Yardım Chance Of Da Bi Sıkıntı Mı Var

DarkDayszsz

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Skript Plugininin Sürümü
2.1.2
Oyun Sürümü
1.8.8
Arkadaşlar ben bi kasa skriti yazdım şans yüzdelerini ayarladım filan ama bazen hiçbir şey denk gelmiyor boş geliyor yani bunu nasıl çözebilirim

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Merhabalar, yazdığınız skriptte hata olması muhtemel. Kod satırı olarak paylaşabilirseniz inceleriz efendim.

na2000

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
22
Ruh hali
Şanslar hepsinin toplamına göre işlemiyor.
Yani 2 tane şans eklediniz ikisi de %50, KESIN (%100) ikisi de olacak diye bir şey yok. Yani %50 + %50 = %100 olarak işlemiyor. Diyelim ki şöyle bir skript yazdın:
Kod:
chance of 20%:
    send "&dSosig!"
chance of 80%:
    send "&di luv sosigs :3"
Böyle yazarsan olabilecek ihtimaller: hiçbiri olmayabilir, ikisi de olabilir, sadece 1.'si olabilir, sadece 2.'si olabilir.
Burada olma olasılığı en yüksek olan: 2. Olasılık, çünkü %80 şansı var. En düşük olma olasılığı olan: İkisinin de olması, hem %80 şansla 2.'sinin denk gelmesi hem de %20 şansla 1.'sinin denk gelmesi gerek. Yani sadece hangisinin olma olasılığının daha yüksek ya da daha az olduğunu ayarlayabilirsin.
Fakat şöyle yazarsan:
Kod:
chance of 80%:
    send "&di luv sosig :3"
else:
    send "&dSosig!"
%100 İkisinden biri olur. %80 şansla şunu yap, %80 şans olmadıysa şunu yap. Yani %80 şansla 1.'yi yapacak eğer olmazsa 2.'yi yapacak. (Böylece 2. olasılığın %20 şansı olmuş oluyor.) Bu şekilde yaparsan üstteki örneğin KESIN halini yapmış olursun; yani ikisinden biri kesin olarak olur.

Bir şeyi anlatmakta berbatım kusura bakma, umarım anlatabilmişimdir ^^