• minecraft server

CSGO Overwatch Kodları

Cullen

Wardstone
Forum Yöneticisi
Mesajlar
507
Puanları
1,660

maxresdefault (2).jpg


Csgo Overwatch Kodları

Herkese merhabalar, konuda csgo'da bulunun overwatch sistemine ait bazı kodlardan bahsettim, aradığınızı bulmanız dileği ile...
Öncelikle Overwatch nedir?
Overwatch oyunda fazla şikayet edilen kişileri izlemememize yarayan sistemdir. Eğer overwatcha düşerseniz davranışlarınız izlenir. Ona göre bir ceza verilir.


Sizi kimler izler?
Overwatch için görevlendirilmiş gerçek insanlar. İnsanların yeteneklerine, rapor edilme sayılarına, tecrübelerine bakılır ve ona göre seçilirler. Aynı zamanda rekabetçi maç kazanma sayılarının 150 üzerinde olması gerekir. Onlardan biri siz olabilirsiniz. Bu seçilen kişiler ana menüde çıkan bir butona basarak incelenmesi gereken konuları görebilir. Maç tekrarı izlenir, şüpheli hareketler belirlenir ve gerekli ceza verilir. Sistem böyle çalışıyor. Maçı şüpheli kişinin gözlerinden izliyorsunuz.


Overwatch'a neye göre düşersiniz?
Mantık olarak şikayet edilme sayınız fazla ise sistemde izlenme sırasına girersiniz. Merak etmeyin, bir suçunuz yok ceza almazsınız zaten. Oyun sırasında ''AFK'' kalmanız da bu sisteme düşmenize neden olabilir. Ya da oyun sırasında çıkmak, başkalarını gereksiz yere şikayet etmek, takım arkadaşınıza zarar vermek gibi.
Sistemin mantığını az çok anlamışsınızdır. Sırada kodlar var.


Bu arada konsol aracılığı ile oyunu hızlandırıp, ileri sarabilirsiniz. Böyle özelliklere sahip olacaksınız.

Kodlar:
(Konsolu shift+F2 ile açıyorsunuz.)


demoui: ''demo player'' açar.
spec_show_xray: X-ray açar, kodun yanına 1 getirince açar ama 0 yazarsanız kapatır.
r_drawothermodels: Oyuncuları görmemize ve gizlememize yarar. Kodun yanına 0 yazarsanız oyuncular gizlenir. 1 yazarsanız görülürler. 2 yazarsanız duvarların arkasında bile görülürler.
sv_showimpacts: Mermilerin nereye gittiğini gösterir. 1 yazarsanız açar, 0 yazarsanız kapanır.
demo_pause: Demoyu duraklatır.
demo_resume: Devam edersiniz.
demo_timescale: Hızlandırmak için kullanılır. Standart hız 1. Kodun yanına birden fazla bir rakam yazarsanız mantık olarak hızlanır.
cl_draw_only_deathnotices: Adından anlaşıldığı üzere bu kodu yazınca ekranda tüm yazılar gider sadece ölüm yazıları kalır. 1 yazarsanız açar, 0 yazarsanız kapatırsınız.
demo_debug: Hata ayıklama bilgilerini açar. 1 yazarsanız açar, 0 yazarsanız kapatırsınız.


Bunlar sık kullanılan belirli kodlardır.

Biraz olsun yardımcı olduysam ne mutlu bana, iyi forumlar.
 
Son düzenleme: