Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!

[C#] Yeni Nesil Kafe Programı! - KafePlusPlus(Kafe++) | 2018

BorisVavilov

Marangoz
Selamlar saygılar millet! Bu konuda sizlere c-sharp aracılığı ile yapmış olduğum 'Kafe++'(Kafe Plus Plus) isimli programımı tanıtacağım.
Bu program bir kafe takip-otomasyon uygulamasıdır. Kafe diyerek aklınıza internet kafeleri getirmek istemem. Kafe++ ile kafe sahipleri siparişlerini daha kolay bir şekilde takip edebilecek. Bazılarınız bu uygulama zaten yaygın birçok kafe sahibi bu tarz uygulamalar kullanıyor diyebilirsiniz fakat benim yapmış olduğum uygulamanın amacı kafe çalışanlarına kolaylık sağlamak.

birçok kafede gözlemlerde bulundum program içeriği epey karışık ve tasarımsal açıdan çok sade duruyor bazı uygulama geliştiricileri uygulama ikonunu değiştirmeye bile uğraşmadan kullandığı IDE'nin varsayılan ikonunu olduğu gibi bırakıyor bunun yanında tasarımlarda varsayılan windows tasarımları oluyor. Yani yapılan işte pek bir görsellik yok. Bu iştende hak etmedikleri paralar kazanıyorlar. Benim amacıma gelirsek, bu uygulamada farklılık yaratıp gereksiz ekletinleri kaldırmak, görselliğe önem vermek ve çalışanlara yardımcı olabilecek eklentiler eklemek. Size geliştirmekte olduğum programımdan birkaç görüntü göstereceğim. Bu konu dışında bazı kafe sahipleriyle de görüşüp önerilerini aldım. Program şu an %80 tamamlanmış durumda. Bunun dışında kafe sahibinin personellerini takip edebildiği bir panel geliştireceğim.

1.png
3.1.png
4.1.png
5.1.png
6.1.png
6.5.1.png
7.PNG
8.PNG
9.PNG
10.PNG
11.PNG
12.PNG
Programımı resimlerde gördüğünüz şekilde tasarımsal ve işlevsel yapmaya çalıştım. Gelişmeler devam edilmesiyle birlikte bu konuya sürekli güncel olarak yenilikleri ekleyeceğim. Yakın zamanda resimlerdeki özelliklerin tanımını da bu konuya yazacağım. Şimdilik program hakkında anlatacaklarım bu kadar. İlginiz için teşekkürler, saygılarımla.
- Boris.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
Güzel olmuş. Şahsen çoğu kafedeki programlar çoğu dandik tasarım barındırıyor ve bundan bir de ücret almaları zoruma gidiyor.

RaeLight

Back-End Developer
Oyun Geliştirici
Gayet hoş ve kullanışlı bir program olmuş, program geliştirilirse güzel olabilir. Ellerine sağlık

Reinhard

Life is not short, you just gotta do more.
Site Yöneticisi
Hoş ve kullanışlı duruyor. Bence dolu masa rengini gri yerine farklı bir renk yapsan daha güzel olabilir. Çünkü arka planın rengi de gri ve yoğun çalışma temposunda karışabilir. Sadece bir öneri.

BorisVavilov

Marangoz
Gayet hoş ve kullanışlı bir program olmuş, program geliştirilirse güzel olabilir. Ellerine sağlık
Yorumun için teşekkürler. Elimden geldiğince programı geliştireceğim daha birçok eklememiş olduğum ek özellikler bulunmakta konuda güncel olarak bu özellikleri paylaşacağım.

BorisVavilov

Marangoz
Hoş ve kullanışlı duruyor. Bence dolu masa rengini gri yerine farklı bir renk yapsan daha güzel olabilir. Çünkü arka planın rengi de gri ve yoğun çalışma temposunda karışabilir. Sadece bir öneri.
Yorumun için teşekkürler. Dolu masa rengini birçok kez değiştirdim gerçekten hâlâ bir karar veremedim, uygun bir renk bulursam değiştireceğim şimdilik geçici olarak bu duruyor.

NoMan

Taş Madencisi
Yapımını başınban beri takip ettiğim nadir şeylerden birisi. Son derece farklı ve güzel bir konsepti olup geleceğe yönelik işlevi olan güzel bir uygulama.

ErenSB

Hasta La Victoria Siempre!
Emektar Üye
Gayet hoş duruyor, başarılar dilerim.

swaliebravemc

Zombi Katili
Gayet iyi. Tebrikler, fakat dolu masa rengi yeşil gibi belli olcak renk olması daha iyi olacaktır.