CS GO En İyi Ayarlar

YusufBeyTR_V1

Ve Yeniden....
En iyi cevaplar
0
gamer.png

cs-go1-logo.jpg

CS GO En İyi Ayarlar

Evet, yeni CS GO konusu ile karşınızdayım arkadaşlar. Bugün size CS GO da en iyi ayarlar nasıl yapılır, en yüksek fps nasıl alırsınız onu göstereceğim.

Ekran Ayarı

Evet, size ilk öncelikle Nvidia denetim masasından ne yapacağınızı anlatacağım. İlk önce masaüstüne sağ tık yaparak, nvidia denetim masasına tıklayarak açabilirsiniz. Eğer yapamadıysanız alt tarafa resim bıraktım. Bu arada Amd ekran kartınız varsa bunları yapmanıza gerek yok direkt oyun içinden gösterdiklerimi yapabilirsiniz.
nvi.png

Nvidia denetim masasına girdikten sonra karşınıza "Görüntü ayarlarını önayarla yap" yazısı geliyor. Oradan eğer benim görüntüm iyi olsun benim bilgisayarım iyi derseniz kalite seçebilirsiniz. Ama benim bilgisayarım kötü ben iyi fps almak istiyorum diyorsanız performansı seçebilirsiniz.
nvii.png

Başlatma Seçenekleri

Daha sonra oyunun başlatma seçenekleri ayarlayalım. Steam üzerinden CS GO özellikler kısmından başlatma seçeneklerini ayarla kısmına tıklıyoruz. Daha sonra yazacağınız komutları göstereceğim: "-freq" yazdıktan sonra monitörünüz kaç hz ise onu yazınız. "-novid" bu komut baştaki animasyonu kapatıyor. Bu da bize zaman ve fps kazandırıyor. Eğer işlemciniz iyi ise "-high" komutunu kullanabilirsiniz. Eğer unuttuğum var ise alttaki resimden bakıp yapabilirsiniz.

ayar.png

Oyun Ayarları

Evet, sıra geldi oyun ayarlarına, ilk öncelikle CS GO girip ayarlar kısmına geliyoruz. Daha sonra görüntü ayarlarına gelip ayarları yapmaya başlıyoruz. İlk önce parlaklığı 1.6 kadar çekelim ki iyi görebilelim. Daha sonra görüntü oranını 4:3 yapalım. Çünkü adamlar daha iyi görünüyorlar. Aşağıya bir resim bırakacağım. O resimden farkı daha net görebilirsiniz.

4F47EAC017E31420B7A1E1617F774355139D1174.jpg

Resimde de gördüğünüz gibi 4:3 daha büyük görünüyor. Resim biraz kalitesiz onun için kusura bakmayın. Daha sonra diğer ayarlara geçelim. Diğer ayarlarda eğer yüksek fps almak istiyorum derseniz hepsini düşüğe alın. Ama bilgisayarım iyi derseniz yükseğe alın. Ama ben size önemli olanları söyleyeceğim. Çoklu CPU kullanımını etkin yapalım çünkü CS GO işlemcileri çok kullandığı için bütün çekirdikleri kullanmalıyız. Dikey eşitleme devre dışı olması lazım çünkü o açık olursa fps 60 olarak sabitler.

CS GO en iyi ayarlarını da bu şekilde anlattım umarım yardımcı olmuşumdur.

İyi günler, iyi forumlar.

Son düzenleme: