[C#] Yeni Nesil Kafe Programı! - KafePlusPlus 2021 (3 Yıl Sonunda Güncelleme:D)

BorisVavilov

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selamlar saygılar millet! Bu konuda sizlere c-sharp aracılığı ile yapmış olduğum 'Kafe++'(Kafe Plus Plus) isimli programımı tanıtacağım.
Bu program bir kafe otomasyon uygulamasıdır. Kafe diyerek aklınıza internet kafeleri getirmek istemem. Kafe++ ile kafe sahipleri siparişlerini daha kolay bir şekilde takip edebilecek. Bazılarınız bu uygulama zaten yaygın birçok kafe sahibi bu tarz uygulamalar kullanıyor diyebilir fakat benim yapmış olduğum uygulamanın amacı kafe çalışanlarına kolaylık sağlamak.

birçok kafede gözlemlerde bulundum program içeriği epey karışık ve tasarımsal açıdan çok sade duruyor bazı uygulama geliştiricileri uygulama ikonunu değiştirmeye bile uğraşmadan çalıştığı platformun varsayılan ikonunu olduğu gibi bırakıyor bunun yanında tasarımlarda varsayılan windows tasarımları oluyor. Yani yapılan işte pek bir görsellik yok. Bu işten de hak etmedikleri paralar kazanıyorlar. Benim amacıma gelirsek, bu uygulamada farklılık yaratıp gereksiz eklentileri kaldırmak, görselliğe önem vermek ve çalışanlara yardımcı olabilecek eklentiler eklemek. Size geliştirmekte olduğum programımdan birkaç görüntü göstereceğim. Bu konu dışında bazı kafe sahipleriyle de görüşüp önerilerini aldım. Program şu an %80 tamamlanmış durumda. Bunun dışında kafe sahibinin personellerini takip edebildiği bir panel geliştireceğim.

Preview

Programı videoda gördüğünüz gibi tasarımsal ve işlevsel yapmaya çalıştım. Gelişmeler devam edilmesiyle birlikte bu konuya sürekli güncel olarak yenilikleri ekleyeceğim. Şimdilik program hakkında anlatacaklarım bu kadar. İlginiz için teşekkürler, saygılarımla.
- Boris.

2021 Güncel Not: Eski konunun üzerine yazmaya devam ettiğim için konu biraz karmaşık oldu. Zamanla toparlamaya çalışacağım :)

Son düzenleme:

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Gerçekten başarılı. Ellerine sağlık.

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel olmuş. Şahsen çoğu kafedeki programlar çoğu dandik tasarım barındırıyor ve bundan bir de ücret almaları zoruma gidiyor.

RaeLight

Back-End Developer
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gayet hoş ve kullanışlı bir program olmuş, program geliştirilirse güzel olabilir. Ellerine sağlık

Reinhard

Doer of awesome things
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hoş ve kullanışlı duruyor. Bence dolu masa rengini gri yerine farklı bir renk yapsan daha güzel olabilir. Çünkü arka planın rengi de gri ve yoğun çalışma temposunda karışabilir. Sadece bir öneri.

BorisVavilov

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel olmuş. Şahsen çoğu kafedeki programlar çoğu dandik tasarım barındırıyor ve bundan bir de ücret almaları zoruma gidiyor.
Teşekkürler. Bunun bende farkında olduğum için bu programı yapmak istedim umarım piyasada bu işin hakkını veren adamlar çoğalırlar.

BorisVavilov

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gayet hoş ve kullanışlı bir program olmuş, program geliştirilirse güzel olabilir. Ellerine sağlık
Yorumun için teşekkürler. Elimden geldiğince programı geliştireceğim daha birçok eklememiş olduğum ek özellikler bulunmakta konuda güncel olarak bu özellikleri paylaşacağım.

BorisVavilov

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hoş ve kullanışlı duruyor. Bence dolu masa rengini gri yerine farklı bir renk yapsan daha güzel olabilir. Çünkü arka planın rengi de gri ve yoğun çalışma temposunda karışabilir. Sadece bir öneri.
Yorumun için teşekkürler. Dolu masa rengini birçok kez değiştirdim gerçekten hâlâ bir karar veremedim, uygun bir renk bulursam değiştireceğim şimdilik geçici olarak bu duruyor.

NoMan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yapımını başınban beri takip ettiğim nadir şeylerden birisi. Son derece farklı ve güzel bir konsepti olup geleceğe yönelik işlevi olan güzel bir uygulama.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Başarılar dilerim, tebrikler.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Gayet hoş duruyor, başarılar dilerim.

swaliebravemc

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Gayet iyi. Tebrikler, fakat dolu masa rengi yeşil gibi belli olcak renk olması daha iyi olacaktır.