Chunkların geç yüklenmesini önlemek

Plugnner

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bana lazım olan pluginde oyuncular yürüdükçe yüklenen chunklar olmayacak, chunkların hepsi zaten bilgisayarlarında olacak yani kasma takılma vb durumların ortadan kalkması için bir plugin gerekiyor.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Chunkların hepsi zaten bilgisayarında olacak diye bir şey yok, Sunucu taraflı olarak - var olan - chunklar zaten diskte depolanır region dosyaları olarak, oyuncular yürüdükçe / keşfettikçe chunklar daha sonra RAM'e yüklenir. İstemci taraflı olarakta chunklar diskte depolanmaz, sunucu chunkları oyuncuya gönderir, RAM'de depolanır, view distance ayarına göre uzaklaştıkça silinir.

Chunkların yavaş yüklemesini engellemek için Paper 1.12.2, 1.13.2 veya 1.14.3 kullanabilirsin, normal Spigot'un aksine chunkları yüklerken işlemcindeki tüm çekirdekleri kullanır. Yani chunklar - Spigot'a oranla - daha hızlı yüklenir.

Tabii bu işin bir de dezavantajı var. Tüm çekirdekleri chunkları yüklemek için kullanacağından ve chunklar daha hızlı yükleneceğinden, eğer dünyan sınırsız ise ve özellikle oyuncularında fly yetkisi var ise, etrafta rastgele dolaşıp yeni chunkların oluşup diske kaydedilmesini sağlarlar, hem RAM'den hem de uzun vadede disk'den sorun yaşarsın.

Ekstra olarak tüm çekirdekler chunk yüklemeye adanacağı için daha önemli işlerde gecikebilir. -XX:+UseThreadPriorities belki işe yarayabilir fakat threadlere priority verdiklerini sanmıyorum.

Plugnner

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Benim demek istediğim böyle bir plugin vardı ancak ismini unuttum yardımcı olursunuz diye danıştım