Düşük Özellikli Ücretsiz 2 Aylık VPS Almak

YasirUS

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selam Millet!
Biliyorsunuz yeni yeni sunucular çıkmaya başladı artık. Hepimizin iyi bir durumu olmayabiliyor ve yapım aşamasını localhost üzerinde yapıyoruz. Bugün göstereceğim site sayesinde Yapım aşaması için 2 aylık düşük özellikli ücretsiz VPS (Virtual Private Server) sağlayabilirsiniz. O zaman hemen nasıl yapacağımıza başlayalım.

1. Öncelikle ArubaCloud sitesine giriyoruz. Ardından sağ üst köşede bulunan Login butonuna tıklıyoruz.
  2. Sağ tarafta bulunan Free trial butonuna tıklıyoruz.
  3. Açılan sayfada istenilen bilgileri doğru bir şekilde dolduruyoruz. Ardından 3 - 4 gün civarı beklememiz gerekiyor. 3 - 4 gün içerisinde telefonumuza "Voucher Code" denilen bir kod iletilecek.
  4. Kod iletildikten sonra sağ üst köşede bulunan "Use Your Voucher" butonuna tıklıyoruz.
  5. Telefonumuza SMS yolu ile iletilen kodumuzu giriyoruz.
  6. Kodumuzu girdikten sonra hesabımıza 2€ tanımlanmış olacak. Kontrol paneli üzerinden 2€ ile 2 aylık 1GB VPS alıyoruz.

Not:
  • Site cidden ucuz bir site 1€ yani 4,14271848 Türk Lirasına (11.07.2017) 1GB VPS almanız mümkün.
  • Maalesef Windows işletim sistemi seçemiyoruz. Windows işletim sistemi en az 2GB VPS sunucularda seçilebiliyor. 2GB Sunucu 6.5€ yani 26.9276701 Türk Lirası (11.07.2017). Hesabınıza kodu girdikten sonra 4.5€ yani 18.6422332 Türk Lirası (11.07.2017) daha ekleyerek 2GB Sunucu almanız mümkün.

G U N C E L

H O R T

Deadzombiesplat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Zamanında burdan ücretli şekilde sunucu almıştım (Free yi beceremediğim için)
Cpu dışında gayet güzel sunucu veriyolar.

Shirayuki

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
CPU ve Ram sayısı gerçekten çok düşük, ancak birkaç lira daha ekleyerek güzel bir sunucu alabiliyoruz.
Site paylaşımı için teşekkürler :)

Prototp

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aruba cloud'un sunucularını uzun zamandır kullanıyorum arkadaşlar herkese öneririm. Yıllık 12 euroya gelmesi ve direk Linux sunucu vermeleri sayesinde istediğiniz her şeyi buradan yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir de alan adı satın alıp yıllık 12 euroya gibi az bir meblaya bu alan adınızı buradan hostlayabilirsiniz, isterseniz içine mysql yüklersiniz, isterseniz Discord için bot yazıp buradan 7/24 çalıştırabilirsiniz, artık başka ne isterseniz yapabilirsiniz bunlar en basit örnekleri diyebilirim, tabi bir minecraft serverı için uygun değildir, öyle bir beklentiniz varsa vazgeçin.
Ayrıca daha önce hiç linux sunucusu olmayanlar için zor gelebilir çünkü size direk linux vps sunucusu veriliyor böyle oyun sunucusu hostingleri gibi yapabileceklerinizi basitleştirmiyorlar ancak kısıtlamıyorlar da. Fakat google amca sağolsun artık internette her şey mevcut, 30 saniyede istediğiniz bilgiye erişebiliyorsunuz. Sunucu işleri ile ilgiliyseniz ve şuana kadar hep windows kullandıysanız yolun neresinden dönerseniz kardır aylık 1 eurodan zarar gelmez alın deneyin bence.

Deadzombiesplat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Aruba cloud'un sunucularını uzun zamandır kullanıyorum arkadaşlar herkese öneririm. Yıllık 12 euroya gelmesi ve direk Linux sunucu vermeleri sayesinde istediğiniz her şeyi buradan yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir de alan adı satın alıp yıllık 12 euroya gibi az bir meblaya bu alan adınızı buradan hostlayabilirsiniz, isterseniz içine mysql yüklersiniz, isterseniz Discord için bot yazıp buradan 7/24 çalıştırabilirsiniz, artık başka ne isterseniz yapabilirsiniz bunlar en basit örnekleri diyebilirim, tabi bir minecraft serverı için uygun değildir, öyle bir beklentiniz varsa vazgeçin.
Ayrıca daha önce hiç linux sunucusu olmayanlar için zor gelebilir çünkü size direk linux vps sunucusu veriliyor böyle oyun sunucusu hostingleri gibi yapabileceklerinizi basitleştirmiyorlar ancak kısıtlamıyorlar da. Fakat google amca sağolsun artık internette her şey mevcut, 30 saniyede istediğiniz bilgiye erişebiliyorsunuz. Sunucu işleri ile ilgiliyseniz ve şuana kadar hep windows kullandıysanız yolun neresinden dönerseniz kardır aylık 1 eurodan zarar gelmez alın deneyin bence.
Amatör bir sunucu için gayet uygun aslında minecraft için :) (Geçen sene bu zamanlar açmıştım ve sunucuyu aşırı zorlayan skriptlerimizi yazana kadarda rahatlıkla 15 oyuncuya kadar dayanıyodu)