.
  • Django sunucusunu çalıştır.
  • Gerekirse nginx ile reverse proxy ayarı yap.
Umarım yardımcı olmuştur
Anladığım kadarıyla webden anlıyorsun kodlaması hakkında bir şey sorsam (html,css,php) cevaplayabilirmisin cevabın evetse dm at

Zulu

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Anladığım kadarıyla webden anlıyorsun kodlaması hakkında bir şey sorsam (html,css,php) cevaplayabilirmisin cevabın evetse dm at
Biraz bilgim var kardeşim buyur yardımcı olayım elimden geldiğince...

Zulu

En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Kusura bakma Discord kullanmıyorum. Mikrofon ve kulaklığım çalışmıyor Discord'da

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
İstediğin 404 sayfasına yönlendirmeyi htaccess ile yaparsın.