• minecraft server

CS GO Rekabetçi Kodları

YusufBeyTR_V1

Taş Madencisi
Mesajlar
75
Puanları
430
gamer.png
cs-go1-logo.jpg


CS GO Rekabetçi Kodları

Evet, arkadaşlar bugün yine bir CS GO konusuyla karşınızdayım. Bugünkü konumuz ise CS GO rekabetçi kodları. Neyse uzatmadan konuya geçelim.

Evet, ilk öncelikle bu komutları yapmak için konsolu açmamız gerekiyor. Konsolu açmak için “é” yazan tuşa basmalıyız. Bastıktan sonra ekranımıza kodların olduğu bir bölüm gelecek. Bu tuşa bastıktan sonra ekrana bir şey gelmediyse ayarlar kısmına geliyoruz. Ayarlar kısmına geldikten sonra oyun ayarlarına giriyoruz. Oyun ayarlarında “Geliştirici konsolunu etkinleştir” diye bir yazı vardır. Onu evet yapıyoruz. Evet yaptıktan sonra artık konsolu açıp kodları yazmaya başlayabiliriz. İlk kodumuzu yazarak başlayalım.

bind shift "+speed; r_cleardecals" ilk öncelikle komutu açıklayayım. Bind shift bu komut konsola yazıldığında shift tuşuna atar. Diğer kod ise kanları temizlemeye yarar. Shift her bastığınızda kanlar temizlenir. Şimdi bu komut neye yarar onu söyleyeyim. Siz her adam vurduğunuzda veya başka bir adam vurulduğunda kanlar çıkıyor. Bu kanlar 30 bölüm birikiyor ve silinmiyor. Bu da size fps düşüklüğü yaşatabiliyor.

cl_radar_scale 0.4 bu komut ise sol üst köşede bulunan haritayı küçültüyor. Ben bunun pek bir yararını göremedim çünkü radardan adamları görerek bilgi almanıza yarıyor. 0.4 yerini değiştirip büyükte yapabilirsiniz bu size kalmış bir şey.

bind "f1" "buy flashbang; buy smokegrenade bu komutu konsola yazdığınızda size çok büyük kolaylık sağlıyor. F1 tuşuna her bastığınızda 1 flash bombası ve 1 sis bombası alır. Eğer isterseniz onları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Mesela ben flash bombası, sis bombası, yanıcı ve el bombası kullanıyorum. Size isteğinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz.

cl_autowepswitch 0 Bu komut, siz tam adamı vuracakken elinize gelip ölmenize neden olan silahı engeller. Bu komut artık sizin elinize silah gelmesini engelleyecektir.

cl_radar_rotate 0 Bu komut komut konsola yazıldığında haritayı sabitler. Haritada bir yerden uzaklaşınca gittiğiniz yeri göremeyebilirsiniz. Diyelim ki bombayı düşürdünüz ve haritanız siz yürüdükçe ilerliyor. Bomba görüş açısından çıkacaktır. Bu kod ile bunun önüne geçebilirsiniz.

voice_scale 0.5 bu komutu konsola yazdığınızda ise takım arkadaşlarınızın sesini açabilir veya kısabilirsiniz. Eğer arkadaşınızı duyamıyorsanız 0.5 yazan yeri yükseltin veya sesi çok geliyorsa azaltın, o şekilde kalsın.

mm_dedicated_search_maxping 50 evet, geldik en önemli koda. Bu kod, konsola yazıldığında gecikmenizi sabitler. Ama sanmayın ki bu komut gecikmenizi düşürür. Gecikme sizin internetinize bağlı olarak gelişir. Ama bu komutu yazarsanız gecikmenizin bir çıkıp bir inmesini engelleyebilirsiniz.

+cl_show_team_equipment takım arkadaşınız ne silah aldı, ne bomba aldı diye merak ediyorsanız bu komutu kullanabilirsiniz. Bu komut ile takım arkadaşlarının ne silah aldığını ne bomba aldığını kafasının üstünde görebilirsin.

+net_graph 1 bu komut konsola yazıldığında altta yazılar çıkar. Orada yazan yazılardan gecikme, fps, tickrate, sunucu gecikmesini görebilirsiniz.

net_graphpos (1/2/3) üstte yazdığımız komutta eğer yerini beğenmediyseniz bu yazdığım komut ile yerlerini değiştirebilirsiniz. Değiştirmek için net_graphpos yazıp sonuna sayıları getirerek istediğiniz yeri ayarlayabilirsiniz. Mesela net_graphpos 2 yazarsam biraz sola kayar, 3 yazarsam tam sola kayar.

Bugünkü konum bu kadardı kendinize iyi bakın.
İyi günler, iyi forumlar.