[ChatManagerX] GELISMIS SOHBET EKLENTISI +AntiKüfür +AntiReklam Sürüm:1.8.X-1.12.X

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle merhaba, bir eklenti paylaşımı konusuyla tekrar sizler'leyim. burada da belirtmek isterim bu eklentiyi yaparken @java9 ve @MegaCrafter arkadaşlarımın emeği geçmiştir bana baya yardımları dokundu buradan da teşekkür ederim.

Eklentinin amacı ?
Eklenti kısaca sohbeti kontrol etmenize yarıyor ama gelişmiş bir şekilde üstelik kolay kullanım.
Bir kaç örnek vermek gerekirse;
config.yml dosyasından Küfür engelleyici, Reklam engelleyici, istenen kelimeleri engelleme ve son olarak oyuna girdiğiniz isimde istenilen kelimeler varsa oyuna almaz. Yeni eklenen kelime düzenleyici, özel susturma ve sohbet kısmına eşya yansıtma da dahil.

Eklentinin Özellikleri ?
Kısaca sıralamak gerekirse;
- Küfür engelleyici(Kendine özel mesaj ve istenilen komutu oyuncuya/konsola girdirme)
- Reklam engelleyici(Kendine özel mesaj ve istenilen komutu oyuncuya/konsola girdirme)
- Kelime engelleyici(Kendine özel mesaj ve istenilen komutu oyuncuya/konsola girdirme)
Kelime engelleme olayı aslında Küfür, reklam ve buna özel mesaj tanımak için.
- İsimde istenmeyen kelimeler engellenir.(Kendine özel mesaj ve istenilen komutu konsola girdirme)
Oyuna girerken ismi kontrol eder ve eğer belirlediğiniz kelimeleri içerirse oyuna almaz.
- Sıkıntıdan duyuru da ekledim.(Duyurudan sonra istenilen saniye boyunca konuşulmaz.)
- Spam engellemesi(Konsola yetkililere bildirim gönderiyor. Config'den ayarlanabilir.)
- Süreli yazma(Oyunda belli süre ile yazabiliyorsunuz)
- Auto replace, yazının sonunda cümlenin bittiğini belirten herhangi bir işaret yoksa yazının sonuna nokta ekler.
- Auto spaces, yazınızda fazladan gereksiz boşluklar var ise boşlukları tamamı ile düzeltir.
- Capslock engelli bulunmaktda. Baş harfi harici bütün harfler küçük olur.
- Küfür, reklam veya istenilen kelimeye özel ses verme.
- Belli karakterler ile cümle yazabilme (Configden ayarlanabilir, kendi ayarı gayet iyi şu an.)
- Özel susturma sistemi;
Config dosyası üzerinden eklenip, bu eklenilenlere göre yetkililerinize 'chatmanagerx.mute.<config de eklemiş olduğunuz süre>' yetkisini ekliyorsunuz. Örneğin: chatmanagerx.mute.350 ise o kişi maksimum 350 saniye susturabilir. (Unutmayın buradaki 350 sayısını config üzerine de eklemelisiniz!)
- Özel kelime kısaltmalarını düzenleyici;
Sohbet'de hg karakterlerini kullanırsanız, bu bir ayrı kelime mi yoksa bir kelimenin parçasımı diye kontrol ediyor. Kontrolünün sonucuna göre ekrana 'Hoşgeldin' mesajı veriyor. Bu mesajlar sınırsızdır. Küfürlerde olduğu gibi kelime içinde geçebilecek kelimelere 3 geçemeyecek şekilde olanlara 2 verilmelidir.
- Sohbette elinizde ki eşyayı gösterme: Sohbet'de '[item]' kelimesinin geçmesi yeterlidir.

E tamam da bu özellikler zaten diğer sohbet eklentilerinde de var bunu farklı kılan ne ?
İsterseniz bunu bir kaç görsel ile göstereyim.
[/SPOILER]Farkındaysanız sadece 'fuck' kelimesini ekliyorsunuz küçük ve bu neredeyse her kombinasyonu kontrol ediyor.(Sunucuyu yormadan merak etmeyin.)

Küfürler de ki hassasiyet ne işe yarıyor ?
Hassasiyet
tam anlamıyla gücünü gösteriyor şu an. 1 ve 2 girilirse kelime içindekileri kesin olarak engelliyor.
Fakat 3 olursa örneğin 'com: 3' olursa 'yapıcom' diyen oyuncunun kelimesi yüzünden cümle engellenmez. Daha farklı gelişmiş şekilde kontrol ederek 'com' sözcüğünü engeller. Tavsiyem ve olması gereken cümle içinde geçebilecek reklam ve küfürlerin hassasiyetleri 3 geçemeyecek şekilde olanların 2 olmalıdır.

Nasıl bir kolaylık sağlıyor ?
Diğer eklentilerde bu tür yasaklama işleri sadece 'fuck' içeriyorsa yasaklıyor. Fakat benim eklentim bunları kontrol ederek size zorluk çıkarmıyor(Büyük ölçüde kelime içinde küfür var demez.) eğer tamamen engellemek isterseniz sensivity'i düşüre bilirsiniz. Başka eklentiler de 'f u c k' gibi engellemek zorunda kalırken sadece küçük ve normal bir şekilde eklendiği taktirde büyük ölçüde engelleyecektir.

Peki ya kelime içinde de varsa ne olacak ?
Evet bu aslında en önemli sorulardan biri ve kelimeye göre hassasiyetin gelmesiyle birlikte bu hatalar kaldırıldı. Türkçe kelimelerin bazıları küfür içerebilir. Bu küfürleri engellerken hassasiyetini 3 yaparsanız o küfür kelime olarak kullanılabilecektir. Fakat Eğer 'Yap(**)**' veya special_charters deki karakterler ile bütünleşmiş gibi örnekler olursa bunları engelliyor.

Komutların mesajlarındaki {PLAYER} {AUTHORIZED} neye göre kullanılıyor ?
Bu soru herkesin aklında olabilir. 1 den fazla kişiye mesaj gönderiminde PLAYER gönderilen kişi olarak kabul edilir.
AUTHORIZED ise gönderen. Bir kişi için yapılırsa PLAYER yapılan AUTHORIZED yapan olarak kabul edilir. Eğer mesajlarda bir diğer kişi yoksa sadece PLAYER kullanılabilir.

Config'de ki sound_all, status gibi özellikler ne işe yarıyor ?
sound_status kısmı 'ses çalınsın mı ?' kısmı dır. sound ise sunucu versiyonuna bağlı olarak hangi sesi çaldıracağınızı yazarsınız. sound_all ise eğer bu mesaj toplu bir mesaj ise tüm oyunculara bu ses iletilir. messages ise Oyunca gidecek mesajlardır. Tek satır yerine birden fazla satır ile mesaj yollayabilirsiniz.

Emoji eklenmiyor mu ?
Emojileri kendim eklemem fazladan kod yığını yaratacaktır. Bunun için kelime düzelticiye sizin için bir kaç kelime ekledim bunu config dosyanız'da eğer yoksa yapıştırabilir, varsa silebilirsiniz.(Size kalmış.)
KURULUM: Aşağıdaki kod parçacığını, config dosyanızadaki; chat_options > word_replacer > words yollarını takip ederek
words yoluna kod parçacığını yapıştırınız.

Ses efektleri mi ? Kaç tane ve ne gibi ses efektleri var ?
Ses efektleri oyunun kendi sesleri. Bu nedenle sizin sunucu versiyonunuza bağlıdır.
Bu ses efektlerinin isimlerini nereden öğrenebilirim derseniz buyurun:
Neden küfür, reklam gibi bölmeler ayrı ?
Çoğu eklentide bu tek bölmede. Tek bölmede hem reklamı hem küfür engelleniyor. Fakat hepsinin mesajı aynı. Küfür mü ettiler reklam mı yaptılar nereden bilelim biz. Her konuya özel bir mesaj olduğu için 'küfür ettiniz. reklam yaptınız. Bu kelime yasak. bu isim yasak' gibi farklı mesajlar verebiliyorsunuz.

Spam, küfür vb engelleyicileri mantığı nedir ?
Bu konuların mantığı tamamen basittir. Spam yazılan mesajınızı kontrol eder eğer eskisiyle aynı ise spam olduğunu belirtir yada eski mesaj yeni mesajın içinde bulunuyorsa sensivity ayarına göre bunu kontrol eder ve size spam yaptığınızı belirtir. Küfür engelleme nasıl oluyor da küçük bir kelimeden neredeyse tüm kombinasyonları engelliyor. Bu aslında çok ama çok basit. Kombinasyonları kontrol etmek yerine istediğimiz şekle dönüştürüyoruz. Bu bize kolay ve hızlı yoldan kontrol etmemizi sağlıyor.

- creload: Config dosyasını yeniler. # chatmanagerx.reload
- chat: Genel komut'dur. Bu komut sayesinde sohbeti kilitleyebilir, Kilidi açabilir herhangi bir oyuncunun/herkezin sohbeti temizlenebilir.(kendisininde dahil.) # chatmanagerx.commands
- antireplacer: Düzeltilecek(sa=Selamun Aleyküm) kelimeleri eklemenize yarar. # chatmanagerx.commands.antireplacer
- anticurse: Engellencek kelime eklemenize yarar. # chatmanagerx.commands.anticurse
- join: sahte giriş çıkış mesajı verdirebilmenize yarar. # chatmanagerx.commands.join
- /chat help > yardım sayfasını açar. # chatmanagerx.help
- /chat clear <all/player> > oyuncunun/herkezin sohbetini temizler. # chatmanagerx.clear.all/chatmanagerx.clear.player
- /chat clear > kendi sohbetini temizler # chatmanagerx.clear.yourself
- /chat <lock/unlock> > sohbeti kilitler/açar. #chatmanagerx.lock/chatmanagerx.unlock
Unutmayalım ki bu argümanların kullanımı için /chat komutunun yetkisi oyunculara eklenmelidir.
Sadece chat komutunun yetkisi eklenirse /chat komutunda argüman kullanamazlar.
- /chat mute <oyuncu> <süresi> > Oyuncu'yu susturursunuz #chatmanagerx.mute
- /chat unmute <oyuncu> > Oyuncu'nun mutesini kaldırısınız #chatmanagerx.unmute
- /anticurse add <kelime> <hassasiyeti> #chatmanagerx.commands.anticurse
-/anticurse remove <kelime> #chatmanagerx.commands.anticurse
-/antireplacer add <kelime> <olacak_kelime> <hassasiyeti> #chatmanagerx.commands.antireplacer
-/antireplacer remove <kelime> #chatmanagerx.commands.antireplacer
-/join come/go <oyuncu> #chatmanagerx.commands.join
- creload komudu: chatmanagerx.reload
- Broadcast kullanımı: chatmanagerx.broadcast
- Süreli yazmadan etkilenmemek için: chatmanagerx.bypass.cooldown
- Spam'dan etkilenmemek için: chatmanagerx.bypass.spam
- Spam yetkili bilgilendirme(yetkili sayması için): chatmanagerx.authorized
- CapsBlocker etkilenmemek için: chatmanagerx.caps
- AutoReplacer etkilenmemek için: chatmanagerx.autoreplacer
- AutoSpaces etkilenmemek için: chatmanagerx.autospaces
- Küfür yazımından etkilenmemek için: chatmanagerx.bypass.curse
- Reklam yazımından etkilenmemek için: chatmanagerx.bypass.advertising
- Herhangi bir kelime yazımından etkilenmemek için: chatmanagerx.bypass.anyword
- Girişte küfür içeren isminizden etkilenmemek için: chatmanagerx.bypass.forjoin
- Duyurudan sonra yazı yazabilmek için: chatmanagerx.bypass.aftermessage
- Sohbeti kilitli iken yazı yazma: chatmanagerx.bypass.lock
- Karakter limiti dışında yazabilmek için: chatmanagerx.bypass.special2
- Mute süreleri için yetki: chatmanagerx.mute.<süre> (Buraya girilecek süre Config dosyasına da girilmelidir!)

Oyun sürümü: 1.8.X - 1.12.X CraftBukkit ve Spigot üzerinden test edilmiştir.
Java sürümü: Java 8 gerektirir.
İndirme ve Spigot link:
ChatManagerX
Güncelleme tarihi ve sürümü: 08.03.2018 (V3.3.2 BETA)*
- Sohbet'de renk belirleme.(BU SISTEMI EKLENTININ PLUS HALINE KOYACAĞIM!)
- Kanal oluşturma, kanal'a katılma veya VIP kanalı gibi Kanal sistemi yapabilirim.(Kanal üstüne gelindiği zaman kurucusu kişi sayısı vs. gözükecek. bkz: JSON)(HENUZ BAŞLAMADIM)
- Yeni komutlar(/chatoptions vb.) ile birlikte;
Bazı config dosyasındaki özelikler komut ile açılıp kapanabilecek.(HENUZ BAKMADIM)
- Duyuru sistemi değiştirildi. Kısaca eskiden duyurular için birden fazla yetkiye sahip olan oyuncuya aynı anda yetki sayısı kadar giderken artık hepsi teker teker gidiyor.(BİTTİ)*
- Afk sistemi düzenlenecek(EssentialsX gerektirebilir veya gerektirmeyebilir isteğe bağlı. Açılıp kapanabilen bir özellik.)(%80 BİTTİ, Ufak bir hata ve kendi özel afk algılama sistemi)
- İstenilen komutlarda küfür, reklam vb. engelleme geliyor. (Bir komut '/<command> <argümanlar>' gibi olmaktadır. Küfür vb. engellemeler argümanlar kısmında yapılacak. Bu argümanların nereden küfür saymaya başlayacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin: '/msg BadACTIVE Merhaba bu test mesajı' komutunda BadACTIVE bir oyuncu ismi olduğunda bu kelimeyi boşuna kontrol etmesini istemezsiniz. Konfirügasyon dosyasında olacağı üzere bu kısmı ayarlayabiliyorsunuz. Eklendiğinde daha detaylı bir bilgi gelecektir.)(%95 BİTTİ! Ufak tefek, bir iki eksiklik var.)

NOT: Sınavlar bitti ve okullar kapandı fakattt bilgisayarı formatladım veee ChatManagerX'in source kodlarını almayı unuttum. Jar dosyasını Decompile edip geri alacağım. :D
- Sandık eklentisi üzerinde çalışıyorum.(Bitti paylaşılmayı bekliyor, bekler daha :D)
- Takım eklentisi üzerinde çalışıyorum kendine özgü ve sadece vault ile çalışan fikirler ile dolu canavarım.(Bitti paylaşılmayı bekliyor..) BU EKLENTILER ÇOK KENDİME ÖZGÜ VE GELİŞMİŞ OLDU İLERİDE SUNUCUM DA KULLANACAĞIM FAKAT PAYLAŞACAĞIM ŞEKİLDE YENİDEN YAZICAM.

- Report sistemi yapmayı düşünüyorum şu an fikir aşamasındayım emin değilim fakat güzel fikirler gelirse veya bulursam yapma ihtimalim yüksek.(Hala düşünüyorum)

Arkadaşlar herhangi bir eklenti isteği veya Sonra/şu an ki eklentime bir fikriniz olursa çekinmeden yazabilirsin.
Eklentide herhangi bir açık vesaire bulursanız lütfen benim ile iletişme geçiniz elimden geldiğince hızlı bir şekilde kapatacağım. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz
Etiketlenmek isteyen/istemeyen bildirebilir.

Önceki eklentim: BlockOPTIONS | DIKKAT Hayal gücünüz ile sınırlıdır! Sürüm: 1.8.X - 1.12.X

:) IYI FORUMLAR :)
Etiketler:

@java9 @MegaCrafter @mertylol

- Ses efektleri eklendi. (V1.2 BETA)*
- Her kelimeye özel hassasiyet eklendi. (V1.2 BETA)*
- Ufak engelleme hataları giderildi. (V1.2 BETA)*
- Klasik sohbet eklentisi komutları eklendi. Kilitleme, kilidi açma, temizleme vb. (V1.6 BETA)*
- Türkçe karakter sorunu giderilip, isteğe göre açılıp kapanabiliyor. (V1.6 BETA)*
- Launcher'e crash atma sorunu giderildi. (V1.6 BETA)*
- Cümlede belli karakterleri kullanma getirildi. (V2.0 BETA)*
- Gözüme çarpan yazım hataları ve küçük buglar giderildi. (V2.0 BETA)*
- Sınırsız duyuru eklendi! Yetkiye özel sınırsız duyuru eklenebiliyor. (V2.1 BETA)*
- Gelişmiş düzeltici eklendi, Hassasiyet ayarıyla birlikte OR: Hg/Hoşgeldin (V3.0 BETA)*
- Gelişmiş oyuncu susturma eklendi, Yetkiye özel zaman kısaltması!! ÖR: chatmanagerx.mute.100 yetkisi ile maksimum 100 saniye oyuncuları susturabilir. (V3.0 BETA)*
- Method yenilemeleri, yeni methodlar ve kod geliştirmesi. (V3.0 BETA)*
- Herkesin sohbeti temizlendiğinde sadece temizleyen kişiye mesaj gidiyordu, düzeltildi! (V3.1 BETA)*

- Komutlar sınıfımda ki mesaj göndermede(hangi kafayla yazdıysam çok berbattı) methodlar düzeltildi!(V3.1 BETA)*
- Config'deki bazı yazım hataları giderildi!(V3.1 BETA)*
- Kelime düzeltici de [me] [uuid] gibi kavramlar kullanılmıyordu, düzeltildi!(V3.1 BETA)*

- Sohbet kitli haldeyken yeniden kitleme düzeltildi!(V3.2 BETA)*
- Susturma sisteminin oyuncu ismi gir gibi hataları giderildi, tamamiyle çalışır halde!(V3.2 BETA)*
- Yeni dil dosyası sistemi geldi! ÖR: lang_US.yml/lang_TR.yml (V3.2 BETA)*
- Yeni komutlar eklendi; /antireplacer, /anticurse ve /join (V3.2 BETA)*
- Yetkiye özel giriş çıkış mesajları eklendi. Kendisine özel komut eklendi bu komut sayesinde sahte giriş çıkış mesajları yollayabiliyorsunuz. (V3.2 BETA)*
- Method ve kod güncellemeleri! (V3.2 BETA)*
- Konudaki Türkçe ve İngilizce config dosyaları kalktı. Dosyalar ayrıldı ve İngilizce yeni dil dosyasını Türkçe'ye çevirecek vaktim yok. (V3.2 BETA)*
- Eklenti adı değiştir; ChatManagerX(Eski isim AreaMESSAGE) (V3.3 BETA)*

- Eski adından gelen özelliğimiz eklendi; yazılan mesajlar belli bir uzaklıktaki oyunculara gidiyor.(V3.3 BETA)*
- Kısaltmalara güncelleme geldi! Kısaltılacak kelimeyi tümüyle algılayıp hepsini silip yenisini yazıyor!(V3.3 BETA)*
- Tabelalarda küfür ve reklam engellendi.(V3.3 BETA)*
- Emojiler eklendi. Kurulumu ve kullanımı konuda mevcut. (V3.3 BETA)*
- Config dosyaları parçalara ayrıldı. Mevcut konfigürasyon dosyaları; announcemen_config.yml, config.yml, join_config.yml, log_config.yml ve sign_config.yml.(V3.3 BETA)*
- Log sistemi geldi! Yazılan küfürler, engellenen komutlar, susturmalar vb. özellikler log dosyasında tutuluyor. İstenildiğinde açılıp kapatıla bilen. (V3.3 BETA)*
- Komut engelleme geldi!(V3.3 BETA)*
- Mute sisteminde geliştirmeler var! Sadece sohbet etmeyi engelliyordu fakat artık istenilen komutlar susturulmuş oyuncu kullanamıyor!(V3.3 BETA)*

- Bu aralar aklıma takılan spoiler sistemi. 'SPOILER' ve 'LINK' eklendi! (V3.3 BETA)*
- Bazı ufak method ve kod güncellemeleri geldi! (V3.3 BETA)*

- creload komutu sadece config dosyasında çalışıyordu, düzeltildi!(V3.3.1 BETA)*

NOT: Herhangi bir açıkta bana bildirirseniz elimden geldiğince hızlı açığı kapatacağım.

Güncellemelere tam gaz devam edeceğim.

Son düzenleme:

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
profesyonel seviyede güzel bir yapıt, herkesin kullanmasını şiddetle tavsiye ediyorum :) +1

Breakthrough

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ellerine, kollarına sağlık.
Efsanevi olmuş, sunucuyu kapatmamış olsaydım kesinlikle kullanırdım.

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Sunucularda görmeyi ümit ediyorum. Muazzam görünüyor açıkcası.
Umarım geliştirip daha iyi yerlere gelirsin, hakediyorsun !

SonHukumdarTurkiye

Bir Stack
En iyi cevaplar
0
space koyunca yazmaması iyi olmuş, çoğu kişiler örnek me r h -- a 2 b a gibisinden yazıyor, engellemen iyi olmuş başarılar.

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucularda görmeyi ümit ediyorum. Muazzam görünüyor açıkcası.
Umarım geliştirip daha iyi yerlere gelirsin, hakediyorsun !

space koyunca yazmaması iyi olmuş, çoğu kişiler örnek me r h -- a 2 b a gibisinden yazıyor, engellemen iyi olmuş başarılar.
Teşekkürler, bugün kod yapısında ufak değişiklikler sensivity ayarı her kelimeye özel olacaktır.(kesin)
*Güncelleme V1.2 geldi!!!

Son düzenleme:

StringCraft

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyy cok hosuma gitti hemen kurucam
Basarilar

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Basarilar

ı harfini ç harfini ö ve ü harflerini neden i,c,o,u harfine çeviriyor bunu düzeltebilir misin

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Basarilar

ı harfini ç harfini ö ve ü harflerini neden i,c,o,u harfine çeviriyor bunu düzeltebilir misin
Büyük 'İ' karakteri Crash kodları yolluyor, launcherim çöküyordu öyle olunca bende çevirdim karakterleri.
Bugu çözünce güncelleme gelecektir.(Üstünde çalışıyorum şu an.)

'İ' nin yanına bir de 'ç' koysam gidiyor.
*Güncelleme V1.6 geldi!!!

Son düzenleme:

StringCraft

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Büyük 'İ' karakteri Crash kodları yolluyor, launcherim çöküyordu öyle olunca bende çevirdim karakterleri.
Bugu çözünce güncelleme gelecektir.(Üstünde çalışıyorum şu an.)

'İ' nin yanına bir de 'ç' koysam gidiyor.
*Güncelleme V1.6 geldi!!!
Dedigim sikintilari giderdiysen artik kullanmak istiyorum :)

Wittchen

Can verdiğin bayrağın tabutuna sarılmış...
En iyi cevaplar
0
Elinize sağlık başarılı bir eklenti.

xHalter

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
efsane olmuş gerçekten kullanmaya değer bir skript eline sağlık:)

mertylol

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Rez. :D Bu arada emeğine sağlık Türkiye de bu kadar özel ve güzel skrtipçi gördüğümü sanmıyorum daha iyi yerlere gelmen ümidiyle bu arada pluginlerede gir :)

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali