c# yardım acil bakar mısınız

bossentobi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba ben c# ta yeniyim internetten ve deneyerek yavaş yavaş öğreniyorumda, şimdi 10 tane checkbox var eğer bir tanesi işaretlenirse önceden işaretlenmiş olanlar işareti gidecek bunu nasıl yapabilirim. Yani bir tane işaretliyoruz ya başka işaretlerse öncekini silsin istiyorum acil yardım ederseniz sevinirim.

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
mantık olarak düşünürsen zaten tıklama listener ı var, onun altına for koyarsın tüm checkbox ları taratıp if e de for'da ki check box eğer tıklanmışsa toggle check box methodunu çalıştır

bossentobi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
tamam sağolasın bir de ben nette bir kod görmüştüm ama o zaman işime yaramıyordu şimdi lazım, butona tıklayınca küçük bir boş pencere açıyor yanlış anlama 2. form değil böyle mesaj kutusunun içi boş kullanılabilir hali gib onu nasıl yaparım

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
tamam sağolasın bir de ben nette bir kod görmüştüm ama o zaman işime yaramıyordu şimdi lazım, butona tıklayınca küçük bir boş pencere açıyor yanlış anlama 2. form değil böyle mesaj kutusunun içi boş kullanılabilir hali gib onu nasıl yaparım
c# ta bende yeniyim, ama şimdi c++ a geçmek zorunda kaldım ue4 yüzünden, @Bernard bu arkadaş c# bildiğini hatırlıyorum yardımcı olur

ysvs06

Marangoz
En iyi cevaplar
0
senin istediğin özelliğe göre arayüzlerde radiobox var. Ama ben kendime özel bir checkbox yapayım diyorsan atarım sana.
Checkbox için
CheckBox1.IsChecked şeklinde kontrol edebilirsin,
CheckBox1.IsChecked = false/true; şekinde değiştirebilirsin
istediğini yapman için son seçtiğin hariç diğer hepsininkini kontrol edip kaldırman gerek.

bossentobi

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamam üstteki olayları halletimde şimdi şey var, kod ile form oluşturdum yeni onun içine nasıl buton ekleyeceğim? kod ile eklemeyi biliyorum ama onun içine olmuyor

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Dediğin şey hakkında projem var bende çok bilgili değilken yapmıştım. Kod kalabalığı çok fazla olmuştu. Burada anlatsam uzun sürer bana ulaşırsan daha iyi yardım edebilirim. @java10 etiket için teşekkür ederim.