CS GO Ağına Bağlanıyor Hatası

Çözümler yardımcı oldu mu?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Screenshot_2.png

CS GO Ağına Bağlanıyor Hatası

Siz de mi "CS GO Ağına Bağlanılıyor" diye bir mesajla karşılaşıp oyuna giriş yapamıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Bu hata neden yaşanır?
Bu hata genellikle Steam sunucularından kaynaklansa da, zaman zaman bizim bilgisayarımızda olan hatalardan, ve ya otomatik olarak oyun içi oluşmuş bazı hatalardan kaynaklanabiliyor. Bu sorunu bir süre önce ben de yaşamıştım, 1 gün öncesinden oyunu çok sağlam bir şekilde oynayıp kapatmıştım, yarın bilgisayarın başına geçip oyunu açtığımda böyle bir hata ile karşılaştım. İlk önce Steam sunucularıyla ilgili olduğunu düşündüm ve çayımı alıp video izlemeye başladım. Tabii bu sürede hatanın düzelmesini bekliyordum. Fakat bir kaç saat geçtikten sonra hatanın düzelmediğini gördüm ve araştırmaya başladım. Karşıma Türkçe hiçbir kaynak çıkmamasına karşın İngilizce bir kaç kaynak buldum ve buradakileri harfiyen yerine getirince bu hata düzeldi. Ondan sonra da başıma gelmedi ama yine de tedbirli olmakta fayda var. Bu sorunun birkaç adet çözümü var. Burada hepsinden bahsedeceğim. Hadi geçelim :

1. Çözüm
İlk çözüm olarak çok ilkel bir yöntemi deneyeceğiz; Dosya Bütünlüğünü Doğrulamak.
  1. Steam istemcisini açınız.
  2. Kütüphane kısmına giriş yapınız.
  3. Counter Strike : Global Offensive'nin üzerine sağ tıklayarak "Dosya Bütünlüğünü Doğrula" seçiniz.
  4. Daha sonra bu işlemin bitmesini bekleyiniz.
  5. Eğer sorun çözülmezse diğer çözümlere doğru geçelim.
2. Çözüm

1. Hata geldiği ekranda hata mesajının alt kısmında "Çevrimdışı modda oyna" butonu bulunuyor.
  2. Bu butona tıklayıp oyunu çevrimdışı modda başlatınız.
  3. Daha sonra Steam sekmesine geri dönerek "kullanıcı değiştir" tuşuna tıklayınız.
  4. Sonradan bu ekrandan giriş yapmaya çalışın. Giriş yapması gerekiyor.
  5. Sorununuz çözüldü. Eğer çözülmediyse diğer yönteme geçelim.
3. Çözüm

1. Benim sorunum iki yöntemi de denedikten sonra çözüldü. Bu yöntem size biraz saçma gelebilir fakat bazen Steam istemcisi takılı kalmış oluyor.
  2. İlk olarak Steam'a sitesi üzerinden giriş yapalım.
  3. Hesabımıza da giriş yaptıktan sonra (sitesi üzerinden) hesabımızda herhangi bir değişiklik yapalım.
  4. Fotoğraf olur, bio olur vb. Buradaki amaç hesapta bir hareketlilik olması ve bugdaki istemcinin bugdan çıkması.
  5. Bunu da yaptıktan sonra istemciyi kapatarak tekrar açınız.
  6. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

Eğer sorununuz hala çözülmediyse, o zaman aşağıda belirttiklerimi uygulayınız. Genel olarak bu hatayı alan kullanıcıların %90'da bu sorun üstteki çözümler ile hallolsa da, tabii istisnalar olabilir. Bu istisnalar ise şöyle :
  • Sorun Steam ana sunucularında (Steamın barındırıldığı, oyunların verilerinin barındırıldığı kısımlar) olabilir. Ki eğer sıkıntı bu ise sizin elinizden hiçbir şey gelmez. Elinizden gelen tek şey sunucuların tekrardan düzelmesini, eski haline dönerek çalışmasını beklemek. Konunun üstünde de belirttiğim gibi, yanınıza çay, kahve alıp bu hatanın düzelmesini bekleyiniz.
  • Eğer 6-12 belki de 24 saat beklediyseniz, sorun hala çözülmediyse, geriye kalan tek çare Steam destek ekibinden yardım istemek. Bunu yapabileceğiniz linki size konunun sonunda bıraktım. Oraya girdikten sonra kendi hesabınızla giriş yapınız ve sorunu detaylıca, fotoğraflarla birlikte anlatınız.
help.steampowered.com/tr/

Kendinize iyi bakın, esen kalın. :)