Control Ultimate Edition Tanıtım

ozzgurylmzz

Taş Madencisi
Ekip Çalışanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
maxresdefault (4).jpg

Control Ultimate Edition Tanıtım
Herkese merhaba, bugün sizlere Control Ultimate Edition Tanıtım konusunu elimden geldiği kadarıyla, açıklayacağım, bilgiler vereceğim. Çok beklemeden konumuza geçelim.

Nedir Bu Oyun?
Control , Remedy Entertainment tarafından geliştirilip 505 Games tarafından yayımlanan bir 2019 aksiyon-macera video oyunudur. Control , Microsoft Windows , PlayStation 4 ve Xbox One için Ağustos 2019'da piyasaya sürülmüştür. PlayStation 5 ve Xbox Series X / S Şubat 2021'de yayımlanmıştır.
Control , piyasaya sürüldükten sonra birçok eleştirmenden olumlu eleştiriler almıştır ve çoğu oyun yayını, oyunu 2019'un en iyi oyunları arasında adlandırmıştır. Oyun, çok sayıda video oyunu ödülüne aday gösterildi, oyun sanatı ve tasarımıyla ilgili birkaç ödül kazandı.

control.jpg

Oyun, gerçeklik yasalarını ihlal eden olayları saklamak ve incelemekle görevli gizli bir ABD hükümeti kurumu olan Federal Kontrol Bürosu (FBC) nu ele almaktadır. Oyuncu, Büro'nun yeni Direktörü Jesse Faden olarak, FBC'nin paranormal karargahı olan Oldest House'i keşfediyor ve Hiss olarak bilinen gerçeği işgal eden ve bozan bir düşmanı yenmek için özel yeteneklerden yararlanıyor. Jesse Faden, Güçlü nesneleri, telefon gibi sıradan nesneleri veya başka bir boyuttan gelen enerjilerle dolu nesnelerin kontrolü gibi yeteneklerini FBC sayesinde kazanır.

Screenshot-752-1440x810-800x450.png

Control, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır. Remedy şirketinin önceki oyunu Quantum Break'te kullanılan tescilli Northlight Engine kullanılarak yapılmıştır. Control , New York City'de bir gökdelen olan Oldest House'da ve Altered World Events'i (AWE'ler) inceleyen, bu AWE'lerden Güç nesnelerini toplayan ve inceleyen kurgusal Federal Kontrol Bürosu'nun (FBC) genel merkezinde geçmektedir. Kendisi de bir Güç nesnesi olan Oldest House, dışında görünenden çok daha büyük bir iç mekana, uzay-zaman kanunlarına meydan okuyan muazzam, sürekli değişen doğaüstü bir aleme sahiptir. Oyuncu, eski bir AWE olayından sonra kardeşi hakkında cevaplar arayan ve Oldest House'a gelen Hiss'le mücadeleye dahil olan Jesse Faden'i yönetir.

Oyuncular ana hikaye görevlerini tamamladıkça, Kontrol Noktaları olarak bilinen yerlerle karşılaşır bu alanlar düşmanları temizledikten sonra açılan ve hızlı seyahat vb. için kullanılan yerlerdir. Görevler tamamlandıkça, çeşitli ödüllere ek olarak ek keşfedilecek yerler açılır. Bunlar, Jesse'nin oyun boyunca kazandığı psikokinetik güçlerini iyileştirmek için kullanılabileceği beceri puanlarını içerir.
Encounter Director olarak bilinen bir AI sistemi, oyuncunun Oldest House'taki seviyesine ve konumuna göre düşmanlarla etkileşimleri kontrol eder. Control'de düşmanlar, başka bir dünya gücü olan Hiss'in sahip olduğu FBC'nin ağırlıklı olarak insan ajanlarıdır. Bu düşmanlar ateşli silahlar taşıyan standart insanlardan, çeşitli süper güçlere sahip, ağır şekilde mutasyona uğramış varyasyonlara kadar çeşitlilik gösterirler.
Control_Ashtray_Maze.jpg

control-ultimate-edition-buy-cdkey-GMr6WXjZR6MQsGaJ.jpg

Ultimate Edition Özellikleri

Control Ultimate Edition, ana oyun ve önceden yayınlanan tüm genişletme paketlerini (The Foundation ve AWE) daha avantajlı, tek bir pakette sunuyor.

Düşüncelerim
Oyunumuz gayet güzel, keyifli vakit geçireceğiniz sinirinizi stresinizi atabileceğiniz, yeri geldiğinde sinirleneceğiniz bir oyun. İçinde yaşayacağınız bazı olaylar ağzınızı açık bırakabilir, ultimate edition alarak genişletme paketlerine sahip olabilirsiniz. Ana oyundan keyif alırsanız genişletme paketleri sizler için çok yararlı olacak. Ana oyunun fiyatı Epic Games'de 159₺ eğer Ultimate Edition almak isterseniz 209₺ gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz. Gerek grafikleri ile gerek oynanış tarzı ve kontrolleri ile mutlaka deneyimlemeniz gereken güzel bir oyun. Fiyatı biraz pahalı olsa bile ben fiyatına değecek bir oyun olduğunu düşünüyorum.

SON
Evet arkadaşlar konumuz buraya kadardı, elimden geldiğince size bir şeyler anlattım, umarım yardımcı olabilmişimdir. Görüşlerinizi yorum ile belirtebilirsiniz. İyi forumlar.

Juscesia

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öğretici bir konu olmuş ellerinize sağlık.