Codexia INC. Discord Sunucusu (Yazılım/Tasarım Grubu)

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
codexia2.png

Nedir bu Codexia?
Codexia teknoloji, yazılım ve tasarım ile uğraşan kişilerin toplandığı bir gruptur. Aslında büyük değiliz. Grupta yardım isteyenlere yardım ediyoruz. Sadece yazılım ve tasarım ile uğraşmıyoruz. Windows sistemlerinde oluşan hatalar, kodlama anında oluşan sorunlar, program hataları, mavi ekran hataları ve niceleri. Tasarım dediğimizde aklınıza sadece "Photoshop" ile yapılan tasarımlar gelmesin. Web tasarım ve çizim yapanlarda gelebilir. Grupta hem yardım isteyip hemde yardım edebilirsiniz. Belirli bir zamandan sonra aynı alanda olanlar ile toplu projeler organize edebilirsiniz. Buna örnek olarak Minecraft sunucuları için büyük pluginler yazmayı gösterebiliriz. Belirli bir ekip ile yapılabilecek toplu projeler organize edebiliriz.

Neler yapıyoruz?
Ekip olarak projeler yapıyoruz. Örnek olarak şu anda Codexia için özel bir uygulama geliştiriyoruz. Uygulamada herkes kendi profilini ayarlayabiliyor. Program içerisinde bulunan özel sohbet odaları ile üyeler sohbet edebiliyor. Tabii ki bu geliştirme aşaması hâlâ devam etmekte olan bir proje.

Grubumuzda bulunan üyelere destek oluyoruz. Üyelerimiz bir proje yapmak isterse onların arkasında duruyoruz. Yardımcı oluyoruz.

Premium Üye Hakkında
Arkadaşlar bilirsiniz bu camiada herkesin bilgisi birbiri ile aynı değil. Bahsettiğim Codexia için geliştirilmekte olan özel programı yapan ekip ise oldukça profesyonel. Bu ekibe aranızdan seçerek alacağız. Neden seçerek? Çünkü orada gerçekten yardımı dokunacak kişiler gerekiyor bize. Premium üye olmuş kimselere özel rol verilecektir.

Fotoğrafa tıklayarak DC sunucumuza katılabilirsin!

images.png

NOT: Grup önceden herkese açık değildi. Artık herkese açık.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Yazılım veya tasarım öğrenmek isteyen herkesi bekliyoruz. Uzun zamandır bu topluluktayım ve gerçekten güzel.

ByAlpha

Güzel şeyler büyük acılarla gelir aldanma.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
4
Adınız: Tolga
Yaşınız: 14
Neden katılmak istiyorsunuz: Güzel bir grup olduğu için.
Varsa örnek projeleriniz: Özelden atayım.
Günde kaç saat/dakika aktif olabilirsiniz: 9-10 arası.
Ne tür tasarım ile uğraşıyorsunuz: Grafik
Kendinizi iyi bulduğunuz tasarım alanı nedir: Grafik
Tasarım dışında başka bir şey ile uğraşıyor musunuz?: Evet

R

RlarkGraphic

Ziyaretçi
Adınız: Ahmet
Yaşınız: yıla göre 17 :D
Neden katılmak istiyorsunuz: grubun güzel bir ortamı olduğunu düşündüğümden ve kodlama öğrenmek için
Günde kaç saat aktif olabilirsiniz: 5-6 saat rahat
Varsa örnek projeleriniz: maalesef ._.
Uğraştığınız yazılım alanları: maalesef ._.
Kendinizi iyi gördüğünüz alanlar: tasarım
Bilgisayar hakkında hangi konulara hakimsiniz: tasarım

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Adınız: Emirhan
Yaşınız: 18
Neden katılmak istiyorsunuz: Kendi alanımdaki insanlarla sohbet, destek alma ve verme amaçlı katılıyorum
Günde kaç saat/dakika aktif olabilirsiniz: Gün içinde genelde aktifim
Varsa örnek projeleriniz: Şuana kadar başlayıp yarım bıraktığım birçok proje var aynı zamanda devam ettiğim projeler de var.
Bunlardan bahsedecek olursam bir kaç Minecraft eklentisi, üzerinde çalıştığım bir oyun ve yazılıma başladığımdan bugüne kadar aklıma gelip uygulama haline getirdiğim programlar var.
Uğraştığınız yazılım alanları: Nesne tabanlı programlama,Oyun Programlama
Kendinizi iyi gördüğünüz alanlar: şuanda İngilizce ve Java.
Uğraştığınız diğer alanlar: İngilizce, matematik
Bilgisayar hakkında hangi konulara hakimsiniz: Donanım konusunda hatırı sayılır bir bilgiye sahibim az çok anlarım onun dışında bir aralar web geliştirmeye sarmıştım fakat beni yeteri kadar mutlu etmedi.Ama webe ufaktan da olsa başlamayı düşünmüyorum değil şu sıralar.

Son düzenleme:

Fradue

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Adınız: Necati
Yaşınız: 15
Neden katılmak istiyorsunuz: Kendimi geliştirebiliriö belki.
Varsa örnek projeleriniz: Var, ama telefonda olduğumdan gönderemeyeceğim.
Günde kaç saat/dakika aktif olabilirsiniz: 1-2 saat
Ne tür tasarım ile uğraşıyorsunuz: Photoshop / Düz, sunucu tasarımı tarzı
Kendinizi iyi bulduğunuz tasarım alanı nedir: Hiç düşünmemiştim.
Tasarım dışında başka bir şey ile uğraşıyor musunuz?: Yazarlık

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Adınız: Irfan Alev
Yaşınız: belirtmek istemiyorum.
Neden katılmak istiyorsunuz: ya tek python kodlarken sıkılıyordum öyle olunca yazılımdan biraz soğudum belki benim gibileri olurda aramızda yarış yaparız falan hem bi yerde bulunsun .p
Günde kaç saat/dakika aktif olabilirsiniz: hiç bilmiyorum valla şimdi bir şey yazarım yalan çıkar falan en iyisi bunuda belirtmek istemiyorum
Varsa örnek projeleriniz: birkaç tane "çok basit" projem var python için
Uğraştığınız yazılım alanları: python,öğrenmek istediklerim : ruby,c ailesi,java,.net,php/html
Kendinizi iyi gördüğünüz alanlar: bildiğim konularda rehberlik etmek,sohbet muhabbet,ortamı gevşetmek dertlere vs. çözüm bulmak(yeter artık inşallah bi arkadaşım daha sevgilisinden ayrılmaz),çay içmek.
Uğraştığınız diğer alanlar: robotik/stem/mühendislik,
Bilgisayar hakkında hangi konulara hakimsiniz: şimdi bu hangi açıdan sorduğuna göre değişen bir şey olacağı için bunuda belirtmek istemiyorum

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adınız: Necati
Yaşınız: 15
Neden katılmak istiyorsunuz: Kendimi geliştirebiliriö belki.
Varsa örnek projeleriniz: Var, ama telefonda olduğumdan gönderemeyeceğim.
Günde kaç saat/dakika aktif olabilirsiniz: 1-2 saat
Ne tür tasarım ile uğraşıyorsunuz: Photoshop / Düz, sunucu tasarımı tarzı
Kendinizi iyi bulduğunuz tasarım alanı nedir: Hiç düşünmemiştim.
Tasarım dışında başka bir şey ile uğraşıyor musunuz?: Yazarlık
Grupta sevmediğin biri var diye gelmeyeceğini hatırlıyorum. Barıştınız mı o kişiyle?