Yardım Dünyanın En Büyük Paketinin Sorununa Çözüm Bulun - Demir Krizi

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.12.2
Başlık, daha önceki haber için bir gönderme amacı taşıyor.

Minecraft'ta bildiğiniz üzere 359 modlu pakette oynuyorum. Bir aralar hata vermese 500'ün üzerinde mod ile oynayacaktım. Peki 359 modlu bu pakette birçok maden buldum fakat Minecraft madenlerini bulamadım. Bu madenleri hangi mod etkiliyor olabilir? Neden böyle bir sorun oluştu? Neden benim 359 modlu pakette oynadığımı düşünüyorsun? Bunları bir kenara bırakın ve modlar hakkında detaylı bilginiz var ve Minecraft vanilla madenlerinin neden görünmediğini biliyorsanız açıklama bekliyoruz.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Çok fazla olasılık var fakat aklıma gelen üç tanesini yazayım; Geolosys, Rockhounding Mod ve Ore Tweaker.

scc

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bu kadar modun arasinda thermal expansionun da oldugunu varsayarak yaziyorum. Cofh Worldün config ayarlarında vanilla madenlerinin generationunu ayarlayabiliyorsun.Config dosyasını inceleyebilirsen belki o engelliyor olabilir

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Bu kadar modun arasinda thermal expansionun da oldugunu varsayarak yaziyorum. Cofh Worldün config ayarlarında vanilla madenlerinin generationunu ayarlayabiliyorsun.Config dosyasını inceleyebilirsen belki o engelliyor olabilir
Normalde bu mod olduğunda diğer madenler etkilenmiyordu. Başka bir mod olmalı. Vanilla madenleri hiç çıkmıyor. Ayrıca diğer modların madenleri de çıkıyor. Bir mod vanilla madenlerini ve mobları kaldırmış gibi duruyor.

scc

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Normalde bu mod olduğunda diğer madenler etkilenmiyordu. Başka bir mod olmalı. Vanilla madenleri hiç çıkmıyor. Ayrıca diğer modların madenleri de çıkıyor. Bir mod vanilla madenlerini ve mobları kaldırmış gibi duruyor.

mod listesini atma şansın var mı

scc

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
CoFHCore-1.12.2-4.6.3.27-universal.jar
CoFHWorld-1.12.2-1.3.1.7-universal.jar
DefaultWorldGenerator-port-1.12-2.3.jar

Listedeki modların çoğunu kullandım çok detaylı bakamadım ama vanilla ore generationu etkileyen bunlar var bildiğim bunların config dosyalarına bir bak disablevanillaoregeneration veya buna benzeyen ayarlar vardır hepsinin config dosyalarında onlara bir bak
Bir de listede aroma's dimensional world'ü gördüm.O dünyanın portalını yapıp oraya gitmeyi deneyebilir misin orada da vanilla oreları yok mu yoksa sorun sadece overworld de mi onu bir kontrol edebilirsin.
Bu hafta çok zamanım yok ama önümüzdeki hafta paketi indirip configleri kendim de inceleyerim
Edit:
Railcraft da varmış şu an gördüm onun config dosyasında da var böyle bir ayar

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
CoFHCore-1.12.2-4.6.3.27-universal.jar
CoFHWorld-1.12.2-1.3.1.7-universal.jar
DefaultWorldGenerator-port-1.12-2.3.jar

Listedeki modların çoğunu kullandım çok detaylı bakamadım ama vanilla ore generationu etkileyen bunlar var bildiğim bunların config dosyalarına bir bak disablevanillaoregeneration veya buna benzeyen ayarlar vardır hepsinin config dosyalarında onlara bir bak
Bir de listede aroma's dimensional world'ü gördüm.O dünyanın portalını yapıp oraya gitmeyi deneyebilir misin orada da vanilla oreları yok mu yoksa sorun sadece overworld de mi onu bir kontrol edebilirsin.
Bu hafta çok zamanım yok ama önümüzdeki hafta paketi indirip configleri kendim de inceleyerim
Edit:
Railcraft da varmış şu an gördüm onun config dosyasında da var böyle bir ayar
Çok detaylı, bayağı dosya var. Birkaç tane alakalı olabilecek dosyaları inceledim fakat bulamadım bu tür ayar. Belki daha sonra detaylı bir inceleme yaparsam bildireceğim.

Şunu da belirtmeliyim ki CoFH ile ilgili olduğunu zannetmiyorum. Çünkü daha önce bu mod ile oynamıştım, sorun yoktu. Default World Generator ayarlarında ise böyle bir şey bulamadım.