Closs

n3pixmm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
maxepine ayarlarsan haber et, alırım
Hocam yorumun için sağol, MAXEPIN - PAYWANT Gibi şirketerle özdeşmek için benim yapabileceğim bir şey yok. Yani söyle söyliyeyim, o şirketler ya oyun sunucunda 150-200 civardında oyuncu minumum istiyor, yahut da 18 yaşından üst kişilere bu hizmetleri sağlıyorlar. Onun dışında hiçbir hizmete açık değiller. Yani eğer sen 150-200 kişiveya 18 yaşından büyüksen bunlardan birini kurabilmek senin sorumluluğuna düşünüyor.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ödeme yöntemi arttırılırsa ve tasarım iyileştirilirse tek kelime ile mükemmel olacaktır.
@BerkPW

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir minecraft sitesinde ne olur ne olmaz bilmediğimden o konulara girmiyorum.

Şu site açılışında ve sayfa geçişlerinde çıkan yükleniyor animasyonu çok gereksiz ve buglu olmuş. Neden?
1.si sayfanın yüklenip yüklendiğini kontrol etmiyor.
2.si kontrol ediyor olsaydı bile script head tagleri arasına yazılmalıydı çalışması için.
-Yaptığı şey sayfa ilk açılırken display:none ile gizlenmiş sayfa içeriğini 1.2 saniye sonra göstermek.
-İlk girişte çalışmıyor, sayfayı yeniden yükleyince düzeliyor.

Footer alanı yapmışsın ama ayrı bir içerik alanına dönüşmüş. Site hakkında bilgi alınacak yer sayfa sonu olan footerdır. Pek çok kullanıcının iletişim, hakkında, biz kimiz? ve benzeri sayfalar için bakacağı ilk yer footerdır.

Üstteki slider aşağıdaki bloklara göre orantısız olmuş. Eşit uzunlukta olursa göze daha hoş görünür.
Renk seçimine gelirsek çok farklı renkler iç içe kullanılmış ve tema renginin koyu olup arkaplan resminde daha canlı renkler bulunması sebebiyle gözü yoran bir tasarıma dönüşmüş.
Header bölümünü banner/site logosu olarak kullanmışsın ama kenarları boş kaldığı için negatif dikkat çekiyor.

n3pixmm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bir minecraft sitesinde ne olur ne olmaz bilmediğimden o konulara girmiyorum.

Şu site açılışında ve sayfa geçişlerinde çıkan yükleniyor animasyonu çok gereksiz ve buglu olmuş. Neden?
1.si sayfanın yüklenip yüklendiğini kontrol etmiyor.
2.si kontrol ediyor olsaydı bile script head tagleri arasına yazılmalıydı çalışması için.
-Yaptığı şey sayfa ilk açılırken display:none ile gizlenmiş sayfa içeriğini 1.2 saniye sonra göstermek.
-İlk girişte çalışmıyor, sayfayı yeniden yükleyince düzeliyor.

Footer alanı yapmışsın ama ayrı bir içerik alanına dönüşmüş. Site hakkında bilgi alınacak yer sayfa sonu olan footerdır. Pek çok kullanıcının iletişim, hakkında, biz kimiz? ve benzeri sayfalar için bakacağı ilk yer footerdır.

Üstteki slider aşağıdaki bloklara göre orantısız olmuş. Eşit uzunlukta olursa göze daha hoş görünür.
Renk seçimine gelirsek çok farklı renkler iç içe kullanılmış ve tema renginin koyu olup arkaplan resminde daha canlı renkler bulunması sebebiyle gözü yoran bir tasarıma dönüşmüş.
Header bölümünü banner/site logosu olarak kullanmışsın ama kenarları boş kaldığı için negatif dikkat çekiyor.

Kolaysa display:none vermeden sayfana loader ekle de görelim bakalım :) ? Ayrıca kontrol etmiyor demişsin neden bu kadar bilgisizce konuşuyorsun? İlk yüklenme esnasında mcapi.ca dan veriler alıyor, o süreçte site işlemcisi vs. düşük olduğundan verileri alırken zaman kaybı oluyor, alamadığı için durmadan request ediyor verileri. Veriler gelmediği için de sayfa loaderi gitmiyor ekrandan. Ama ikinci kez Clint tarafındsn tekrar istek yollanınca geliyor veriler. Bunun benle alakası yok sunucuyla alakası var. Demo için ücretsiz sunucu kullandım. Loader, sayfanın yüklenip yüklenmediğini kontrol etmeseydi veriler gelmese bile ekranı gösterirdi. Umarim bilgilendirmişimdir :)
Tasarım konusunda haklı yanların var kabul ediyorum, o nedenle fiyatını da düşürdüm zaten, 25TL. Fakat footer oyuncuların dikkatinici çekmesi için öyle, diğer türlü oyuncu sunucu kime ait, kim yapmış diye bakmak için orayı incelemez...

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk kez site almak isteyenler için (başlangıç seviyesinde) güzel bir site. Ama kaliteli ve tecrübeli yetkili kadrosuna sahip sunuculara satabileceğinizi sanmıyorum. Bu siteyi sadece sunucuyu açıp 1 ay sonra kapatacak olan ve tecrübesiz yetkili kadrosuna sahip sunuculara satabileceğinizi düşünüyorum. Çünkü M.Ö 2015-2016 yılında bundan kat kat daha iyi siteler BerkPW ve birkaç yapımcı tarafından on numara şekilde dizayn ve stabilize edilmiş şekilde satışa sunuldu. Hala daha geliştiriyorlar mı bilemiyorum. Daha önce bu kişiler tarafından yapılmış siteleri göz önüne alırsak ve bu site için 10 puan üzerinden bir değerlendirme yaparsak;
  • Keşke site tasarımına, konu tasarımına verdiğiniz kadar eşit önem verseydiniz. Tüketicinin gözünü boyamak yerine sitenin tasarımına önem verip konu tasarımından kıssaydınız. Ayrıca konu tasarımında hatalar var "Template" kullandığınız gözlerimin önüne seriliyor maalesef ki. Ufak bir örnek "Özellikler" kısmında ilk özellikte "Kulanıcı" yazıyor. Normal bir blog ve çocuk sitesini andırıyor. Maalesef ki site tasarımından size +0 Puan.
  • Sistemler/Özellikler bakımından bir Minecraft sunucusu için olması gerekenler tam olarak bulunuyor hatta "Kupon Sistemi" vs. ekstra sistemler/özellikler ile zenginleştirilmiş bir donanım görmekteyiz. Sistem/Özellik bakımından eksiğiniz yok, birkaç fazlanız bile var (Tabii 2017 yılını göz önünde bulundurursak olmalı). Daha fazla özellik/sistem eklerseniz alınabilecek en iyi skript durumuna getirebilirsiniz. Maalesef ki sistem/özellik bakımından size +3 Puan.
  • Teknik destek bakımından yorumlarda da görmüş olduğum üzere maalesef ki olumlu bir şey söyleyemeyeceğim ama kullanıcıya detaylı bir konu hazırlama ve anlatım bakımından benden olumlu görüşümü fazlasıyla kaptınız. Ama dediğim gibi keşke konu ile site tasarımını eşit düzeyde hazırlasaydınız. Ama neyse umarım güncelleştirmeler ile bu düzeltilecektir. Maalesef ki teknik destek bakımından size +0 Puan, konu hazırlama ve anlatım bakımından size +1,5 Puan.
  • Gelelim kişisel görüşüme yönelik son puan derlemesine. Benim görüşüm bunca hazırlıktan sonra sistemi geliştireceğiniz yönünde. Bu yüzden şu an ki eksikliklerinizi görmezden geliyor ve size +1 Puanı veriyorum.
  • Toplam; 5,5 Puan!
Umarım olumsuz görüşlerimi dikkate alır ve geliştirir/düzeltirsiniz. Sizin siztenizden kat kat iyi siteler olduğunu söyledim fakat o sitelere hiçbir zaman güncelleme gelmedi. Sürekli güncelleme gelirse bu siteye artık her Minecraft sunucusuna özel bu siteyi görmek mümkün olacaktır. İyi günler ve iyi forumlar dilerim!

(NOT: İkinci görüşümü dile getirirken "(Tabii 2017 yılını göz önünde bulundurursak olmalı)" kısmında dejavu oldum, sanki bu anı daha önce yaşamış gibi oldum yani. Şoklardayım!)

n3pixmm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
İlk kez site almak isteyenler için (başlangıç seviyesinde) güzel bir site. Ama kaliteli ve tecrübeli yetkili kadrosuna sahip sunuculara satabileceğinizi sanmıyorum. Bu siteyi sadece sunucuyu açıp 1 ay sonra kapatacak olan ve tecrübesiz yetkili kadrosuna sahip sunuculara satabileceğinizi düşünüyorum. Çünkü M.Ö 2015-2016 yılında bundan kat kat daha iyi siteler BerkPW ve birkaç yapımcı tarafından on numara şekilde dizayn ve stabilize edilmiş şekilde satışa sunuldu. Hala daha geliştiriyorlar mı bilemiyorum. Daha önce bu kişiler tarafından yapılmış siteleri göz önüne alırsak ve bu site için 10 puan üzerinden bir değerlendirme yaparsak;
  • Keşke site tasarımına, konu tasarımına verdiğiniz kadar eşit önem verseydiniz. Tüketicinin gözünü boyamak yerine sitenin tasarımına önem verip konu tasarımından kıssaydınız. Ayrıca konu tasarımında hatalar var "Template" kullandığınız gözlerimin önüne seriliyor maalesef ki. Ufak bir örnek "Özellikler" kısmında ilk özellikte "Kulanıcı" yazıyor. Normal bir blog ve çocuk sitesini andırıyor. Maalesef ki site tasarımından size +0 Puan.
  • Sistemler/Özellikler bakımından bir Minecraft sunucusu için olması gerekenler tam olarak bulunuyor hatta "Kupon Sistemi" vs. ekstra sistemler/özellikler ile zenginleştirilmiş bir donanım görmekteyiz. Sistem/Özellik bakımından eksiğiniz yok, birkaç fazlanız bile var (Tabii 2017 yılını göz önünde bulundurursak olmalı). Daha fazla özellik/sistem eklerseniz alınabilecek en iyi skript durumuna getirebilirsiniz. Maalesef ki sistem/özellik bakımından size +3 Puan.
  • Teknik destek bakımından yorumlarda da görmüş olduğum üzere maalesef ki olumlu bir şey söyleyemeyeceğim ama kullanıcıya detaylı bir konu hazırlama ve anlatım bakımından benden olumlu görüşümü fazlasıyla kaptınız. Ama dediğim gibi keşke konu ile site tasarımını eşit düzeyde hazırlasaydınız. Ama neyse umarım güncelleştirmeler ile bu düzeltilecektir. Maalesef ki teknik destek bakımından size +0 Puan, konu hazırlama ve anlatım bakımından size +1,5 Puan.
  • Gelelim kişisel görüşüme yönelik son puan derlemesine. Benim görüşüm bunca hazırlıktan sonra sistemi geliştireceğiniz yönünde. Bu yüzden şu an ki eksikliklerinizi görmezden geliyor ve size +1 Puanı veriyorum.
  • Toplam; 5,5 Puan!
Umarım olumsuz görüşlerimi dikkate alır ve geliştirir/düzeltirsiniz. Sizin siztenizden kat kat iyi siteler olduğunu söyledim fakat o sitelere hiçbir zaman güncelleme gelmedi. Sürekli güncelleme gelirse bu siteye artık her Minecraft sunucusuna özel bu siteyi görmek mümkün olacaktır. İyi günler ve iyi forumlar dilerim!

(NOT: İkinci görüşümü dile getirirken "(Tabii 2017 yılını göz önünde bulundurursak olmalı)" kısmında dejavu oldum, sanki bu anı daha önce yaşamış gibi oldum yani. Şoklardayım!)

Evet güzel yorumlamışsın :) Aynı yorumu ben de kendi sistem, için yapıyorum. Teşekkürler.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle eleştiriyi sadece kendini geliştirmen için yaptığımı belirtmek istiyorum kesinlikle kötüleme karalama gibi bir amacım yok. Siteye zaten yılda birkaç kez giriyorum. Onda da emek verilmiş çalışmalara yorum yazıyorum.

Kolaysa display:none vermeden sayfana loader ekle de görelim bakalım :) ?
Ekledim zaten(site yapım aşamasında ama dediğin kısım var sayfalar arası geçişlerde görebilirsin.): http://hiperoyun.net/yenisitealfa/
Benim sitede geçişler arası açılıp kapanma fikri hoşuma gitmediği için sadece işlem süreci gözüküyor(üstte turuncu bar). Onu da yapmak istersem sitede body'e display none ekleyip javascript ile sona document load display none sildirebilirdim daha da kolayıma gelirdi.

Ayrıca kontrol etmiyor demişsin neden bu kadar bilgisizce konuşuyorsun? İlk yüklenme esnasında mcapi.ca dan veriler alıyor, o süreçte site işlemcisi vs. düşük olduğundan verileri alırken zaman kaybı oluyor, alamadığı için durmadan request ediyor verileri. Veriler gelmediği için de sayfa loaderi gitmiyor ekrandan. Ama ikinci kez Clint tarafındsn tekrar istek yollanınca geliyor veriler. Bunun benle alakası yok sunucuyla alakası var. Demo için ücretsiz sunucu kullandım. Loader, sayfanın yüklenip yüklenmediğini kontrol etmeseydi veriler gelmese bile ekranı gösterirdi.
Yanlış anlaşılmışım veya yanlış ifade etmişim o halde. Veri çekmiyor dememiştim, normalde sayfa yüklenmesi bittiğinde sitenin görünür olması gerekir yani display none o durumda kalkmalı. Ama 1.2 saniye sonra kalkıyor ve/veya kalkmıyor sunucudan kaynaklı sorun sebebiyle.