Türkiye'nin En Büyük Oyuncu Forumuna Hoş Geldiniz!

Sitemize kayıt olarak, diğer oyuncular ile tanışabilir, mesajlaşabilirsiniz, ayrıca bir şeyler paylaşarak veya sorarak Türkiye'nin en büyük oyuncu topluluğunun bir parçası olabilirsiniz!

Şimdi Katılın!
  • minecraft serverminecraft server

CSGO Vac Hatası

xSynapseFan

Demir Madencisi
Mesajlar
256
En iyi cevaplar
0
Puanları
1,280
gamer.png


csgo.jpgCSGO Vac Hatası

Merhabalar değerli ForumGamerTR üyeleri. Bugün sizlere CSGO Vac Hatasının nasıl çözüldüğünü anlatacağım.

CSGO Nedir?

Counter Strike : Global Offensive, Valve tarafından satın alınan bir projenin devamı niteliğinde bulunan "fps" türünde bir savaş oyunudur.

VAC Nedir?

Valve Anti - Cheat, herhangi bir kullanıcının hile kullanmasını engellemek amaçlı yapılmış bir Steam yazılımıdır. Bu hile korumasında amaç, oyuncuların hile kullanmasını engellemek ve resmi etkileşimi arttırmak. VAC yasaklanmasına sahip olan oyuncular, birçok kısıtlamaya maruz kalırlar. VAC yasaklamaları kalıcıdır. VAC tarafından kısıtlanmaya sahip olan bir hesabın yasağının silinmesi söz konusu olamaz.

VAC Hatası

Gündelik bir rekabetçi eşleşmesindesiniz, kendinizi hayatın akışına bırakmış ve oyunun keyfini sürüyorsunuz. Buraya kadar her şey zevkli ve yolunda giderken karşınıza bir mesaj geliyor, "Bağlantı kesildi". Şaşırıyorsunuz, metnin devamını okuyorsunuz ve "VAC" kelimesini gördüğünüz andan itibaren bir tedirginlik, bir heyecan basıyor sizi. Evet, konumuz VAC Hatası. Bu hata aniden karşınıza çıkabilir ve sizi tedirgin edebilir. Oysaki korkmanıza gerek yok, sistem bir hata tespit etmiş ve bunu size bildiriyor. Sizler de doğal olarak internete bu hatanın çözümünü yazıyorsunuz. İşte, tam olarak bu hatanın nasıl çözüldüğünü ayrıntılı bir biçimde sizlere anlatacağım.

1. Yol (Oyun Dosyalarını Doğrulamak)

1. Yolumuz, herkesin büyük ihtimal uygulayacağı bir yol fakat ben yine de burada belirtmek istedim. Steam kütüphanenizi açıyorsunuz ve "Counter Strike Global Offensive" kısmına gelip, sağ tıklıyorsunuz. Burada karşınıza, alt alta dizilmiş olan birden fazla seçenek çıkacaktır. En altta bulunan "Özellikler" kısmına tıklıyoruz. Karşınıza gelen pencerede beş adet bölüm olacaktır. (Genel, Güncellemeler, Yerel Dosyalar, Dil, Betalar)
Burada bulunan "Yerel Dosyalar" bölümüne tıklamanız gerekiyor. Yerel dosyalar bölümüne tıkladığınızda karşınıza oyun dosyaları ile ilgili dört seçenek gelecektir. Dört dosyanın en altında bulunan "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" seçeneğine basmanız gerekmektedir. Sistem, oyun dosyalarını tekrardan gözden geçirip, eksik veya fazla bir şey var mı diye bakacaktır. Eksik dosya bulursa onu tamamlayacak ve oyununuza rahat bir şekilde devam etmenizi sağlayacaktır. Bu yöntem en basit yöntemdi, dolayısıyla bu, sorunu çözmemiş olabilir veya dosyalarınız tam olabilir, bunun için sizlere birazdan bahsedecek olduğum 2. yönteme geçelim.özellikler.png


yereldosya.png

2. Yöntem (Kod Yazma)

Bu yöntem biraz daha kafa karıştırıcı ama bir o kadar da etkili. Her Windows sürümünde farklı olduğu için evrensel bir biçimde anlatacağım. Arama motoru kısmına gelip, "cmd" yazıyorsunuz ve yönetici olarak çalıştırıyorsunuz. Burada karşınıza bir Komut İstemi gelecektir. Bu komut istemine belirli komutları yazmamız gerekiyor. Şimdiden belirteyim bu kodların hepsi çalışmayabilir, eğer bir tanesi olmuyorsa ümitsizliğe kapılmadan tüm yöntemleri deneyin. Karşımıza gelen konsola "bcdedit /deletevalue nointegritychecks" yazıyoruz ve bekliyoruz. Silinme işlemi gerçekleştiyse oyun içerisine girip "Basit Eğlence" modunda bir deneme oyunu atmaya çalışın. Hata vermeden sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa diğer kodları denemenize gerek kalmaz. Biz hata vermiş gibi ele alalım. Hata veriyorsa aşağıda "Spoyler" şeklinde verdiğim kodları da deneyiniz.


bcdedit /deletevalue loadoptions


bcdedit /debug off


bcdedit /deletevalue nx


Bu kodları denedikten sonra, başarılı bir şekilde sistem sildiyse, bilgisayarı yeniden başlatıp oyuna girmelisiniz. (Çözüldü deyip hemen rekabetçi eşleşmeye girmeyin, test için basit eğlenceyi deneyin.) Diyelim ki bu yöntem de olmadı, sizi o zaman 3. Yönteme çekiyoruz.

3. Yöntem (Oyunun Kurulu Olduğu Yeri Denetlemek)

Herkeste bulunan "Bilgisayar" dosyasına tıklayıp, oyunun kurulu olduğu yeri bulmanız gerekiyor. Oyunun kurulu olduğu disk kısmına sağ tıklayıp "Özellikler" diyoruz ve "Araçlar" kısmına geliyoruz. Burada bize hata denetimi yapmamız için sunulmuş bir seçenek var, "Şimdi Denetle" kısmına tıklayıp, oyun dosyaları dahil tüm programları bilgisayara denetletiyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp, rekabetçi harici bir oyun moduna girip denemenizi öneririm. Herhangi bir sıkıntı çıkmadan oyunu tamamladıysanız sorununuz çözülmüş demektir.


yerel.png


denetle.png4. Yöntem

Herhangi bir bilgisayar hızlandırma programı kullanıyorsanız da bu hatayı alabilirsiniz. Hızlandırma programını silip, oyuna girin, büyük ihtimal sorun çözülecektir. Bu programları güvenli yoldan silmek için, denetim masasına tıklayıp "Program Kaldır" seçeneğinden, kaldırmak istediğiniz dosyaya geliyorsunuz ve sağ tıklayıp "Kaldır" butonuna tıklıyorsunuz. Bu sayede o programdan temiz bir biçimde kurtulabilirsiniz.


Konumuzun sonuna geldik, iyi forumlar!
 
Son düzenleme:
Üst Alt