CS:GO Fps Arttırma Konsol Kodları

WheeZeTR

Live together, die alone.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1547805713251.png

1547805611782.png

CS:GO Fps Nasıl Arttırılır Konsol Kodları
Öncelikle hepinize selamlar değerli forum üyeleri. Bugün sizlere ''CS:GO Fps Nasıl Arttırılır Konsol Kodları'' adlı konumu sunacağım, hadi konumuza geçelim.

1547805970900.png

Counter-Strike: Global Offensive oyununu çoğunuz biliyorsunuzdur ve seviyorsunuzdur fakat çoğu kişi bu oyunu fps sorunundan dolayı oynayamadığından şikayetçi. Oyunlarda fps çok önemli olduğu için oyun severler her zaman yüksek fps istiyor özellikle fps/savaş oyunlarında yüksek fps çok önemli ve CS:GO oyunu için yapılacak çok fazla şey yok sadece ayarlardan oyunun kalitesini düşürerek yüksek fps sağlayabiliyorlar ve grafikleri düşük olunca oyundan pek zevk alınmıyor ve bende bunun için sizlere farklı farklı kaynaklardan araştırıp üstüne kendim de bir kaç ayar yapıp sizlere sunuyorum. Bu çözüm sayesinde çok fazla fps artışı görünmese de en azından 7-8 fps artacaktır.

CS:GO bir savaş oyunu olduğu için arada sırada çok fazla ateş edilince büyük fps kayıpları çıkabiliyor ve bunun yüzünden oynayan kişi ölebiliyor. Size vereceğim bu konsol kodları ani fps düşüşlerini de yok edecektir yani çok kalabalık olan, fazla detaylı olan yerlerde de normal fps'inizi sağlayabileceksiniz. Eğer ki verdiğim kodlar en fazla 1-2 fps arttırmışsa ve 15-20 fps alıyorsanız bilgisayarınızı değiştirme vakti gelmiş demektir. Bu oyunun ani fps düşüşleri ve normal olarak fps düşüklüğü oyunun kötü olan optimizasyonu yüzündendir. Umarım ki ilerde oyunun optimizasyonunu düzeltirler ve bizde rahatça oyunu oynayabiliriz. Peki bu kodlar ne yapıyor da bu kadar fps yükseltiyor? derseniz cevabını öğrenelim haydi kodlara geçelim. Bu kodları nasıl yapacağım derseniz tek yapmanız gereken Steam'den CS:GO oyununu açıp konsolu açmanız ve bu kodları oraya girmeniz yeterli olacaktır.

Fps Arttıran Kodlar
''cl_forcepreload 1''

Bu kod sayesinde harita ve sesler maç sırasında yüklenir. Bu kod sizi başlama ekranında çok bekletse de, maç sırasında yüklenmesini sağlayarak oyun üzerindeki yükü azaltabilirsiniz.

''cl_disablehtmlmotd 1''
Topluluk sunucuları için az bir etkisi var ama size yardımcı olacaktır.

''fps_max 0''
Fps'iniz 60'ın altındaysa bu kodu kesinlikle size öneriyorum. Bu kod fps sınırlamasını kaldıracaktır.

''mat_queue_mode 2''
İşlemcinizi bu kod sayesinde oyuna optimize edebilirsiniz.

''r_eyegloss 0''
Bu kodu özellikle profesyonel oyuncular da kullanıyor. Bu kod karakterin gözlerindeki detayları siler ve oyununuzun fps'inde yükselme gözlemlenebilir.

''r_eyemove 0''
Oyuncu modellerindeki fazladan ve boş olan efektleri ortadan kaldırır.

''r_eyeshift_x 0''
Karakterinizin gözünün, x yönüne hareket etmesini engeller.

''r_eyeshift_y 0''
Karakterinizin gözünün, y yönüne hareket etmesini engeller.

''r_eyeshift_z 0''
Karakterinizin gözünün, z yönüne hareket etmesini engeller.

''r_eyesize 0''

Karakterinizin göz boyutunu düşürür. Bu sayede az bir fps artışı gösterir.

Eğer verdiğim kodları sırasıyla yerine getirdiyseniz belirli bir fps artışı gözükür. İyi oyunlar! :)

1547810649129.png

Evet, değerli forum üyeleri bir konumuzun daha sonuna geldik. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer yardımcı olabildiysem beğenmeyi ve yorum atmayı unutmayın. İyi günler, iyi forumlar! :)

Son düzenleme:

MavPir

Maviş Pırıl
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu kodları yerleştirdim. İnşallah işe yarar, yaramassa benim laptopda bir sorun var demektir.

Konu çok güzel olmuş, ellerine sağlık.