CS GO Topluluk Sunucuları

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0

Screenshot_1.png

CS GO Topluluk Sunucuları

Merhaba! Bu konuda, CS: GO'da bulunan topluluk sunucularından bahsedeceğim, iyi okumalar.

Topluluk sunucuları nedir?
Topluluk sunucuları, normal CS: GO maçlarından sıkıldığınızda girip gecelere kadar oynayabileceğiniz, türlerine göre oyuncu sayısı değişen, kolay yoldan oynanış saatinizi arttırdığınız, bir kere girdiğinizde bağımlısı olduğunuz sunuculardır. Ben dahil oynanış saati fazla olanların çoğu topluluk sunucusunda arttırmıştır o kadar saati. Topluluk sunucuları, özellikle çok oyuncusu olan sunucularda yeni arkadaşlıklar da edinebilirsiniz. Yazın arkadaş listemdeki herkesi silmeden önce yaklaşık 230 civarı arkadaşım vardı, hepsi de topluluk sunucularından.

Tabii ki öyle her sunucu yüksek oyuncu çekemiyor sunucusuna, sunucu türlerine göre girip oynayan oyuncu sayısı değişiklik gösteriyor. Topluluk sunucularına ufaktan baktığımızda, en çok oyuncu çeken sunucu türünün JAİLBREAK olduğunu görüyoruz. Zaten ben o kadar arkadaşı da jailbreak'den kasmıştım. Özellikle farklı haritalarda oynadığınızda (jb_undertale, jb_obama v.s) tadından yenmiyor. Terörist iseniz isyan atıyorsunuz, Counter-Terörist iseniz isyanı bastırmaya yani isyan çıkmamasını sağlıyorsunuz. Gecelere kadar oynayabilirsiniz sıkılmadan jailbreak'i.

Şimdi gelelim sunucu türlerine;
Jailbreak: Amacı T'de iseniz isyan atmak, CT'de iseniz isyan bastırmak.
Pro/Public: Amacı Valve'nin resmi haritalarında basit eğlence veya rekabetçi atmak. Tabi oyuncu sayısı daha fazla. 15vs15 gibi.
Awp: Adı üstünde, sadece awp haritaları açılır. Awp'sini geliştirmek isteyenlerin uğrak noktası, sizde girebilirsiniz.
Aim: Burada da sadece aim haritaları açılır. Genel aim geliştirmek istiyorsanız bu sunuculardan bir tanesine girebilirsiniz.
Fun: Bu sunucular karma'dır. Yani günün her saati farklı bir tür açılabilir, Aim, Awp, Pro, JB vb.
Surf: Sadece surf haritaları açılır. 1.6'dan CS: GO'ya geçenlerin çoğu surf atmakta, çok fazla surf sunucusu olmasa bile olanların hepsi dolu.
Bunny: Profesyonel bunny yapanların uğrak noktaları, bunny sunucuları, yüzlerce bunny haritası günün farklı saatlerinde açılıp değişir.
MG: Çok ama çok eğlenceli minigames haritaları açılır, kimi harita zor, kimi harita basittir. Özellikle değişik minigames haritalarında oynarsanız tadından yenmez.

Evet, genel olarak açık olan sunucu türleri bu kadar. Siz de rekabetçi maçlardan sıkılırsanız topluluk sunucularına girebilirsiniz. Yalnız dikkat bağımlılık yapar, ben zamanında hep rekabetçi atan biriydim. Bir kez topluluk sunucularına gireyim dedim ve 1 hafta içinde rekabetçi atmayı bıraktım, ara ara girer oldum, özellikle jailbreak çok ama çok bağımlılık yapar, tabii güzel bir sunucu bulursanız. İlk başlarda basit sunucularda oynayıp ufak ufak jailbreak'i öğrendim. Daha sonrasında sunucu arayışına geçtim. Güzel bir sunucu buldum ve hala o sunucuda oynuyorum. Topluluk sunucularında rekabetçi maçlardaki gibi sinir de olmuyorsunuz! Sadece eğleniyorsunuz. CS: GO sahiplerinin en az 1 kere denemesi lazım topluluk sunucularını, kesinlikle deneyin.

Konumun burada sonuna geliyorum, topluluk sunucuları hakkında sizlere aktarabileceğim bilgiler bu kadardı, sizde 1 kez olsun topluluk sunucularına girip bağımlısı olabilirsiniz!