rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

erqfNi.png

Separator_2.png

CS GO Açılmıyor

Merhaba forumdaşlar, bu içerikte sizlerle CS GO Açılmaması hakkında konuşacağım.

Dönemin en gözde oyunlarından olan Counter Strike 1.6'ın birkaç oyun ardından piyasaya sunulan Counter Strike Global Offensive oyunu yakın zamanda olan güncellemeleriyle tekrardan gündeme gelmişti. Haliyle güncelleme söz konusu oldu mu, birçok oyuncuda hata (açılmama vb.) kaçınılmaz oluyor. Tabi hatalar sadece güncelleme ile oluşmaz ama büyük çoğunluğu böyledir. Ben de bu gün bu hataların (oyunun açılmaması, çökmesi, grafik hataları vb.) çözüm yollarını araştırdım ve sizlere sunuyorum.

Eşitleniyor diyip kapanma hatası
Bu hata çok nadiren oluşsa da, ben çözümünü size aktarmak istedim. Bu hata ile karşılaştığınız zaman büyük ihtimalle Steam üzerinden ne kadar "dosya bütünlüğünü doğrula"sanız da hata giderilmeyecektir. Bu hatanın çözüm şekli aslında o kadar da zor değil. Aşağıda algoritma şeklinde belirttim.
  • İlk olarak "dosya gezgini"a giriş yapın (explorer).

dosya.png

• Daha sonra üst kısımda "Hızlı Erişim" yazısının sağ kısmına 1 kez tıklayın ve "C:\Windows\SysWOW64\" yazısını o kısma yapıştırın.
  • Açılan sekmede "D3DX9_43.DLL" bulun ve silin.
  • Daha sonra konunun en aşağı kısmında verdiğim linkten DirectX güncel sürümünü indirin.
  • Bu sorun çözülmüştür.
Separator_2.png
Oyun birkaç maç attığınızda çöküyor
Bu hata nadiren olmasa da az karşılaşılan bir hata. Fakat tabii ki çözümü var. Az önce işe yaramaz dediğim "Dosya Bütünlüğünü Doğrula" bu kısımda işe yarayacak. Çözümü aşağı kısımda algoritma şeklinde belirttim. (Bu sorunun çözümleri fazla. Sırayla anlatacağım.)

• Oyunu başlatırken ikona sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" kısmını seçin. Sorun çok az bir ihtimal çözülecektir.
  • Eğer bu şekilde sorun çözülmezse ikinci taktiğe geçin,
  • Uyumluluk gider ile sorunu çözmeyi deneyin. Eğer bu da işe yaramaz ise, son çare olarak,
  • Steam üzerinden "Kütüphane" kısmına gelin ve Counter Strike : Global Offensive bulduktan sonra sağ tıklayarak "Dosya bütünlüğünü doğrula"yı seçin.
  • Bu sorun çözülmüştür.
Separator_2.png
Map değişimleri sırasında oyundan atıyor (csgo.exe çalışmayı durdurdu)
Eğer genellikle topluluk sunucularında oylama sonrası harita değişirken "csgo.exe çalışmayı durdurdu" gibi bir hata verip sizi oyundan atıyor ise aşağıdaki algoritmayı takip edin ve çözüme başarılı bir şekilde ulaşın.

• İlk olarak Windows sürümünüze uygun "bilgisayar içi arama" kısmına geliniz ve "SteamApps" yazarak Enter tuşuna tıklayınız. Daha sonra karşınıza bir pencere açılacak.
  • Bu kısımda "common" klasörüne giriş yapınız.
  • Ardından "Counter Strike: Global Offensive" adlı belgeyi açınız.
  • Yine bu kısımda "csgo" klasörünün içerisinde bulunan "cfg" klasörüne giriş yapınız.
  • Bu klasörün içerisinde config.cfg dosyasını bularak açıyoruz.
  • Daha sonra "cl_disablehtmlmotd" kodunu bularak "0" yazan kısımı "1" yapıyoruz.
    aecce04c0da651e6f1e5d804ec951834.jpg
  • Dosyayı kaydederek çıkıyoruz.
  • Büyük ihtimalle bu sorun da çözülmüştür.
Separator_2.png

DirectX indirme linki: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35
Arkadaşlar benden bu konuluk bu kadar. Kendinize iyi bakın, esen kalın.

RuhunGenciVEVO

Don't panic, ORGANISE!
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Başarılı bir konu olmuş, senin gibi birindende bunu beklerdim.

Climpy

System.out.println("Hello world!");
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Güzel bir konu olmuş, başarılarını dilerim : )